o tempie układania

Tematy ogólne związane z sokolnictwem.
ODPOWIEDZ
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

50m to nie jest długi przelot. ja swoje jastrzębie trenowałem robiąc przeloty 400m i wiecej ze ściany lasu pod wiatr :)
Awatar użytkownika
mirek
młodszy sokolnik
Posty: 359
Rejestracja: sob lut 14, 2009 9:28 pm
Lokalizacja: Szydłowiec

Post autor: mirek »

tylko że vega jest początkującym i jesli to jego 1 ptak to myślę że jest dobrze wielu początkujących jedyne co potrafi zrobić z pierwszym ptakiem to go zgubić :)
chyba że Vega nie jest początkującym
Ostatnio zmieniony pn sie 15, 2011 8:54 pm przez mirek, łącznie zmieniany 1 raz.
Venator Magnus
żółtodziób
Posty: 53
Rejestracja: sob wrz 24, 2005 3:47 pm
Lokalizacja: Ujście k/Piły
Kontakt:

Post autor: Venator Magnus »

"Bez dłuższego zastanawiania się uważam że kondycja uplasuje się tu na pułapie 715-125
lecz bardziej przychylam się do wyższej granicy."

.... no jak mu "uplasujesz pułap" na "125 gr." to na pewno będzie dobrze ;))))))))))
Vega
młodszy sokolnik
Posty: 249
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:24 pm
Lokalizacja: Płock

ha!Gafffa!!! :P

Post autor: Vega »

Przepraszam ale myślę że każdy sie domyślił chodzilo o 725;p
Jestem początkujący to mój pierwszy ptak. Wczoraj między sadami jak latałem z nim "wzbijał" się nad sady znikał mi z pola widzenia tylko dźwięk dzwonków mnie naprowadzał na jego położenie i taki malutki punkt nad polem leciał w moją stronę może ja źle oceniam odległości:]

Ptak robi duże okrążenia puszczony z rękawicy powiedzmy rundę nad jakimś dużym sadem i bez siadania na drzewach wraca na rękawicę:)
-miłe doświadczenie:) :P


I mam do opowiedzenia jedną historię jak Ptak mój nauczył się "pasożytowania" odebrał gołębia dzikiemu AG ;P ale to już może ukierunkujcie mnie gdzie to można opisać;)
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: ha!Gafffa!!! :P

Post autor: Pudlak Waldemar »

Vega pisze:
I mam do opowiedzenia jedną historię jak Ptak mój nauczył się "pasożytowania" odebrał gołębia dzikiemu AG ;P ale to już może ukierunkujcie mnie gdzie to można opisać;)
Napisz to w ,,Moje przygody z ptakami ''
Ps ;
Licz się z tym ,że jeżeli ptak ,,odchodzi '' daleko ,że prędzej czy później ,,walnie'' w kurczaki lub gołębie ,a właściciel drobiu wklepie Ci go łopatą w trawnik !
Vega
młodszy sokolnik
Posty: 249
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:24 pm
Lokalizacja: Płock

Dziękuję

Post autor: Vega »

Wiem wiem.. staram się oddalać od domostw ;p na chwilę obecną moj AG gania zające bażanty kuropatwy ;p wróble i wszystko ci sie rusza łącznie z jastrzębiami ;)
Ale uwaga słuszna z tym mam taką dalsza sąsiadkę co kiedyś mojemu psu złamała nogę kołkiem że wisiała mu na skórze tylko i przyciągnął ją tak do domu nie cierpię tej ku**** :/
Tak jak mówię staram się latac na tyle daleko od zabudowań by nie miał ptak okazji.
A na szczęście jak na chwilę obecną gołębie najmniej go interesują
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: Dziękuję

Post autor: Pudlak Waldemar »

Vega pisze:Wiem wiem.. staram się oddalać od domostw ;p na chwilę obecną moj AG gania zające bażanty kuropatwy ;p wróble i wszystko ci sie rusza łącznie z jastrzębiami ;)
Wyhamuj kolego z tymi zwierzeniami -uprawnienia łowieckie masz ?
Vega
młodszy sokolnik
Posty: 249
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:24 pm
Lokalizacja: Płock

?

Post autor: Vega »

A czy ja powiedziałem że ptak cokolwiek złapał ? ? ?
Zaczynając pogoń zająca samczyk AG mając do niego 70 metrów jakie ma szanse? Dla mnie tylko o tyle dobrze że ptak się wylata i poćwiczy mięśnie.
KONIEC TEMATU.
Birkut06
młodszy sokolnik
Posty: 404
Rejestracja: ndz lut 24, 2008 10:11 am

Post autor: Birkut06 »

Sam fakt rozpoczęcia pogoni jest nielegalny. Są legalne sposoby na wylatanie i cwiczenie mięśni u ptaka. Jeśli ich nie znasz, bądź nie chcesz stosować to przynajmniej się na forum nie chwal swoimi wybrykami.
Vega pisze:KONIEC TEMATU.
Od kończenia temetów są moderatorzy nie Ty.
Awatar użytkownika
mirek
młodszy sokolnik
Posty: 359
Rejestracja: sob lut 14, 2009 9:28 pm
Lokalizacja: Szydłowiec

Post autor: mirek »

na samym początku jak już była mowa o podpuszczaniu gołębia na sznurku no napisałem żeby się zastanowił łatwo stać się posądzonym o kłusownictwo a jak już wyjdziesz z psem i z ptakiem na pole to już na pewno:) licho nie śpi i ci co będą chcieli widzieć to zobaczą
Awatar użytkownika
Berik
początkujący
Posty: 85
Rejestracja: pn gru 21, 2009 5:38 pm
Lokalizacja: Dębki

Post autor: Berik »

widocznie Vega jest przykładem osoby która mimo rad i uwag innych ludzi nie uczy sie na błędach...
Vega
młodszy sokolnik
Posty: 249
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:24 pm
Lokalizacja: Płock

:/

Post autor: Vega »

Dobra przepraszam faktycznie może źle postąpiłem i napisałem. Pozdrawiam
mirek1
stażysta
Posty: 110
Rejestracja: wt gru 28, 2010 11:05 am
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Post autor: mirek1 »

Witam ciekawe jednak co się stanie jak od kogoś ptak złapie np.mysz polną lub
kreta któremu się nagle wyszło na pole?Czy to też jest kłusownictwo?
(oba wymienione przeze mnie gatunki są pod ochroną prawną)

A i jeszcze jedno jak ktoś np. płoszy ptaki na śmietniskach lub w sadach, czy lotniskach to drapole też latają w kierunku ptaków które mają przepłoszyć i tam też występuje fakt pogoni i czy to jest nielegalne?
Nie dajmy się zwariować.
pozdrawiam.
mirek1
stażysta
Posty: 110
Rejestracja: wt gru 28, 2010 11:05 am
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Post autor: mirek1 »

Witam ciekawe jednak co się stanie jak od kogoś ptak złapie np.mysz polną lub
kreta któremu się nagle wyszło na pole?Czy to też jest kłusownictwo?
(oba wymienione przeze mnie gatunki są pod ochroną prawną)

A i jeszcze jedno jak ktoś np. płoszy ptaki na śmietniskach lub w sadach, czy lotniskach to drapole też latają w kierunku ptaków które mają przepłoszyć i tam też występuje fakt pogoni i czy to jest nielegalne?już nie mówię o złapaniu jakiegoś ptaka bo to też się zdarza.
Nie dajmy się zwariować.
pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony śr sie 17, 2011 9:09 pm przez mirek1, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mirek
młodszy sokolnik
Posty: 359
Rejestracja: sob lut 14, 2009 9:28 pm
Lokalizacja: Szydłowiec

Post autor: mirek »

występujesz o pozwolenie
a co do wypadków na np codziennym wychodzeniu w pole to normalnym jest to że sprawa jest nie załatwiona legalnie i nigdy nie będzie
nie będę więcej pisał bo nie ma sensu na ogólnym a i tak wszyscy wiedzą jak jest
bo na pewno każdemu zdarzyło się takie coś i tyle a jak nie to się zdarzy

w innym temacie padło już z mojej strony pytanie co do latania w terenie z ptakiem itp
nie wielu miało coś do powiedzenia jak to jest pod względem prawnym szkoda bo chyba coś warto by wiedzieć bo jednak prawo łowieckie mówi jedno a życie drugie
ODPOWIEDZ