Przepisy prawne

Koniec z OffTopami - tu moderator bezlitośnie skasuje każdy post nie w temacie

Moderator: JoHn DuMbaR

garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

wzor byl wysylany w korespondencji gniazdowej i zdaje sie jest jeszcze w komunikatach zarzadu w wersji elektornicznej
lagger
młodszy sokolnik
Posty: 242
Rejestracja: wt lut 26, 2008 10:44 am

Post autor: lagger »

Dzięki, znalazłem co chciałem.
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

lagger pisze:Dzięki, znalazłem co chciałem.
tylko ministra nie zapomnij zmienic :)
lagger
młodszy sokolnik
Posty: 242
Rejestracja: wt lut 26, 2008 10:44 am

Post autor: lagger »

Zmieniłem, zmieniłem, żeby nie było draki.
kochelet
stażysta
Posty: 142
Rejestracja: pn paź 27, 2008 11:01 pm

Post autor: kochelet »

A ja nie znalazłem.
Możecie podać link lub wysłać na maila?
lagger
młodszy sokolnik
Posty: 242
Rejestracja: wt lut 26, 2008 10:44 am

Post autor: lagger »

Wniosek masz na pw.
Dodatkowo musisz uiścić opłatę 82 zł na konto:
Dzielnica Miasta Stołecznego Warszawa Ochota
95 1030 1508 0000 0005 5002 4055 i do wniosku i załączników dołożyć ksero dowodu wpłaty.

Adres na jaki wysłać:
Ministerstwo Środowiska
Departament Leśnictwa
ul. Wawelska 52/54
00-922 Warszawa

Powodzenia.
kochelet
stażysta
Posty: 142
Rejestracja: pn paź 27, 2008 11:01 pm

Post autor: kochelet »

Dzięki
Awatar użytkownika
mirek
młodszy sokolnik
Posty: 359
Rejestracja: sob lut 14, 2009 9:28 pm
Lokalizacja: Szydłowiec

Post autor: mirek »

Witam
interesuje mnie pewien temat dotyczący latania i poruszania się w obwodzie łowieckim z ptakiem
czy są jakieś ograniczenia czy moge smigać i latać bez problemów czy też nie
chodzi mi o nie mój obwód łowiecki tylko gdzies indziej na wakacjach itp ostatnio mnie to zaciekawiło i z tąd moje pytanie czy czasem latając z ptakiem gdzies na polach nie zostane posądzony o kłusownictwo ?
prosze o konkrety i jakies prawne podkładki na to
jerzy226
początkujący
Posty: 99
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 7:02 pm

rejestracja ptaka

Post autor: jerzy226 »

mam takie pytanie ,jak mozna zarejestrowac harisy jezeli ,nie wymagaja rejestracji a to dlatego ze w spisie w Starostwie ,tych ptakow wogole niema zato sa myszolowy ,jak ,zwyczajny ,wlochaty,i kurchannik i te musza byc rejestrowane ,pani w urzedzie zadala pytanie mnie jezeli ktos przywiezie ptaka z kraju typu czechi lub innego i tam te ptaki nie sa rejestrowane to skad wzias papier zeby go zarejestrowac u nas .prosze o wyjasnienie tej sprawy ..
Awatar użytkownika
mirek
młodszy sokolnik
Posty: 359
Rejestracja: sob lut 14, 2009 9:28 pm
Lokalizacja: Szydłowiec

Post autor: mirek »

i mojej też by się przydało wyjasnienie
nikt nic nie wie?
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

oswiadczenie hodowcy to sie nazywa plus ewentualnie swiadectwo zdrowia na wywoz (to jest dokument wymagany prawem unijnym). A pani w starostwie powinna doczytac. U nas wszystkie ptaki objete ograniczeniami na terenie unii trzeba rejestrowac w tym takze te z aneksu B (harris np) dlatego ze unia odnosi sie do gatunkow citesowych ktore sa pogrupowane w kategorie (aneksy a,b,c) i niezaleznie od tego jaki to aneks to rejestracja jest wymagana dla kazdego tyle ze rodzaj dokumentu inny (aneks A - cites, Aneks B - swiadectwo hodowlane lub oswiadczenie hodowcy). Co do aneksu B jesli ptak jest wyhodowany w Polsce to musi miec swiadectwo weterynaryjne (stemplowane przez powiatowego) bo tak normuja to nasze przepisy, jesli z zagranicy jak pisalem uznawane sa wszelkie "dokumenty")
Awatar użytkownika
mirek
młodszy sokolnik
Posty: 359
Rejestracja: sob lut 14, 2009 9:28 pm
Lokalizacja: Szydłowiec

Post autor: mirek »

nie wiem czy ni nie widac mojego posta czy co bo nie ogarniam nikt sie nie wypowie bo nie tylko ja mam czekam na odpowiedz i chetnie sie dowiem jak wy łazicie i latacie z ptakami przeciez mimo tego że latacie możecie bys posadzeni o kłusownictwo a jednak sa tacy ludzie co tylko lataja z ptakami i ich też może czekac przykra niespodzianka wiec chetnie sie dowiem coś na ten temat
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

zdaje się ze prawo łowieckie jest dostepne w intrenecie... Jest tam wyjasnione czym jest polowanie i czym jest kłusownictwo.
jerzy226
początkujący
Posty: 99
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 7:02 pm

rejestracja

Post autor: jerzy226 »

panie adamie / ma pan racje ale moim zdaniem niepelna a to dlatego ze jezeli np harrisy nie podlegaja w uni o rejestracje to dlaczego w polsce tak .,czy polska nie nalezy do uni czy mamy takie prawo ,a ptaki ktore sa w uni i nie maja dokumentow i obraczek bo i .takie sa to co z nimi ,ja zarejestrowalem na wlasna prosbe zeby byly dokumenty ,ale z oporami ze strony starostwa .niewiem jak to jest /pan mowi rejestracja a urzad nie potrzeba ,to chyba ta ustawa jest do bani jak i inne .,,pozdrawiam ,jerzy
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Re: rejestracja

Post autor: garbus2 »

jerzy226 pisze:panie adamie / ma pan racje ale moim zdaniem niepelna a to dlatego ze jezeli np harrisy nie podlegaja w uni o rejestracje to dlaczego w polsce tak .,czy polska nie nalezy do uni czy mamy takie prawo ,a ptaki ktore sa w uni i nie maja dokumentow i obraczek bo i .takie sa to co z nimi ,ja zarejestrowalem na wlasna prosbe zeby byly dokumenty ,ale z oporami ze strony starostwa .niewiem jak to jest /pan mowi rejestracja a urzad nie potrzeba ,to chyba ta ustawa jest do bani jak i inne .,,pozdrawiam ,jerzy
mam pełną racje w tym zakresie:
1. kazdy kraj uni MA PRAWO wprowadzic ograniczenia ostrzejsze niz unia narzuca - w Polsce takim ograniczeniem jest wymog rejestracji ptakow podlegajacych ograniczeniom na terenie uni (a aneks B do takich rowniez sie zalicza) - wynika to z ustawy o ochronie przyrody i mimo tego ze np w czechach nie ma wymogu rejestracji to w Polsce jest i ma prawo byc bo my mamy wieksze ograniczenia. Rejestracja jest polskim wymyslem a nie unijnym.

2. nie ma mowy o koniecznosci posiadania obraczki ale o koniecznosci trwalego oznakowania okazu mozna wiec ptaki ktore nie maja obaczek oznaczyc chipami wszczepianymi domiesniowo
3. Pana zdanie niestety jest niewazne w kontekscie przepisow - takie sa i albo je Pan akceptuje albo łamie a za łamanie przewidziane sa kary. Opcja taka zeby sie wyprowadzic z tego do innego kraju ktorego przepisy Panu beda odpowiadac :)
4. jesli starostwo ma opory to poprosic o pisemna odmowe z uzasadnieniem formalnym - wowczas Pani ze starostwa nagle zachce sie zadzwonic do Warszawy gdzie dowie sie ze jednak ma obowiazek zarejestrowac
ODPOWIEDZ