Sokół lotny??

Informacje dla początkujących sokolników i osób chcących nimi zostać
ODPOWIEDZ
Abu
pisklę
Posty: 1
Rejestracja: pt sie 27, 2010 6:51 pm

Sokół lotny??

Post autor: Abu »

Witam jestem tu nowy nowy;) Na to forum trafiłem kompletnym przypadkiem ale mnie zaciekawiło i to bardzo. To tak witam jestem Łukasz i mam 14 lat. Zastanawiam się nad tym czy dobrze zrozumiałem że latanie to chodzi o to że sokół po prostu lata i nie poluje. Jeśli tak to czy w takim Lanner (przepraszam nie umiem odmienić;p) mogą obudzić się instynkty łowieckie bo mój sąsiad (dwa domy po 2 str. ulicy) ma gołębie i nie wiem czy taki oto Raróg by się nie próbował skusić na gołębia (tzn. ja nie mówię ze chce kupić Na Pewno tylko pytam z ciekawości). A i czytałem o tym ze trzeba mieć wolierę a można mieć duży gołębnik bo mój dziadek zmarł, gołębie sprzedano a on jest teraz pusty( ma dużą powierzchnie ale ja sam muszę się pochylać). Aha i jeszcze jedno. Jeśli ja taki 14-latek postanowił by kupić takiego sokoła do latania? i poszedł go zarejestrować to czy mógłbym być ukarany(tzn. za mały wiek) czy coś bo na myśliwego to czytałem że trzeba mieć 18lat należeć do czego No to jeśli komuś się chciało to przeczytać to wielki wielki dzięki i przyjmę każdą krytykę(tzn. odradzania) a i ostatnie. Mógłby mi ktoś wypisać wady Rarógów górskich. Dzięki jeszcze raz;)
Awatar użytkownika
Stachu
sokolnik
Posty: 804
Rejestracja: sob sie 25, 2007 3:53 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stachu »

Raróg górski=lanner (tak dla jasności). Instynkty łowieckie mogą obudzić się w każdym zwierzęciu, łacznie z psem domowym. A co do Twoich pytań, to płakać mi się chce. Bodajże tylko dwóch nowych członków forum nie zaczęło od w/w, albo i jeszcze lepszych pytań. Proponuję zacząć od wyszukiwarki na forum, która pozwoli znaleźć odpowiedź na wszystkie Twoje pytania. Bo ja, powiem szczerze, wymiękam, jak czytam takie posty.
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

główna wadą rarogów górskich jest to ze nie nadaja sie do ukladania przez osoby ponizej 17 roku zycia :)
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

Jak ja lubię takie teksty …….wprawiają mnie w dobry nastrój i jeszcze na drugi dzień się śmieje gdy sobie je przypomnę ! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Chciało by się zawołać Michale WRUĆ /zostaw hiszpanki / rocznik 90 + czeka ….Twój ulubiony ! :lol: :lol:
kazach
stażysta
Posty: 139
Rejestracja: ndz lis 18, 2007 1:46 pm

Post autor: kazach »

Wadą Rarogów jest GŁowa i u 90+ też GŁÓWKA ... . :mrgreen:
ODPOWIEDZ