Introdukcja mimo woli

Tematy ogólne związane z sokolnictwem.
ODPOWIEDZ
ZaP
sokolnik
Posty: 832
Rejestracja: wt sie 23, 2005 8:12 am
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Kontakt:

Introdukcja mimo woli

Post autor: ZaP »

Witam - zakladam temat bo jakoś dużo ptaków już zgubionych w tym roku.
Z tego co wiem naturę zasiliły: samica sokoła wędrownego, samiec wedrownego i hybryda gyr/saker
Przyznajcie się co komu jeszcze się zgubiło :)
ZaP
Tomasz Szok
początkujący
Posty: 85
Rejestracja: pn lip 16, 2007 6:09 pm

Post autor: Tomasz Szok »

Nie licz na wylewność forumowiczów. Kiepski temat. :sad:
Awatar użytkownika
przemek
stażysta
Posty: 169
Rejestracja: wt lut 20, 2007 5:50 pm

Post autor: przemek »

mi na szczescie nic nie ucieklo jeszcze, ale jak ucieknie to sie przyznam:P
Awatar użytkownika
przemek
stażysta
Posty: 169
Rejestracja: wt lut 20, 2007 5:50 pm

Post autor: przemek »

ps: Zap, a czy ktorys z wymienionych ptakow byl Twoj?
ZaP
sokolnik
Posty: 832
Rejestracja: wt sie 23, 2005 8:12 am
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Kontakt:

Post autor: ZaP »

nie jest to złośliwy temat a raczej baza możliwości do oddania ewentualnie znalezionego ptaka.
@przemek - na szczescie żaden z nich nie był moim ptakiem - ja miałem tylko raz przez 4 lata przygodę - samiec lannera mi nocował w lesie.
Ciekawe czemu ludzie, którzy gubią ptaki nie chcą tego pisac - przecież to nie wstyd - każdemu nawet najlepszym ptaki się gubią i jesli wiadomo gdzi eco i komu to tylko szybciej można postarać się pomóc.
ZaP
Birkut06
młodszy sokolnik
Posty: 404
Rejestracja: ndz lut 24, 2008 10:11 am

Post autor: Birkut06 »

W przypadku wędrownych to była reintrodukcja:-) Mi (odpukać) nic nie zwiało.
Awatar użytkownika
valdi99
młodszy sokolnik
Posty: 208
Rejestracja: sob lut 05, 2005 7:50 am
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: valdi99 »

Pustułka, 1-sze pióro, tydzień temu - jak kamień w wodę! Jestem w zasadzie pewien, że została zeżarta accipiterem lub czymś podobnym.
ZaP
sokolnik
Posty: 832
Rejestracja: wt sie 23, 2005 8:12 am
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Kontakt:

Post autor: ZaP »

no to zaczalem temat ;/
dzisiaj przyjechal ojciec i pokazywalem mu jakie cuda robi moja pustułka i owszem zrobiła...
zawisła nade mna jakies 40-50m, 3 pikówki do wabidła i @#$%^&* sejmik jaskółek ją zaatakował - czarna chmura ok 500 dymówek i oknówek i reintrodukcja, odbiornik w łape i szukać ide - sygnału brak wiec jest za lasem, juz mialem sie zbierać do samochodu a Wielmożna Pani uganiając sie za w/w wróciłą i jak gdyby nigdy nic zawisa nad stawem czekając na wabidło :)
tak wiec reintrodukcja była chwilowa - jakieś 10 minut zwiedzania okolicy :)
ZaP
Awatar użytkownika
valdi99
młodszy sokolnik
Posty: 208
Rejestracja: sob lut 05, 2005 7:50 am
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: valdi99 »

ZaP pisze: odbiornik w łape i szukać ide
Już zbieram na tego TinyLoca...
K. Knitter
początkujący
Posty: 75
Rejestracja: czw kwie 19, 2007 9:42 pm
Lokalizacja: KOSZALIN-GDYNIA

Post autor: K. Knitter »

Cóz ja na jeden dzien straciłem hybryda była to zima chodzac w nocy po lesie natknalem sie na spiacego w sniegu ucznia gimnazjum, zmarznietego tak ze nie mógł sie ruszac biedak zasnał z butelka denaturatu w reku, po pół godz zabrało go pogotowie a ptak znalazł sie na nast. dzien rano. Wiec moze dobrze ze hybryd nawiał!!
Znam 5 przypadków gdzie w tym roku cos poszło dwa stare lanery, saker no i dwa samce wedrownego zjedzone przez jastrzebia....
ZaP
sokolnik
Posty: 832
Rejestracja: wt sie 23, 2005 8:12 am
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Kontakt:

Post autor: ZaP »

no i may konkretny temat i konkretne informacje... niech wszyscy napiszą - będziemy znali skalę i może uda się coś zaradzić - moze mapę sokolników z odbiornikami zrobmy - jedna informacj a- każdy włącza swoj odbiornik i szukamy - co WY na to ?? ja mam 2 odbiorniki
433-435 MHZ
216-220 MHZ
POlecam się do zrobienia mapy proszę tylko o dane z google maps i zrobię cyfrową mapę polski odbiorników i bazę z nadajnikami użytkowników..
ZaP
Tomasz Szok
początkujący
Posty: 85
Rejestracja: pn lip 16, 2007 6:09 pm

Post autor: Tomasz Szok »

O ! To jest myśl ! Ja się na to piszę.
Zap, może załóż stosowny do tego nowy temat.
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

ech... ja też sie nabiegałem po Gdyni za hybrydem. zafundował mi i Korneliuszowi taki fitness że masakra :) na szczeście 6 godzinny rajd po calutkiej Gdyni (każdy kto szukał ptaka w mieście wie jak to jest) poszukiwania zakonczyły sie happy endem :)
ODPOWIEDZ