Znaleziono 256 wyników

autor: Marcin
wt lis 16, 2010 7:00 pm
Forum: Ogólne
Temat: Plan Łowów w Busku-Zdroju
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 5325

garbus2 pisze:fotograf ze mnie marny ale gdyby ktoś chciał podejrzeć jak było to tutaj wrzuciłem kilka fotek:
http://www.sokolnictwo.pl/content/97
No prosze, dostałem sokoła na chwilę do potrzymania i załapałem się na zdjęcie w grupie "profesjonalistów" :wink:
autor: Marcin
wt lis 16, 2010 6:41 pm
Forum: Początkujący
Temat: Początkujący z Jasła-poszukuję sokolników z woj. podkarpack
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 8331

Animal pisze:Na podkarpaciu nie ma osób polujących z ptakami.
Pzdr.
A właśnie że jest i nawet pracuje na rzeszowskim lotnisku.
autor: Marcin
ndz lip 25, 2010 10:34 am
Forum: Ogólne
Temat: Harris bez tajemnic
Odpowiedzi: 384
Odsłony: 187646

Problem z odmrożeniami jest taki że jak już są objawy to jest za późno. Odmrożona końcówka skrzydła w najlepszym wypadku zakończy kariere lotniczą ptaka. Można oczywiście ryzykowac ale myślę że lepiej skorzystac z doświadczeń tych którzy mieli takie sytuacje.
autor: Marcin
ndz lip 25, 2010 9:15 am
Forum: Ogólne
Temat: Harris bez tajemnic
Odpowiedzi: 384
Odsłony: 187646

W tym temacie raczej wszyscy zachwalają harrisy , ale trzeba wspomniec o jego największej wadzie. Harrisa trzeba odstawic jak zaczynają się mrozy( więc w środku sezonu na bażanty) bo może odmrozic palce i końcówki skrzydeł. Pod tym względem gołebiarz jest bezkonkurencyjny.
autor: Marcin
wt lip 06, 2010 7:31 pm
Forum: Ogólne
Temat: Filmy z youtube
Odpowiedzi: 1033
Odsłony: 557507

Z tego co widziałem na IFF na tym filmie jest samica wędrowny - raróg (wędróg)
autor: Marcin
sob cze 12, 2010 7:33 am
Forum: Ogólne
Temat: Filmy z youtube
Odpowiedzi: 1033
Odsłony: 557507

Coś dla lataczy ,traktowanych z ironią i krytykowanych przez sokolników polujących ,a mimo wszystko czerpiących zadowolenie z możliwości obserwacji ptaka w locie i przebywania z nim .
http://www.youtube.com/watch?v=Bv2fObIMulY
Prawda jest taka że ten ptak osiągnął już szczyt możliwości jako ptak ...
autor: Marcin
czw maja 06, 2010 5:58 pm
Forum: Ogólne
Temat: Filmy z youtube
Odpowiedzi: 1033
Odsłony: 557507

Pudlak Waldemar pisze:Piękna składanka-ataki sokołów jastrzębi ,orłów , puchacza !
http://www.youtube.com/watch?v=6juanU04 ... re=related
Ataki pierwszorzędne. Jedynie ta akcja z psem goniącym za zdobyczą. Aż dziwne że ktoś kto potrafi ułożyc sokoła do wyczekiwania nie radzi sobie z psem.
autor: Marcin
wt kwie 20, 2010 5:45 pm
Forum: Ogólne
Temat: Przyspieszenie pierzenia
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 25745

Temat o przyspieszaniu był ale światłem a ja pytałem o odpowiednią suplementacje. Zeby niepotrzebnie nie nabijac tematu spamem proszę osoby które mają doświadczenia w tym temacie o wypowiedź.
autor: Marcin
śr kwie 14, 2010 5:33 pm
Forum: SOKOLNICTWO STREFA MODEROWANA
Temat: Jangoli
Odpowiedzi: 40
Odsłony: 89988

Teraz rolę jangoli przejął samochód rozpędzony do 50 km/h :wink:
autor: Marcin
ndz kwie 11, 2010 1:59 pm
Forum: Ogólne
Temat: Przyspieszenie pierzenia
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 25745

No właśnie nie chodzi mi o tarczycę która może działac "za dobrze". Słyszałem o użyciu dla sokołów środków wspmagających pierzenie gołębi z dobrymi efektami. Może ktoś stosował i może poda nazwę środka.
autor: Marcin
ndz kwie 11, 2010 1:24 pm
Forum: Ogólne
Temat: Przyspieszenie pierzenia
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 25745

Przyspieszenie pierzenia

Mam pytanie o Wasze doświadczenia w pierzeniu ptaków, czy macie jakieś doświadczenia ze środkami przyspieszającymi pierzenie?
autor: Marcin
pn lut 01, 2010 5:28 pm
Forum: Ogólne
Temat: o sokolnictwie przez pryzmat tych co wiedzą lepiej
Odpowiedzi: 78
Odsłony: 52748

Nie da się inaczej odpowiedziec - straszne głupoty wypisujesz.
autor: Marcin
pn lut 01, 2010 4:32 pm
Forum: Ogólne
Temat: o sokolnictwie przez pryzmat tych co wiedzą lepiej
Odpowiedzi: 78
Odsłony: 52748

no to jakos tak znajomo wyglada, no i chyba teraz przeprosic by wypadalo.... no wiec khem khem przepraszam:) ale po prawdzie to nigdy nie mowilam ze ta cena dotyczy kupna pataka ale nich ci bedzie- o wybaczenie prosze.

jedno pytanko tylko
Budowa woliery 1500 zł- na serio?!
no i jeszcze jedno
Pies ...
autor: Marcin
sob sty 30, 2010 11:55 am
Forum: Ogólne
Temat: o sokolnictwie przez pryzmat tych co wiedzą lepiej
Odpowiedzi: 78
Odsłony: 52748

http://sokolnictwo.pl/forum/viewtopic.p ... ight=koszt
no więc 10000 się pojawiło ale nie dotyczyło ceny ptaka
autor: Marcin
czw sty 28, 2010 5:28 pm
Forum: Ogólne
Temat: Zdjecia.
Odpowiedzi: 1799
Odsłony: 763989

wojtektkn pisze:Nie widać po minach żeby było minus 17 stopnii C :)
Po mojej minie chyba widac :wink:
Obrazek