Kiedyś chciałbym zacząć.

Informacje dla początkujących sokolników i osób chcących nimi zostać
BlazakoV
pisklę
Posty: 2
Rejestracja: czw cze 24, 2010 9:22 pm
Kontakt:

Post autor: BlazakoV »

Witam wszystkich,
I jeszcze pytanie, które przyszło mi do głowy odnośnie studiów: czy nauka sokolnictwa i ewentualna planowana przyszłość z tym związana nie będzie zbytnio kolidować ze studiami? Najlepiej gdyby wypowiedział się ktoś kto jest właśnie w takiej sytuacji. (Zaznaczam, że nie jestem osobą, która ma problemy z nauką). Jeżeli ja znalazłbym się w takiej sytuacji na pewno absolutny priorytet miałyby sprawy związane z sokolnictwem.
Tematem sokolnoctwa zająłem się dosłownie przed godziną, ale myślę, że akurat w kwestii tych pytań mogę pomóc. :)

Czy będzie kolidować? Zależy, jakie studia. W 90% przypadków nie - prędzej popadniesz w studenckie rozleniwienie - tak przynajmniej będziesz miał co z czasem robić. Jeżeli wybierzesz SGGW (polecam, sam jestem studentem choć wydziału który raczej nie ma z sokołami wiele wspólnego) to na pewno nie będzie - za to poznasz ludzi (wydział leśny - polecam, nie spotkałem nikogo kto by był niezadowolony z wyboru!) z którymi na pewno się dogadasz i będziesz miał wspólne pasje.

Nie wiem jak sytuacja tam wygląda, ale często na kampusie widać sokolników z ptakami, uśmiechniętych od ucha od ucha i dumnych z tego co trzymają na ręku, :-) więc prawdopodobnie istnieje możliwość trzymania ptaków w miejscu do tego przeznaczonym (ale właśnie w tej chwili szukam o tym informacji, może jesteś bardziej zorientowany) nawet mieszkając w akademiku. Ale głowy nie dam.

Pasja to pasja - wykształcenie to przyszłość. Jeżeli "jarają cię" takie tematy to polecam wybór kierunku związany z leśnictwem.
Krog
stażysta
Posty: 116
Rejestracja: czw wrz 17, 2009 3:10 pm
Lokalizacja: Tuchola

Post autor: Krog »

BlazakoV pisze:Jeżeli wybierzesz SGGW
Jeszcze 10 lat temu nie było tam, ani sokolników, ani sygnalistów.
Widać, że coś się dzieje pozytywnego. Pozdrawiam wszystkich studentów WL, tych co studiują i studiowali :grin:
4l4star
pisklę
Posty: 6
Rejestracja: sob cze 19, 2010 9:29 pm

Post autor: 4l4star »

BlazakoV: Dzięki, jeżeli znalazłbyś takie informacje to byłbym wdzięczny za podzielenie się nimi. :)

A co do Pana na temat którego artykuł został mi podlinkowany, to nie mam pojęcia jak mam się z nim w ogóle skontaktować :D, ale dziękuję. No oczywiście jest jeszcze możliwość na własną rękę tego Pana poszukać według informacji zawartej w artykule.

ps
Apropo sklepu na tej stronie, gdzie są opisane dostępne formy płatności, jakoś nie mogę znaleźć. :D
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

4l4star pisze: Apropo sklepu na tej stronie, gdzie są opisane dostępne formy płatności, jakoś nie mogę znaleźć. :D
przy skladaniu zamowienia masz liste wyboru, a generalnie opis dostepnych opcji jest na glownej stronie sklepu. Koszty od 0PLN (wersje elektroniczne), przez 6PLN(wysyłka z przedpłatą na konto) do 15PLN (paczka za pobraniem)
4l4star
pisklę
Posty: 6
Rejestracja: sob cze 19, 2010 9:29 pm

Post autor: 4l4star »

ok, dzięki
ODPOWIEDZ