HYBRYDY

Tematy ogólne związane z sokolnictwem.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Raven_Corvus
sokolnik
Posty: 747
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 5:15 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Raven_Corvus »

A co to a ptak? :P
Załączniki
gosspar.jpg
Awatar użytkownika
jarek
młodszy sokolnik
Posty: 230
Rejestracja: pt lut 18, 2005 2:26 pm
Lokalizacja: Podebłocie
Kontakt:

Post autor: jarek »

Dziwnie wygląda ten Gos/spar... Jakby "king-sajzu" jastrzębiowi na głowę nie starczyło :lol:
garbus2
Site Admin
Posty: 2095
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

taki krogulec z przerośnięta głową jakby jastrzębią. Jesli odziedziczył temperament po krogulcu a umysł po jastrzębiu to nie wroze mu nic dobrego :P ...
Tomasz Szok
początkujący
Posty: 85
Rejestracja: pn lip 16, 2007 6:09 pm

Post autor: Tomasz Szok »

Wygląda jak fotomontaż. Nieproporcjonalny. Z takim saganem szybko nabawi się kontuzji karku. :lol:
Awatar użytkownika
Raven_Corvus
sokolnik
Posty: 747
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 5:15 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Raven_Corvus »

To samczyk wazy 374 gramy, wyglada jakskura sciagnieta z jastrzebia i nalozona na krogulca rozmiarami to chyba jak samica krogulca, tylko rzeczywiscie ten "lepek" to niczego sobie myslalem ze z hybrydy wyjdzie cos malego z duzymi lapami a tu jednak nie cos malego ale z duza glowa :] hehe ciekawe jak to bedzie polowalo?, a i to imprint
Awatar użytkownika
Nowogrodzki
sokolnik
Posty: 662
Rejestracja: śr lis 14, 2007 8:33 pm
Lokalizacja: Tuchola
Kontakt:

Post autor: Nowogrodzki »

Jeśli to nie fotomontaż to dzieło kolejnego poprawiacza natury i co mamy?Spaskudzony jastrząb i zmaltretowany krogulec. Gdyby nie było to smutne to może byłoby wesołe.
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

bezsensowna i pozbawiona sensu krzyżówka. jeśli ktoś bardzo chce ptaka który będzie łączył cechy jastrzębia i krogulca to idealny będzie Cooper hawk.
lagger
młodszy sokolnik
Posty: 242
Rejestracja: wt lut 26, 2008 10:44 am

Post autor: lagger »

Jeśli chodzi o wygląd tej hybrydy, to powiem jedno, wygląda co najmniej paskudnie. Gdzie tu majestat sylwetki drapieżnika. Kalectwo. Pewnie będzie polował jak wędrowny, z pikowania, tylko że będzie znacznie szybszy, bo głowa będzie go ściągać w dół. :wink: :smile:
garbus2
Site Admin
Posty: 2095
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

haggard pisze:bezsensowna i pozbawiona sensu krzyżówka.
no to prawie jak oczywista oczywistość :)
Awatar użytkownika
Nisus
sokolnik
Posty: 824
Rejestracja: wt lut 01, 2005 10:28 pm
Lokalizacja: Południe
Kontakt:

Post autor: Nisus »

Raven akurat musiales dac te najgorsze zdjecie, przegladnijcie sobie temat na IFF. Na innych zdjeciach nie wyglada jak wyciagniety z South Parku. Wyglada poprostu jak duzy krogulec z troche wieksza glowa, ale wieksza glowa wystepuje u duzej liczby hybryd tez sokolowatych i nikt nie podwaza ich jakosci.

Hybryda jak hybryda, zawsze jest udana jesli jest w stanie dobrze polowac. A o tym sie przekonamy duzo pozniej. Jesli w ogole.

Mi osobiscie sie podoba, cenowo ma wychodzic tyle co cooper i napewno bedzie mialo milszy charakter.

Garbus, jak bedzie taki jak sie martwisz czyli odziedziczył temperament po krogulcu a umysł po jastrzębiu to bedzie to najwiekszy sukces. Bo wlasnie o takie parametry charakteru chodzilo w tym ptaku.
garbus2
Site Admin
Posty: 2095
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

Nisus pisze:
Garbus, jak bedzie taki jak sie martwisz czyli odziedziczył temperament po krogulcu a umysł po jastrzębiu to bedzie to najwiekszy sukces. Bo wlasnie o takie parametry charakteru chodzilo w tym ptaku.
mi chodziło o kontekst kiedy np po drodze do zwierzyny zdarzy się płot....
Awatar użytkownika
Raven_Corvus
sokolnik
Posty: 747
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 5:15 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Raven_Corvus »

Nisus zebys nie mowil, ze najbrzydsze zdjecie wstailem mi osobiscie tez sie podoba choc troche dziwnie wyglda, ale na tych zdjeciach lepiej wyglada juz.
Awatar użytkownika
Raven_Corvus
sokolnik
Posty: 747
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 5:15 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Raven_Corvus »

inne zdjecia
Załączniki
Image082.jpg
Image1391.jpg
Image136.jpg
polikarp
młodszy sokolnik
Posty: 284
Rejestracja: pt mar 09, 2007 8:11 pm
Lokalizacja: pomorze

Post autor: polikarp »

Kolejne zdjęcia też do mnie nie przemawiają. O ile łepek już jest bardziej proporcjonalny do korpusu, o tyle łapy wydają się za drobne do całej reszty. Jak mówi moja babcia: "nie widzi mi się". Taka hybryda to dobry argument dla przeciwników hybryd. Nawet wśród sokolników.
lagger
młodszy sokolnik
Posty: 242
Rejestracja: wt lut 26, 2008 10:44 am

Post autor: lagger »

To fakt, łapki odziedziczył po krogulcu i chociaż pewnie dużo potrafią, to w tym przypadku wyglądają trochę komicznie w stosunku do całej reszty.
ODPOWIEDZ