Szczeniak w domu czyli jak wychować psa

Psy myśliwkie oraz ich wykorzystanie na cele sokolnicze
Awatar użytkownika
mirek
młodszy sokolnik
Posty: 359
Rejestracja: sob lut 14, 2009 9:28 pm
Lokalizacja: Szydłowiec

Post autor: mirek »

witam
panowie i panie ile waszym zdaniem trzeba by było wydać na przyzwoitego psa wyżeł niemiecki szorstkowłosy ?
wiem że pytanie ogólne ale trafiają się psy od myśliwych za nawet 150zł często ta rasa bez rodowodów na allegro jest za 350zł i co możecie powiedzieć bo interesuje mnie ta rasa ale nie zależy mi na psie z papierami tylko żeby był taki jak trzeba w polu :)
Birkut06
młodszy sokolnik
Posty: 404
Rejestracja: ndz lut 24, 2008 10:11 am

Post autor: Birkut06 »

A jak to pytanie ma się do tematu wątku? Jak chcesz mieć dobrego psa to szukaj dobrej hodowli( z rodowodem oczywiście). Na allegro raczej takiej nie znajdziesz, zwłaszcza za 150 czy 300 zł.
Awatar użytkownika
mirek
młodszy sokolnik
Posty: 359
Rejestracja: sob lut 14, 2009 9:28 pm
Lokalizacja: Szydłowiec

Post autor: mirek »

to było by wprowadzenie do tego tematu właśnie bo zamierzam kupić a hodowla i papiery to nie wszystko bo tak jak już tu wspominali ludzie ważnym jest to aby pies był po rodzicach pracujących w polu a nie na wybiegach
Awatar użytkownika
Wilq
stażysta
Posty: 199
Rejestracja: pt mar 25, 2011 10:09 pm
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Wilq »

Co do psów to ja mam 2 Owczarka Niemieckiego oraz Cocker Spaniel.
Szkole je według wskazówek Pana Waldemara i widzę postępy w naszej nauce :D
dariadaria
stażysta
Posty: 114
Rejestracja: ndz mar 28, 2010 6:20 pm
Lokalizacja: pomorze

Post autor: dariadaria »

a dlaczego wns? poza tym birkut ma racje ..nie wiesz na co trafisz na allegro. Pies nie jest zabawka na 3 lata i jak myślisz poważnie o psie użytkowym to dobrze się zastanów, znajdź hodowlę która ma psy użytkowe i eksterierowe (zazwyczaj jak już ktoś hoduje psy na poważnie to dba o to żeby były użytkowe).
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

Daria sama ''wpadla'' to musi bronic swoich racji (: a ja pozdrawiam Pawelka :) i jego MM :)
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

JoHn DuMbaR pisze:Daria sama ''wpadla'' to musi bronic swoich racji (: a ja pozdrawiam Pawelka :) i jego MM :)
E tam ,,wpadła'' pies jak pies -jak ma stójkę to wszystko inne to tylko brak schematycznego działania i konsekwencji-widziałem to setki razy -jeżeli pies w przewodniku nie widzi autorytetu ,a za razem najlepszego i najważniejszego przyjaciela to robi co chce i wszystko .......
Najlepszy rodowód nie wychowa psa .
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

Nie calkiem o to mi chodzilo, z tego co wiem Darii z psem idze bardzo dobrze, troche sie zagalopowales, albo nie mam swiezego info :)
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

A ....to pisz jaśniej bo już myślałem ,że Darii psa krytykujesz -to po prostu rozbrykany szczeniak ciekawy świata i przygód jak każdy zresztą w tym wieku .... :lol:
dariadaria
stażysta
Posty: 114
Rejestracja: ndz mar 28, 2010 6:20 pm
Lokalizacja: pomorze

Post autor: dariadaria »

szczerze mówiąc jak słyszę co wyprawiają inne wnk u znajomych to stwierdzam że trafił mi się wyjątkowo mało brojący szczeniak :P ..znajomy miał np na pobudkę całą zawartość lodówki w łóżku :)
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

Daria- w wyborze psa pomogl ci wybitny specjalista :) pamietaj
dariadaria
stażysta
Posty: 114
Rejestracja: ndz mar 28, 2010 6:20 pm
Lokalizacja: pomorze

Post autor: dariadaria »

nie kwestionuję tego :razz:
Vega
młodszy sokolnik
Posty: 249
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:24 pm
Lokalizacja: Płock

.

Post autor: Vega »

To kolega się nie zastosował do porad i zabezpieczenia wszystkiego heh :)

Ja będę nie długo miał Szczeniaka Husky.. i planuję zamienić go lub sprzedać i fundusze przeznaczyć na psa myśliwskiego ale na chwile obecną muszę trochę sie nauczyć : )
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Re: .

Post autor: Pudlak Waldemar »

Vega pisze:To kolega się nie zastosował do porad i zabezpieczenia wszystkiego heh :)

Ja będę nie długo miał Szczeniaka Husky.. i planuję zamienić go lub sprzedać i fundusze przeznaczyć na psa myśliwskiego ale na chwile obecną muszę trochę sie nauczyć : )
Czegoś tu nie rozumiem /i pewnie wiele osób również /
Po co ściągasz do domu ,,Szczeniaka Husky '' skoro chcesz kupić psa ,,myśliwskiego ''
Pies jest trochę jak ,, dziecko '' -bierzesz ,oddajesz ,wymieniasz -co to jest ? :shock:
Chcesz psa to docelowo takiego który będzie się ,,starzał '' razem z tobą ,a nie rób czegoś takiego jak zapowiadasz ! :???:
Vega
młodszy sokolnik
Posty: 249
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:24 pm
Lokalizacja: Płock

nie nie...

Post autor: Vega »

To nie o to chodzi. Należy mi się jeden szczeniak za pokrycie moim psem:) i dlatego planuję albo sprzedać albo wymienić. Ja mam psa Husky i mi wystarczy na chwilę obecną :] dlatego myślę nad psem myśliwskim ale do dopiero jak będę pewny że sobie dam z nim radę i go nie zepsuje.
Mam jeszcze czas na naukę w tym temacie jak sie nie wyrobię przełoże termin. To na chwilę obecną "ostre" przymiarki a do sfinalizowania jeszcze długa droga.
ODPOWIEDZ