falco cherrug milvipes

Tutaj można umieszczać uwagi na temat tłumaczeń oraz sprzętu dostępnego w sklepiku na stronie oraz ogłoszenia dotyczące kupna / sprzedaży akcesorii sokolniczych
zuxon
pisklę
Posty: 8
Rejestracja: pn sie 31, 2009 10:59 pm

falco cherrug milvipes

Post autor: zuxon »

prosba do kolegow o informacje na temat tych rarogow ?????
Załączniki
falco cherrug milvipes opt.jpg
Awatar użytkownika
Jastrząb
młodszy sokolnik
Posty: 303
Rejestracja: śr cze 25, 2008 8:06 pm
Lokalizacja: Północ

Post autor: Jastrząb »

nie wiem co miałes na mysli umieszczając ten teemat własnie w Tablicy Ogłoszen ? chodzi Ci o charakterystykę tego ptaka :razz: czy ile jest wart :evil: ?
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

O rarogach wiem wszystko ;p ale jestem z natury zlosliwy i nic nikomu nie mowie ;p heheh
Ps mysle ze rarogi sa na forum calkiem niezle omowione miedzy innymi przeze mnie Piotra czy Dawida...poszukaj.
Animal
stażysta
Posty: 161
Rejestracja: wt maja 26, 2009 6:02 pm

Post autor: Animal »

Taa jeśli chodzi o milivipes-y to JoHn DuMbaR, by Ci pomógł :mrgreen:
zuxon
pisklę
Posty: 8
Rejestracja: pn sie 31, 2009 10:59 pm

witam ,chodzi mi glownie o charakterystyke tych ptakow ,

Post autor: zuxon »

Jastrząb pisze:nie wiem co miałes na mysli umieszczając ten teemat własnie w Tablicy Ogłoszen ? chodzi Ci o charakterystykę tego ptaka :razz: czy ile jest wart :evil: ?
zuxon
pisklę
Posty: 8
Rejestracja: pn sie 31, 2009 10:59 pm

Post autor: zuxon »

JoHn DuMbaR, JoHn DuMbaR, witam,jeszcze raz naklaniam do podpowiedzi , czy jest to dobry gatunek raroga do polowan i cos o charaterystyce tych ptakow...., z gory dziekuje za odpowiedz .
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

Podgatunek*, nie sadze aby ktorys z podgatuknow byl w jakis szczegolny sposob predysponowany do tego by byc lepszym od innego i nie chodzi tu wylacznie o rarogi. Kazdy podgatunek zasiedla nieco inny obszar, baza pokarmowa ulega pewnym modyfikacjom...
milvipes to podstawowy ptak uzywany w sokolnictwie (tym konserwatywnym) w Azji i na Bliskim Wschodzie. Jego atuty sa niezaprzeczalne i potwierdzone wielowiekowa tradycja.
jak chcesz wiedziec cos wiecej wal na prive'a dam ci linki do stosownych artykulow (po angielsku).
pustul3
początkujący
Posty: 80
Rejestracja: śr kwie 22, 2009 11:08 am
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: pustul3 »

John Z tym brakiem różnic to tak nie do końca się zgadzam. A Sakery i Lannery? to jest dość znaczna różnica pomiędzy tym a tym tak w polowaniu jak i w charakterze,no poza jednym- obydwa miewają focha
ZaP
sokolnik
Posty: 832
Rejestracja: wt sie 23, 2005 8:12 am
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Kontakt:

Post autor: ZaP »

oj chyba czas zaczac czytać ze zroumieniem :mrgreen:
ZaP
ZaP
sokolnik
Posty: 832
Rejestracja: wt sie 23, 2005 8:12 am
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Kontakt:

Post autor: ZaP »

a tak wyglada milivipes - samiec 1 pioro :)Obrazek
ZaP
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

pustul3 pisze:John Z tym brakiem różnic to tak nie do końca się zgadzam. A Sakery i Lannery? to jest dość znaczna różnica pomiędzy tym a tym tak w polowaniu jak i w charakterze,no poza jednym- obydwa miewają focha
:) na prawde nie wiem o ci ci chodzi :). my tu porownujemy rarogi (falco cherrug) lanner to zupelnie inny gatunek takze na prawde nie wiem co masz na mysli piszac ze sie ze mna nie zgadzasz.
A od samca ZaPa az bije Azjatyckoscia :)
pustul3
początkujący
Posty: 80
Rejestracja: śr kwie 22, 2009 11:08 am
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: pustul3 »

[quote="JoHn DuMbaR"]Podgatunek*, nie sadze aby ktorys z podgatuknow byl w jakis szczegolny sposob predysponowany do tego by byc lepszym od innego
pustul3
początkujący
Posty: 80
Rejestracja: śr kwie 22, 2009 11:08 am
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: pustul3 »

Chodzi o to,że napisałeś( przynajmniej tak to rozumiem),że nie ma jakichś szczególnych różnic między rarogami a to przecież nieprawda :roll: :grin:
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

To jaka jest roznica miedzy cherrugiem z Kazachstanu a milvipes z Rosji w uzytkowaniu?
Rarog to rarog a nie lanner. Polskie durne nazewnictwo chcialo ze my 3 rozne gatunki okreslamy ta sama nazwa...
pustul3
początkujący
Posty: 80
Rejestracja: śr kwie 22, 2009 11:08 am
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: pustul3 »

Ale zwykły to nie górski :roll: :grin: Tak czy owak nie spieram się
ODPOWIEDZ