Sokolnictwo dla początkujących | Bo sokolnictwo to styl życia...

Kurs Sokolniczy Przyklejony

Jeśli jesteś osobą początkującą, która ma mnóstwo pytań a zarazem chciałaby spróbować sokolnictwa w pigułce wówczas jednodniowy kurs sokolniczy jest idealnym rozwiązaniem gdyż żadne pytanie nie będzie zostawione bez odpowiedzi.

Pies podsokoli

paź.
10

Ta dziwna nazwa odnosi się do wyszkolonego psa, najczęściej wyżła, który podczas polowania współpracuje nie tylko z człowiekiem, lecz także z ptakiem łowczym – sokołem lub jastrzębiem. Pies jest bowiem od wieków nieodłącznym elementem sokolnictwa.

Artykuł autorstwa Tomasza Wyknera udostępniony dzięki uprzejmości Braci Łowieckiej

Posted By admin czytaj dalej

Początki początkującego sokolnika

wrz.
05

Do napisania tych kilku słów, a w zasadzie małego podsumowania jak obecnie zacząć przygodę z sokolnictwem natchnęła mnie ostatnia historia jaka wydarzyła się całkiem niedawno. Ponieważ już ładnych kilka lat staram się pomagać osobom zaczynającym przygodę z tym jakże niezwykłym zajęciem muszę przyznać, że ostatnie wydarzenia były może nie tyle co zaskakujące ale jednak nie napawające optymizmem w kontekście pomocy przez tzw "bardziej doświadczonych". Choć pociesza fakt, że dotyczy to niewielkiej ilości osób, które nie do końca rozumieją dylematy osób początkujących.

Posted By admin czytaj dalej

Szósty „Świat szponiastych łowców"

sie.
04

Zespół Francuskiej Muzyki Myśliwskiej Trompes de Pologne utworem „Dobry wieczór po bretońsku” (fr. „Le Bonsoir Breton”) obwieścił rozpoczęcie szóstej edycji konferencji „Świat szponiastych łowców”. Została ona zorganizowana 2 marca br. na Wydziale Nauk o Zwierzętach warszawskiej SGGW przez studenckie Koło Naukowe Aves pod merytoryczną kuratelą Polskiego Klubu Sokolników PZŁ „Gniazdo Sokolników”.

Artykuł autorstwa Adama Depki Prądzyńskiego udostępniony dzięki uprzejmości Braci Łowieckiej

Posted By admin czytaj dalej

Czas miłości dla skrzydlatych łowców

lp.
01

W Polsce wszystkie ptaki łowcze pochodzą z hodowli wolierowych. Szponiaste są bez wyjątku pod ochroną, a przepisy dotyczące gatunków chronionych uniemożliwiają układanie ptaków pochodzących z natury. Sokolnicy, którzy chcieli polować pod pierzem, musieli więc posiąść wiedzę i umiejętności pozwalające rozmnożyć jastrzębie, sokoły i orły.

Artykuł autorstwa Adama Dopierały i Rafała Kruka udostępniony dzięki uprzejmości Braci Łowieckiej

Posted By admin czytaj dalej

Polowanie z „Panem Tadeuszem”

cz.
04

Naturalna łączność ze światem przyrody niesie za sobą wiele nieprzewidzianych skutków. W rozmowie z Izabelą Kamińską - Marek Pinkowski opowiada, jak kontakt ze zwierzętami oraz sokolnicza pasja odmieniły jego życie. Zajrzymy też do Cichowa, gdzie znajduje się jedyny w Polsce skansen filmowy z oryginalną scenografią do ekranizacji Mickiewiczowskiej epopei „Pan Tadeusz”.
Artykuł autorstwa Izabeli Kamińskiej udostępniony dzięki uprzejmości Braci Łowieckiej

Posted By admin czytaj dalej

Strony

Subskrybuj Sokolnictwo dla początkujących RSS