Literatura

Psy myśliwkie oraz ich wykorzystanie na cele sokolnicze
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

Bym zapomnial - pies Adama robi stojki :) <oklaski> :)
Awatar użytkownika
Nisus
sokolnik
Posty: 824
Rejestracja: wt lut 01, 2005 10:28 pm
Lokalizacja: Południe
Kontakt:

Post autor: Nisus »

Przypomniala mi sie fajna ksiazka ktora kiedys porzyczylem i nie zobaczylem wiecej.

http://jednosclowiecka.pl/SZKOLENIE_PSO ... k-114.html

Przejrzyscie napisana, przeplatana historiami z lowiska i pamietam ze, przydala sie :)
wojtektkn
młodszy sokolnik
Posty: 214
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 7:42 pm
Lokalizacja: wieś-W-wa

Post autor: wojtektkn »

Mbartniku polecam ci "Układanie psów myśliwskich"-Macieja Giżyńskiego. Układanie psa przez menera kosztuje węcej niż pies....
Awatar użytkownika
Mbartnik
młodszy sokolnik
Posty: 280
Rejestracja: śr sie 27, 2008 9:32 pm
Lokalizacja: Wzgórza Strzelińskie
Kontakt:

Post autor: Mbartnik »

wojtektkn pisze:...Układanie psa przez menera kosztuje węcej niż pies....
:shock: No nieźle.
Z drugiej strony każdy chce z czegoś żyć. Niestety w takim wypadku zostaje mi zapomnieć o takim rozwiązaniu.
Przewertowałem dzisiaj empik i nic... Tresura pieska do nogi i noszenia koszyka w zębach owszem, ale o myśliwskich ani widu, ani słychu.
Postaram się zamówić polecone powyżej książki przez internet, bo z tego co widzę to w księgarniach raczej nie mam co szukać.
tercel
stażysta
Posty: 170
Rejestracja: pn kwie 28, 2008 8:41 pm
Lokalizacja: słupsk

Post autor: tercel »

książeczki o ktorych piszecie sa warte polecenia-
Szkolenie psow mysliwskich -Gieżyński Jan-to podstawy układania psa, czyli jak nauczyc siadania, warowania itp-ta ksiazka pokazuje jak to zrobic
Wyżły Erwina Dembinioka to kiązka swietnie uzupełniajaca tą pierwsza-czyli jak polowanie z psem wygladac powinno
Okiem psa-Johna Fishera-to podstawowa pozycja dla kogos kto chce z psem współpracowac-pies to zwierze stadne i zrozumienie jego punktu widzenia jest kluczowym elementem do tego zeby się z nim dogadac.
Sokolnik ptak i pies to w koncu niezłe stadko
wojtektkn
młodszy sokolnik
Posty: 214
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 7:42 pm
Lokalizacja: wieś-W-wa

Post autor: wojtektkn »

tercel pisze:książeczki o ktorych piszecie sa warte polecenia-
Szkolenie psow mysliwskich -Gieżyński Jan-to podstawy układania psa, czyli jak nauczyc siadania, warowania itp-ta ksiazka pokazuje jak to zrobic
Wyżły Erwina Dembinioka to kiązka swietnie uzupełniajaca tą pierwsza-czyli jak polowanie z psem wygladac powinno
Okiem psa-Johna Fishera-to podstawowa pozycja dla kogos kto chce z psem współpracowac-pies to zwierze stadne i zrozumienie jego punktu widzenia jest kluczowym elementem do tego zeby się z nim dogadac.
Sokolnik ptak i pies to w koncu niezłe stadko

Zwłaszcza ze po puszczeniu ptaka z rękawicy pies wie że patrzysz na ptaka a on-hulaj dusza piekła nia ma!
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

JoHn DuMbaR pisze:Bym zapomnial - pies Adama robi stojki :) <oklaski> :)
no w koncu bo juz ci mialem bana zapodać :P
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

beze mnie forum nie byloby takie samo :)
Nina
stażysta
Posty: 118
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 10:39 pm
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Nina »

Jeżeli Gieżyński, to koniecznie poprzedzony Fisherem. Metody siłowe przedstawione przez tego pierwszego są przeżytkiem z punktu widzenia behawioralnych metod szkolenia psa przedstawionych przez Fishera. Jeżeli zdecydujesz się na psa o subtelnej psychice jak pointer, czy seter, łamanie psa przyniesie więcej szkody niż pożytku. Co innego w przypadku chamskiego niemca szorstkowłosego, czy weimara. Tak czy owak lepiej być w stałym kontakcie z doświadczonym menerem, bo bardzo łatwo zrobić błąd, który będzie trudny do naprawienia.
Pozdrawiam i powodzenia!
Awatar użytkownika
Nisus
sokolnik
Posty: 824
Rejestracja: wt lut 01, 2005 10:28 pm
Lokalizacja: Południe
Kontakt:

Post autor: Nisus »

Apropo miekkosci pointerow :) kupilem niedawno suke od Tarnowskiego. Inari ma 2,5 miesiaca, ustawila juz owczarka podhalanskiego i mojego dlugiego niemca, charakter silnie dominujacy z mocna dolewka ADHD. Tercel i Haggard widzieli ja, jest praktycznie niewrazliwa na bol, jak na tak ekspresyjny charakter szybko sie uczy, mocna budowa. Jak ktos jest zainteresowany pointerami to sa jeszcze jej bracia do wziecia, hodowla Brutar, swietny miot, przystepna cena, czarno-biale.
Nina
stażysta
Posty: 118
Rejestracja: ndz lut 06, 2005 10:39 pm
Lokalizacja: Podlasie

Post autor: Nina »

Koledzy z pomorza mówili o Twojej suczce, świetny wybór z Brutarem !:lol:
To jednak traktować należy jako wyjątek potwierdzający regułę, tym bardziej że to sunia. Powodzenia przy układaniu!
Ania i Piotr
pisklę
Posty: 5
Rejestracja: pn gru 08, 2008 10:22 pm

Post autor: Ania i Piotr »

Witam!

Po pierwsze polecam: Gieżynski, Dembiniok, Frankiewicz, Smyczynski, Wilski, im więcej tym lepiej, znajdziesz tanio na allegro...

Po drugie: w/w wcale nie polecają metod siłowych a metodę kontrastu, chociaż coś z behawioryzmu też można poczytać, może być Jan Fennel... Ale nie demonizujmy, wilki "ustawiają się" siłowo, to i psu nie zaszkodzi śmignięcie witką czy chwyt za skórę na karku...

Po trzecie: jeśli w Dembinioku garbusie2 nie dostrzegasz porad to należałoby poćwiczyć czytanie ze zrozumieniem :D Na nowej maturze mogłoby być różnie :D:D:D Zresztą pies to nie maszyna, nie ma uniwersalnych "przepisów", właśnie dlatego polecam jak najwięcej książek i rozmów z fachowcami i dobór metod do swojego psa...

pozdrawiam
Piotr Kukier
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

Ania i Piotr pisze: Po trzecie: jeśli w Dembinioku garbusie2 nie dostrzegasz porad to należałoby poćwiczyć czytanie ze zrozumieniem :D Na nowej maturze mogłoby być różnie :D:D:D Zresztą pies to nie maszyna, nie ma uniwersalnych "przepisów", właśnie dlatego polecam jak najwięcej książek i rozmów z fachowcami i dobór metod do swojego psa...

pozdrawiam
Piotr Kukier
na szczescoe zdalem stara mature a czytanie ze zrozumieniem zdawalo mi sie miec dobrze opanowane ale moze akurat pan Dembinok pisze to w taki sposob ze ja nie jestem w stanie tego zrozumiec...
Na szczescie mam znajomego menera ktory dopomogl i podpowiedzial - poki co w miare dziale
ODPOWIEDZ