Odbudowa populacji kuropatwy - film

Koniec z OffTopami - tu moderator bezlitośnie skasuje każdy post nie w temacie

Moderator: JoHn DuMbaR

JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Odbudowa populacji kuropatwy - film

Post autor: JoHn DuMbaR »

Jakis czas temu wstawilem pdf odnosnie tej materii teraz cos bardziej namacalnego.

http://www.youtube.com/watch?v=OG5y6EEz ... r_embedded
tercel
stażysta
Posty: 170
Rejestracja: pn kwie 28, 2008 8:41 pm
Lokalizacja: słupsk

Post autor: tercel »

Film świetny-w końcu jak dbasz tak masz! swoja droge ciezkie czasy nastały dla kuropatw-nie dośc ze snieg to i tęgi mróz. Z niepokojem mysle o kolejny sezonie :cry:
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

a ja dzis widzialem pod wsia w sumie ze 30 z tym ze mogly sie dublowac. w jednym miejscu przy drodze przez kilka minut obserwacja 18 ptakow z 15 metrow...koguty ostro sie juz bija :) super ptaki
dostales maila?
tercel
stażysta
Posty: 170
Rejestracja: pn kwie 28, 2008 8:41 pm
Lokalizacja: słupsk

Post autor: tercel »

Tak dostałem-dzieki :grin:
Mysle nad tym co chciałbym dla nich - kuropatw -zrobic. Chyba zaczne od tworzenia małych remiz-w formie zakrzaczeń. Nie brakuje w mojej okolicy starych sadow-ze zdziczała roslinnoscia, szczegolnie interesuja mnie krzewy, ktore mozna wykopywac na wiosne i przesadzac w istniejace miedze i nie uzytki. Zwiekszajac w ten sposob baze lokalowa.
adam zielinski
stażysta
Posty: 143
Rejestracja: czw wrz 01, 2005 10:19 pm
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: adam zielinski »

cześć Wam, Cześć Michał.
Te 18 kuropatw siedziało tam bo ludzie wysypali im pszenicę. Zorientowaliśmy się ile jest kuropatw gdy zaczeliśmy je systematycznie dokarmiać. W taką zimę ptaki chętnie z tego korzystają. Plecy mnie już bolę od noszenie ziarna :-). Ale tyle kuropatw co w tym roku to ostatnio widziałem 20 lat temu w dzieciństwie, w kieleckim.
ODPOWIEDZ