Pytanko

Informacje dla początkujących sokolników i osób chcących nimi zostać
ODPOWIEDZ
wojtekpluta92
pisklę
Posty: 7
Rejestracja: pn paź 26, 2009 6:38 pm

Pytanko

Post autor: wojtekpluta92 »

Zastanawiam się czy jestem wstanie udziwingnac brzemię sokolnika. Mam 17 lat i chodzę do technikum często zdarza się ze wracam do domu o 16, mimo wszystko starałbym się znaleźć oczywiście czas dla ptaka ale czy to nie za mało 2 godzinki dzienie a pyzatym chciałbym mieć ptaka tylko na razie z nim nie polować tylko go trzymacz i szkolić .Ostatnia rzeczą jak bym nie chciał to aby ptak męczył się wiec proszę o pomoc.Poza tym lubię zwierzęta i mam kilka ptaków egzotycznym inne zwierzęta którym muszę tez poświecić czas i nie tylko zęby nie było ze chce mieć ptaka tylko do zaimponowania ty rówieśnikom.
Z góry Dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
Mbartnik
młodszy sokolnik
Posty: 280
Rejestracja: śr sie 27, 2008 9:32 pm
Lokalizacja: Wzgórza Strzelińskie
Kontakt:

Post autor: Mbartnik »

Ptak wymaga sporo uwagi i jeśli ma być to ptak drapieżny, to potrzebuje również treningów, czyli latania. Wracając o godzinie 16-tej jest już praktycznie ciemno.
Najlepiej dla Ciebie i ewentualnego ptaka będzie jeśli będziesz się interesował sokolnictwem i dowiadywał na czym polega owo zajęcie (nie zadając irytująco głupich pytań powielanych przez poprzedników), a w momencie w którym się ustatkujesz i twoje życie będzie "przewidywalne" do tego stopnia, że nie będziesz zdany na to czy mama, albo tata dadzą Ci pieniądze na leki lub niezdędne "artefakty" - wtedy zakup drapola i miej z tego radość. No i czas dla niego oczywiście.
Bierz pod uwagę to, że to nie papuga czy pająk, a zwierzak którego nie da się oddać pod opiekę innej, przypadkowej osobie, kiedy Ci sie znudzi, albo kiedy niewiedzą zrobisz z niego zwierzaka, który będzie Cię atakował.
TB
młodszy sokolnik
Posty: 264
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 4:26 pm
Lokalizacja: WM

Post autor: TB »

Mbartnik pisze:nie zadając irytująco głupich pytań powielanych przez poprzedników
kolego, wojtek zadał normalne pytanie, mowiac o swoich warunkach...i nie pytał sie gdzie i za ile kupic ptaka..wiec ma u mnie +!
Kolego zamow sobie pare ksiazek ze zbioru Adama(Garbus2)...
http://www.sokolnictwo.pl/ksiazki.php
TB
młodszy sokolnik
Posty: 264
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 4:26 pm
Lokalizacja: WM

Post autor: TB »

chodzi mi o autora tego tematu!!! :razz:
Animal
stażysta
Posty: 161
Rejestracja: wt maja 26, 2009 6:02 pm

Post autor: Animal »

Ja pierwszego postu TB postaram się nie skomentować.
Chciałbym tylko pozdrowić Mbartnika :razz:
Awatar użytkownika
Mbartnik
młodszy sokolnik
Posty: 280
Rejestracja: śr sie 27, 2008 9:32 pm
Lokalizacja: Wzgórza Strzelińskie
Kontakt:

Post autor: Mbartnik »

TB pisze:..., wojtek zadał normalne pytanie, mowiac o swoich warunkach...i nie pytał sie gdzie i za ile kupic ptaka...
O właśnie.
I życzę koledze Wojtkowi, żeby dalej tak trafnie dobierał pytania, a nie jak większość na dzień dobry zaczyna "znajomą piosenką".
Animal
stażysta
Posty: 161
Rejestracja: wt maja 26, 2009 6:02 pm

Post autor: Animal »

:mrgreen: :mrgreen:
TB
młodszy sokolnik
Posty: 264
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 4:26 pm
Lokalizacja: WM

Post autor: TB »

Mbartnik pisze:O właśnie.
zrozumiałem aluzje....jak szanowny kolega wie, "poprawiłem się" :lol:
ODPOWIEDZ