POSZUKUJE SOKOLNIKA Z WARMI I MAZUR!

Informacje dla początkujących sokolników i osób chcących nimi zostać
TB
młodszy sokolnik
Posty: 264
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 4:26 pm
Lokalizacja: WM

Post autor: TB »

a co nie mam racji? ktos podejdzie i zabierze mi ptaka...
Awatar użytkownika
Mbartnik
młodszy sokolnik
Posty: 280
Rejestracja: śr sie 27, 2008 9:32 pm
Lokalizacja: Wzgórza Strzelińskie
Kontakt:

Post autor: Mbartnik »

Patrząc na to co napłodził młodziutki kolega i ile bzdur przez noc nowych na forum dopisał - mam nadzieję, że jak urośnie i przejdzie burzliwy okres dorastania - zmądrzeje, zacznie czytać ze zrozumieniem i nauczy się, że dla niewylatanego ptaka jastrząb to śmierć, a hołota to prooblem głównie sokolnika i w tym jego głowa, żeby nie był to problem ptaka.
A na razie życzę Ci drogi kolego TB, żeby nikt nie był na tyle głupi, żeby uczyć cię czegokolwiek zanim rodzice nie wpoją koledze pewnych norm moralnych. I oby to byli rodzice, a nie koledzy czy hołota.
Dla sokolnika dobro ptaka powinno być ponad własnym "widzi mi się".
Krog
stażysta
Posty: 116
Rejestracja: czw wrz 17, 2009 3:10 pm
Lokalizacja: Tuchola

Post autor: Krog »

Witam wszystkich!!!!!!! Na tym forum jestem nowy ( nie jest to jedyne forum w mojej historii) i widzę że tylko na tym forum modowie się tak cackają.
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

Krog pisze:Witam wszystkich!!!!!!! Na tym forum jestem nowy ( nie jest to jedyne forum w mojej historii) i widzę że tylko na tym forum modowie się tak cackają.
bo tu mod jest jeden od dwoch dni i ma swoj dzial gdzie takie cos by nie przeszlo:)
iskra
młodszy sokolnik
Posty: 259
Rejestracja: czw cze 15, 2006 7:09 pm

Post autor: iskra »

Tyle że mod powinien być na całym forum a nie na jednym dziale.
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

Ja tam na brak kompetencji nie narzekam :)
TB
młodszy sokolnik
Posty: 264
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 4:26 pm
Lokalizacja: WM

Post autor: TB »

Mbartnik pisze:Patrząc na to co napłodził młodziutki kolega i ile bzdur przez noc nowych na forum dopisał - mam nadzieję, że jak urośnie i przejdzie burzliwy okres dorastania - zmądrzeje, zacznie czytać ze zrozumieniem i nauczy się, że dla niewylatanego ptaka jastrząb to śmierć, a hołota to prooblem głównie sokolnika i w tym jego głowa, żeby nie był to problem ptaka.
A na razie życzę Ci drogi kolego TB, żeby nikt nie był na tyle głupi, żeby uczyć cię czegokolwiek zanim rodzice nie wpoją koledze pewnych norm moralnych. I oby to byli rodzice, a nie koledzy czy hołota.
Dla sokolnika dobro ptaka powinno być ponad własnym "widzi mi się".
Wg. Ciebie Drogi Kolego, rozumiem, ze odradasz wszystkim sokolnikom z ok, zeby mi nie pomagali, bo nie mam 18lat?! Tak?!

dlatego ujawniłem swoj wiek, bo chchiałem byc wobec was Koledzy fair!! Ale widze, ze i to i tak nie ma róznicy...

Pozniej dotacze mapke, ale chyba jastrzeb nie przeleci nagle 400m...? Takie mam warunki, ale opcjonalnie mozny by na pobliskim lotnisku...rzadko ktos tam lata...

Dlatego was sie pytam i szukam odpowiedzi, a nie odrazu kupuje ptaka...

Zebym dawał siebie jak nawiecej musze sie czuc swobodnie, a nie denerwowac czy ktos mi czegos nie zrobi..ale to inna sprawa. A czy na jastrzebia nie mozna miec jakeigos wynalazka, ktory go odstraszy...?

Wg. mnie moderator jest swietny, zwłaszcza jego komentarze... :mrgreen: Ja osobiscie na nic nie narzekam :razz:
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

iskra pisze:Tyle że mod powinien być na całym forum a nie na jednym dziale.
to nie zagladaj poza strefe moderowana i po klopocie :)
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

TB pisze: Pozniej dotacze mapke, ale chyba jastrzeb nie przeleci nagle 400m...?
przeleci i to o wiele szybciej niz ci sie wydaje
TB
młodszy sokolnik
Posty: 264
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 4:26 pm
Lokalizacja: WM

Post autor: TB »

a w takim razie, gdzie latacie z ptakiem? u mnie są pola i zawsze jest las/ drzewo gdzie moze czatowac jastrzab....
TB
młodszy sokolnik
Posty: 264
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 4:26 pm
Lokalizacja: WM

Post autor: TB »

1 starzałka - to 1,2km, a druga to 2km!
Załączniki
a.jpg
a.jpg (27.73 KiB) Przejrzano 354 razy
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

jastrząb może być wszędzie i zawsze jest ryzyko że sie na niego natkniesz, ale porządnie wylatany i mocny ptak nie da sie tak łatwo. Za to słabo wylatany ptak w kiepskiej kondycji to zaproszenie na ucztę dla żółtookiego diabła.
TB
młodszy sokolnik
Posty: 264
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 4:26 pm
Lokalizacja: WM

Post autor: TB »

jutro o 6.00 jade tam na obserwacje zimorodka..wiec przy okazkji zrobie zdj. krótkim obiektywem tej łaki....

Jak sam napisałes, jastrzba kryje sie wszedzie, wiec wg. to nejlepsze miejsce, inne duze łaki, granicza z torami lub z ruchliwa drogą, lub są posiatkowane rowami....
Awatar użytkownika
Stachu
sokolnik
Posty: 804
Rejestracja: sob sie 25, 2007 3:53 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stachu »

TB pisze:Dlatego was sie pytam i szukam odpowiedzi, a nie odrazu kupuje ptaka...
Szukaj odpowiedzi w wiedzy, która próbują Tobie wpoić uczestnicy tego forum, a na którą Ty wydajesz się być całkowicie impregnowany (tak na marginesie-czyje to słowa? mała zagadka). Po dłuższym lub krótszym okresie teoretyzowania na temat sokolnictwa, tudzież kontaktami z sokolnikami i nabyciu doświadczenia z ptakami (co w sumie trwa trochę, bo sokolnik tak naprawdę uczy się całe życie) być może będziesz mógł wreszcie cieszyć się własnym drapolem, a wtedy sam będziesz w stanie określić gdzie, kiedy i w jaki sposób możesz latać.W tej chwili nikt nie jest w stanie podać Tobie recepty co i jak z puszczaniem. Ty musisz sam do tego dojrzeć, dorosnąć, a Św. Bawon niech strzeże Twego podopiecznego :neutral:
TB
młodszy sokolnik
Posty: 264
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 4:26 pm
Lokalizacja: WM

Post autor: TB »

tylko najpierw trzeba znaleźć sokolnika...
ODPOWIEDZ