Psychoza ptasiej grypy

Tematy ogólne związane z sokolnictwem.
ODPOWIEDZ
andrzejek
stażysta
Posty: 140
Rejestracja: sob sty 14, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: lodz

Psychoza ptasiej grypy

Post autor: andrzejek »

Ciekaw jestem Waszych opinii na temat psychozy ptasiej grypy, czy uważacie, że może w jakiś sposób zagrozić naszym ptakom. Chyba mało kto wierzy w zagrożenie naszych pupili przez sam wirus, bardziej obawiałbym się spanikowanych ludzi.
morganq
pisklę
Posty: 8
Rejestracja: wt gru 20, 2005 5:08 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: morganq »

Dobre określenie ,,psychoza,,
Z powodu zwykłej grypy w ciągu roku umiera na świecie ponad milion ludzi natomiast z powodu ptasiej jakieś ok stokilkadziesiąt. I skąd ten szum w tej sprawie? Widocznie ktoś ma w tym interes aby było tak głośno wokół tej sprawy. Mam na myśli przemysł farmaceutyczny.
A co do pytania to myślę,że może być groźna tylko i wyłącznie sytuacja kiedy nasz pupil upoluje jakiegoś zarażonego wirusem H5N1 ptaka. Nie tak dawno znaleziono już na terenie BRD martwego myszołowa zarażonego tym właśnie wirusem.
Rafał
andrzejek
stażysta
Posty: 140
Rejestracja: sob sty 14, 2006 8:21 pm
Lokalizacja: lodz

Post autor: andrzejek »

Mając na myśli zagrożenie ze strony ludzi myślałem o bzdetnym wybjianiu wszystkich ptaków w promieniu 3 km. Co będzie jeśli ukurat znajdzie się tam jakaś sokolarnia?
Awatar użytkownika
jarek
młodszy sokolnik
Posty: 230
Rejestracja: pt lut 18, 2005 2:26 pm
Lokalizacja: Podebłocie
Kontakt:

Post autor: jarek »

No i się zaczęło... Znaleźli H5N1 w Toruniu... Ciekawe jak to się potoczy dalej?
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

to nie ptasia grypa ale ptasia lipa - show medialny i tyle. oczywiscie ptaki padaja i beda padac ale to dzialo sie zawsze. media potrzebuja pozywki i podobnie jak to było z BSE kwestia dwóch trzech miesięcy i wszystko wróci do normy, co najwyżej kilka firm drobiarskich splajtuje
Awatar użytkownika
jarek
młodszy sokolnik
Posty: 230
Rejestracja: pt lut 18, 2005 2:26 pm
Lokalizacja: Podebłocie
Kontakt:

Post autor: jarek »

Mam nadzieję, że masz racje, lepiej jednak dmuchać na zimne i chronić nasze sokoły. I to nie tylko przed ptasią grypą, ale również przed nadgorliwymi "oszołomami" chcącymi wybijać wsystkie ptaki byle tylko się nie zarazić. Oczywiście jest straszny szum medialny, niestety to działa... Ludzie już zrzucają gniazda bocianów z dachów!
borki
początkujący
Posty: 88
Rejestracja: czw mar 03, 2005 8:56 am
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: borki »

Niestety, głupota ludzka nie zna granic.[/img]
Mati
pisklę
Posty: 5
Rejestracja: śr wrz 06, 2006 9:22 pm

Post autor: Mati »

Teraz znów sie zacznie z powodu jesiennych migracji.Osobiscie myślę że sprawa ptasiej grypy jest jest za bardzo nagłasniana przez media i jak przeholują to będzie masowa panika,total chaos.Już to sobie wyobrażam polowania na ptaki,staruszkom wleci wrobel do mieszkania i bedoł mieli zawał z wrażenia,bedzie masowa panika.Wiele firm obłowi sie wynajdując "lekarstwo" na ptasią grype.






pozdrawiam! Nie panikujcie!!!! :D
Tomasz Szok
początkujący
Posty: 85
Rejestracja: pn lip 16, 2007 6:09 pm

Post autor: Tomasz Szok »

Najciekawsza opinia jaką słyszałem na temat ptasiej grypy to, że więcej ludzi corocznie ginie na wczasach od uderzenia kokosem niż od ptasiej grypy. :mrgreen:
Jak mówią moi pilarze (gdy gderam im, ze palenie szkodzi): na coś trzeba zdechnąć. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Mat Re
pisklę
Posty: 10
Rejestracja: pt kwie 11, 2008 6:48 pm
Lokalizacja: Siedlce okolice

Post autor: Mat Re »

ptasia grypa będzie jeszcze bardziej nagłaśniana, jeszcze trochę i koncerny farmakologiczne będą reklamować w tv lekarstwa profilaktyczne, a to wszystko ich sprawka :???:
Tomasz Szok
początkujący
Posty: 85
Rejestracja: pn lip 16, 2007 6:09 pm

Post autor: Tomasz Szok »

To jest chyba wina mediów. Raz jest sezon na pedofilię w Kościele, a raz na ptasią grypę.
Weteryna
sympatyk
Posty: 16
Rejestracja: czw gru 27, 2007 5:18 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Weteryna »

Witam.
Patrząc z perspektywy dwóch sezonów akcji ,,ptasia grypa'' przyznaję rację kolegą, że temat medialny się wypalił już po pierwszym sezonie.
Pełna amatorszczyzna państwowych władz weterynaryjnych.
Mogę jedynie przyznać rację, że głupota ludzka przekracza wszelkie możliwe kryteria.
Praktycznie w ,,gorącym sezonie'' mieliśmy co 10 minut wezwanie.
Potrafiono zablokować pól dzielnicy bo sikorka bogatka rozbiła się o szybę wystawową stacji benzynowej albo grupa antyterrorystyczna zablokowała osiedle mieszkalne bo znaleziono zwłoki ,,migranta'' - gila. Z drapieżników najczęstszym klientem był niestety krogulec.
Z absurdów ? Ojciec z dzieckiem gonili z kijami przez pół parku w zimie przemarzniętą pustułkę łamiąc jej tylko jedno skrzydło i jak już nie mięli siły wezwali straż miejską do zlikwidowania chorego ptaka - tak wyczytali w necie .... albo wytrucie ponad 60 wróbli i gołębi na jednym z osiedli - sprawcę nie znaleziono. Oj można by tak mnożyć.
W następnym sezonie starano się tuszować znaleziska a straż miejska potajemnie wyrzucała na wysypiska śmieci znalezione zwłoki :cry:
Nikt już nie podjął ryzyka finansowania akcji - nauczeni przykładem toruńskim (Powiatowy lekarz weterynarii odpowiadal przed prokuratorem - co dalej nie pamiętam)
ODPOWIEDZ