Witam

Informacje dla początkujących sokolników i osób chcących nimi zostać
Annoth
pisklę
Posty: 5
Rejestracja: sob mar 27, 2010 4:52 pm

Witam

Post autor: Annoth »

Niniejsze pytania są kierowane do osób które hodują i maja jakieś ,,przeżycia"
1.Jakie ptaki są najlepsze dla początkujących?
2. za ile najtaniej mogę kupić jakiegoś ptaka drapieżnego?
Mieszkam w Oławie pod Wrocławiem ok jakieś 25km, czy ktoś z was tam mieszka?
z góry dziękuje za odpowiedz.
Pzdr. Tomasz
Awatar użytkownika
Stachu
sokolnik
Posty: 804
Rejestracja: sob sie 25, 2007 3:53 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stachu »

Ma ktoś arszenik albo kurarę? :evil:
Kolego Annoth, jeśli potrafisz używać komputera (a widać, że potrafisz, skoro udało Ci się zalogować na tym forum), przejrzyj forum, na którym się zalogowałeś i zadałeś niekoniecznie błyskotliwe pytanie. Znajdziesz tu wszystko, o co pytasz, a także MNÓSTWO innych informacji.
Koledzy przepraszam za ton wypowiedzi, ale ciśnienie mi się podnosi, ile razy widzę nowo założony temat z powielonymi pytaniami, jak te powyżej..... :neutral:
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

za ile najtaniej..... matko z ojcem.... przepiórek też nie kupuj dla ptaka bo odpady z rzeźni wyjdą najtaniej.karm raz na trzy dni bo tak najtaniej. pęta zrób z sznurka od snopowiązałki żeby było najtaniej.a zamiast karnala włóż ptakowi na głowę starą skarpetę bo tak najtaniej.świetne podejście. nawet najtanszy ptak wymaga ogromnej wiedzy i sporo wolnego czasu a także warunków i odpowiednich akcesoriów z których część trzeba umieć samemu zrobić. cena ptaka to niewielka część tego co bedziesz musiał poswiecic.jak kiedyś Admin napisał- jeśli stać cie na wybudowanie woliery to stać cie również na ptaka
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

mnożą się jak szarańcza :)
Krog
stażysta
Posty: 116
Rejestracja: czw wrz 17, 2009 3:10 pm
Lokalizacja: Tuchola

Post autor: Krog »

Najtaniej byłoby kupić za 2 zł kalkę techniczną, przekopiować z Sokołowskiego (za darmo)
accipitera w skali 1 do 1. I tak cały rok chodzić z ptakiem na rękawicy, może się nie znudzi, a zainwestowane tylko 2 zł.
Annoth
pisklę
Posty: 5
Rejestracja: sob mar 27, 2010 4:52 pm

Post autor: Annoth »

Dobrze dobrze Już przepraszam za swój błąd, że nie poszukałem na forum dokładniej.
P.s
Papierowy ptak mnie nie interesuje a ciebie?
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

Annoth pisze:Dobrze dobrze Już przepraszam za swój błąd, że nie poszukałem na forum dokładniej.
P.s
Papierowy ptak mnie nie interesuje a ciebie?
no to jak masz jakies niejasnosci to pisz smialo oczywiscie o ile pytania beda mialy sens
Annoth
pisklę
Posty: 5
Rejestracja: sob mar 27, 2010 4:52 pm

Post autor: Annoth »

Moim pytaniem jest kto z was mieszka w wrocławiu i ma na sprzedasz młodego Harris Hawka dobrze to napisałem? woliera na moim podwórku jest prawie zkonczona. tylko wystarczy przymocowac siatke. dam zdjecia jak bedzie juz calkowicie zkonczona.
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

a wiesz jak sie tym harrisem zajac? bo zaczoles ostro i jedziesz dalej - oby tylko zapal poparty byl teoria.
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

Goście myślą - że się uda ,a to tylko jest UŁUDA! :lol:
Annoth
pisklę
Posty: 5
Rejestracja: sob mar 27, 2010 4:52 pm

Post autor: Annoth »

nie rozumiem o co ci chodzi. a zresztą...
Annoth
pisklę
Posty: 5
Rejestracja: sob mar 27, 2010 4:52 pm

Post autor: Annoth »

na razie tylko pytam. teorie chyba załapie z jakiś lektur. jaką polecacie, Harrisonem niewiem czy bym dal na chwile obecna rade. moze bym do kogos jeżdzil na praktyki?
Awatar użytkownika
Nowogrodzki
sokolnik
Posty: 662
Rejestracja: śr lis 14, 2007 8:33 pm
Lokalizacja: Tuchola
Kontakt:

Post autor: Nowogrodzki »

Niestety, wielu młodych "optymistów" uważa , że wystarczy poczytać (to jeszcze pół biedy), najlepiej obejrzeć film w internecie, kupić ptaka i zacząć eksperymenty przez nich zwane sokolnictwem.
Sokolnictwo powinno, na samym początku, być uprawiane pod okiem osoby już posiadającej odpowiednie doświadczenie i umiejętności. Droga na skróty kończy się niepowodzeniem często ze szkodą dla ptaka. Takie niepowodzenia młodych zapaleńców mogą odbić się negatywnie na całym sokolnictwie. Dlatego należy postępować rozważnie i nie powierzać ptaki osobom bez chociażby podstawowej wiedzy teoretycznej(którą zresztą można zdobyć samemu) i praktycznej.
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

Dobrze dobrze Już przepraszam za swój błąd, że nie poszukałem na forum dokładniej.
I co nie szukasz ,nie czytasz a na tym forum wszystko jest!!!! :twisted:
Mnie zeszło parę tygodni na przeczytanie CAŁEGO forum i jak byś umiał to można sprawdzić- jak do tej pory nikt mnie nie ,,zjechał’’
Tu masz link/ ale naprawdę radze przeczytaj CAŁE forum/
http://sokolnictwo.pl/forum/viewtopic.php?t=898
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

Annoth pisze:na razie tylko pytam. teorie chyba załapie z jakiś lektur. jaką polecacie, Harrisonem niewiem czy bym dal na chwile obecna rade. moze bym do kogos jeżdzil na praktyki?
ło matko - harcore do potegi. nie mam pojecia jak zajac sie ptakiem, chyba gdzies sobie poczytam ale chce juz kupic ptaka i mam gotowa woiliere (swoja droga ciekawe jak wyglada skoro nic nie wie). Opanuj sie poki czas
ODPOWIEDZ