Sokolnictwo Dla Początkujących

Sokolnictwo Dla Początkujących

Hodowla ptaków drapieżnych

 

Począwszy od roku 2006 zająłem się również hodowlą ptaków drapieżnych w oparciu o doświadczenia jakie udało mi się zgromadzić podczas swojej pracy w jednej z największych niemieckich hodowli. Obecnie dzięki temu mogę oferować ptaki drapieżne i sowy do celów sokolniczych z kilku gatunków:

1) Raróg górski (Falco biarmicus)
2) Harris (Parabuteo unicinctus)
3) Sokół wędrowny (Falco peregrinus)
4) Jastrząb (Accipiter gentilis)
5) Puchacz bengalski (Bubo bengalensis)
6) Płomykówka (Tyto alba)

Wszystkie ptaki oferowane z mojej hodowli posiadają dokumenty CITES (świadectwa zgodne z rozp. Rady UE nr 338/97). Harrisy i puchacze bengalskie posiadają świadectwa pochodzenia gdyż zgodnie z przepisami nie wystawia im się świadectw 338/97(cites).

Hodowla zlokalizowana i zarejestrowana jest pod Krakowem i znajduje się pod nadzorem Powiatowego Lekarza Weterynarii w Myślenicach.

W CHWILI OBECNEJ PRZYJMUJĘ ZAPISY NA SEZON LĘGOWY 2024. WSZELKICH INFORMACJI UDZIELAM TELEFONICZNIE POD NUMEREM 608454810.

UWAGA: Ptaki mogą trafić jedynie do osób posiadających odpowiednią wiedzę i warunki ich utrzymywania. Osoby nie posidające takiej wiedzy zachęcam do odbycia jednodniowego kursu sokolniczego.

Osoby które nie mają doświadczenia w układaniu ptaków zachęcam do odwiedzenia tego działu lub wybraniu się na kurs sokolniczy

4

młode sokoły
Młode sokoły
inkubator z jajkami
Jajka ptaków drapieżnych podczas inkubacji

menu