sokolnicy z woj pomorskiego (okolice gdyni pucka wejherowa)

Informacje dla początkujących sokolników i osób chcących nimi zostać
Awatar użytkownika
Berik
początkujący
Posty: 85
Rejestracja: pn gru 21, 2009 5:38 pm
Lokalizacja: Dębki

sokolnicy z woj pomorskiego (okolice gdyni pucka wejherowa)

Post autor: Berik »

witam na początku chciałbym się przedstawić.
mam na imię Artur mam 21lat i zamieszkuję w Dębkach(taka mała wieś nad samym morzem)
to ze trzeba odbyć staż w pzł i gnieździe to wiem.
jedyne co mnie w tym momencie interesuje to to czy w moich okolicach jest jakiś sokolnik,bo co mi z tego ze odbędę staż w pzł jak nie będzie nikogo kto mnie przyjmie na staż sokolniczy...
a oba staże chciałbym odbyć równocześnie by nie tracić czasu

narazie pozdrawiam może za jakiś czas "chwal ćwik" :)
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

w trojmiescie masz kilku sokolnikow. Na staz sokolniczy mozesz sie zglosic do Gniazda jak juz bedziesz na stazu mysliwskim. Najpierw wiec poszukaj kola lowieckiego ktore cie wezmie na staz
Awatar użytkownika
Berik
początkujący
Posty: 85
Rejestracja: pn gru 21, 2009 5:38 pm
Lokalizacja: Dębki

Post autor: Berik »

na początku witam cie garbus i dzięki za szybką odpowiedź... ale czy wiesz może w jaki sposób mogę się z nimi skontaktować i zapytać czy są gotowi mnie przyjąć do siebie na staż?? bo bez zgody chetnego sokolnika wątpie czy jest sens zapisywać sie do pzł
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

Zaufaj Adamowi bo tak ma garbus na imie :) nie kombinuj tylko krok po kroczku, znajdz kolo potem sie martw stazem sokolniczym.
Ostatnio zmieniony pn gru 21, 2009 8:39 pm przez JoHn DuMbaR, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Berik
początkujący
Posty: 85
Rejestracja: pn gru 21, 2009 5:38 pm
Lokalizacja: Dębki

Post autor: Berik »

JOHN wydaje mi sie ze w moich postach nie ma wzmianki o kombinowaniu tylko o tym czy moje zamiary są w ogóle realne,nie mam zamiaru zdobyć ptaka poprzez kombinacje alpejskie lecz droga jaka powinno sie je zdobywac czyli cierpliwie i wytrwale dążyć do celu jednak wychodze z tego założenia ze po co przystąpić na staż do pzł jeśli nikt z okolic mnie nie przygarnie na staż...
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

masz pm
M.Kamińska
początkujący
Posty: 97
Rejestracja: śr sty 09, 2008 9:58 am
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: M.Kamińska »

Sokolnik może ciebie przygarnąć na naukę praktyki, a staż do pzł to zupełnie inna działka którą i tak trzeba odfajkować :wink:
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

to ja wyjade z lekkim offtopem... Adam wydaje mi sie ze ostatnio coraz wiecej nowych podchodzi do pierwszych postow z wielka obawa, uwazaja na kazde slowo, te posty sa coraz bardziej wywazone... :). Towarzystwo z sokolnictwo.pl zastraszylo poczatkujacych na calego :) ach ci nieprzystepni sokolnicy, zwlaszcza pomorscy...
Awatar użytkownika
Berik
początkujący
Posty: 85
Rejestracja: pn gru 21, 2009 5:38 pm
Lokalizacja: Dębki

Post autor: Berik »

z tego co dobrze wyczytałem tzreba odbyć staż w pzł i gnieździe tak? jak wygląda staż pzł to mniejwięcej wiem od znajomych myśliwych ale wydaje mi sie ze gdzieś na forum wyczytałem ze staż w gnieździe polega na tym ze mam coś w stylu praktyk u sokolników...

John to ze nowi podchodzą z wielka obawą to świadczy o tym ze przeczytali choćby dział dla początkujących i widzieli co sie robi z takimi którzy zadają pytania w stylu "chce kupić ptaka,kto sprzeda,za ile"
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

Berik pisze:na początku witam cie garbus i dzięki za szybką odpowiedź... ale czy wiesz może w jaki sposób mogę się z nimi skontaktować i zapytać czy są gotowi mnie przyjąć do siebie na staż?? bo bez zgody chetnego sokolnika wątpie czy jest sens zapisywać sie do pzł
dokladnie ak jak napisano powyzej staz pzł i sokolniczy to dwie osobne sprawy. Staz PZŁ robisz w kole w ktorym pozniej chcialbys polowac i zapewne bedzie to jedne z kol ktore ma obwod lowiecki gdzies niedaleko miejsca gdzie mieszkasz. Staz sokolniczy zaczac mozesz jak juz bedziesz mial zaswiadczenie z kola ze jestes u nich na stazu. Wowczas to zaswiadczenie wraz z wnioskiem o przyjecie na staz sokolniczy wysylasz do Gniazda sokolnikow.
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

Berik pisze:z tego co dobrze wyczytałem tzreba odbyć staż w pzł i gnieździe tak? jak wygląda staż pzł to mniejwięcej wiem od znajomych myśliwych ale wydaje mi sie ze gdzieś na forum wyczytałem ze staż w gnieździe polega na tym ze mam coś w stylu praktyk u sokolników...

John to ze nowi podchodzą z wielka obawą to świadczy o tym ze przeczytali choćby dział dla początkujących i widzieli co sie robi z takimi którzy zadają pytania w stylu "chce kupić ptaka,kto sprzeda,za ile"
chwali sie ze wyczytales ze nie warto zaczynac od tego pytania na koncu :) Staz sokolniczy w zasadzie ogranicza sie do tego zeby znalezc sobie opiekuna sokolnika (zwykle po zapisaniu sie na staz do Gniazda zostaniesz skierowany do takowego jesli wczesniej go sobie sam nie znajdziesz) i czasem go odwiedzic. Oprocz tego wypada byc na walnym zjezdzie i na lowach z sokolami (czyli dwa wyjazd w ciagu roku, jeden jednodniowy drugi trzydniowy). Po stazu robisz kurs sokolniczy i dostajesz zaswiadczenie ktore uprawnia cie do przystapienia do egzaminu sokolniczego
kaja
młodszy sokolnik
Posty: 442
Rejestracja: śr mar 26, 2008 2:00 pm
Lokalizacja: z Polski

Post autor: kaja »

Prowokator-z krainy o zagęszczonym powietrzu :razz:
kaja
młodszy sokolnik
Posty: 442
Rejestracja: śr mar 26, 2008 2:00 pm
Lokalizacja: z Polski

Post autor: kaja »

joh....oczywiście :grin:
wojtektkn
młodszy sokolnik
Posty: 214
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 7:42 pm
Lokalizacja: wieś-W-wa

Post autor: wojtektkn »

Berik ,ja na twoim miejscu nie przejmowałbym sie starzem w PZŁ,przeżyjesz w gnieżdzie to PZŁ to małe pióro :smile: połowa z nas zaczynając z sokolnictwem niw wiedziała o pzł:) wystarcz sokolnik który powie od czego trzeba zacząć :) Wszyscy pomogą.
Awatar użytkownika
Berik
początkujący
Posty: 85
Rejestracja: pn gru 21, 2009 5:38 pm
Lokalizacja: Dębki

Post autor: Berik »

to ze pzł i gniazdo są dwoma odrębnymi sprawami to wiem ale dzięki:) w zasadzie kroki znam oprócz tego z tym walnym zjeździe. ma tam kazdy wstęp czy trzeba być już po stażach?
ODPOWIEDZ