JAK OSWOIĆ PUSTUŁKĘ ???

Informacje dla początkujących sokolników i osób chcących nimi zostać
Łukasz
pisklę
Posty: 13
Rejestracja: śr lip 08, 2009 9:59 pm
Lokalizacja: Września

JAK OSWOIĆ PUSTUŁKĘ ???

Post autor: Łukasz »

Witam

Mam sokoła pustułkę która ma ok. 2 miesiące i bym chciał ja oswoić a mianowicie żeby mi startowała z ręki trochę polatała i żeby mi wylądowała na ręce jak ja tego nauczyć. Jak wy uczyliście sokoły, jastrzębie czy jakieś tam ptaki.

PS. Nie mam w okolicy jakiegoś sokolnika który by mi powiedzał co i jak z nią robić żeby mi nie uciekła.. szukałem wszędzie na necie i nic nie znalazłem może ktoś ma jakiś link jak po kroku oswajać drapieżniki. Będe bardzo wdzięczny za wskazówki
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

Mam nadzieje ze to glupia i co tu duzo mowic zalosna prowokacja...
W przeciwnym wypadku nie wiem jakiego masz operatora ale moj zapewnia mi internet ktory pozwala na wyciagniecie w miare sensownych wnioskow. Poczytaj troche najpierw, albo nie, najpierw to wypusc sokola albo przekaz w rece kogos kto go nie skrzywdzi a pomoze...adresy do znalezienia rowniez w twoim "necie".
Jak juz z ptakiem zrobisz co nalezy poczytaj dokladnie co i jak i zastanow sie jakiego falstarta wlasnie zrobiles...
wierzba111
żółtodziób
Posty: 49
Rejestracja: ndz maja 24, 2009 10:47 am
Lokalizacja: Kielce

Post autor: wierzba111 »

A skąt ty ją wogóle masz :?:
Animal
stażysta
Posty: 161
Rejestracja: wt maja 26, 2009 6:02 pm

Post autor: Animal »

Przede wszystkim masz chłopie papiery na tego ptaka ?
Bo jeśli nie masz to trzymasz go nielegalnie i oddaj go do najbliższego azylu ptasiego.
Łukasz
pisklę
Posty: 13
Rejestracja: śr lip 08, 2009 9:59 pm
Lokalizacja: Września

Post autor: Łukasz »

Z gniazda z jakiegoś bloku wyleciała przechodziłem to ja wziełem sprawdziłem czy ma całe skrzydła itp. mieszkam na wsi to mam klatke od królików to ja tam wpuściłem jeszcze jest jeszcze młoda i latać nie umie, jedzenie jej daje widać poprostu że jest ucieszona i bystra .
teraz to juz sie mnie tak nie boi ale jeszcze pare dni to juz wogule sie nie będzie bać .
I mi sie tak spodobała i bym chciał ja takich sztuczek nauczyć.

Ps. Sie z nią zaprzyjażniłem i by mi było szkoda oddawać i podjołem zdanie że ja naucze tylko nie wiem jak jeszcze myślę. By mi ktoś już napisał parę wskazówek a nie jakieś duperele piszecie bez obrazy
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

Duperele to beda jak ktos wykreci 112...to co robisz jest nielegalne.
Łukasz
pisklę
Posty: 13
Rejestracja: śr lip 08, 2009 9:59 pm
Lokalizacja: Września

Post autor: Łukasz »

że co przechowuje ptaka w klatce to przeciez jest chore to tez jest nielegalne jak se pujde do sklepu zologicznego i se kupie papuge ??

Ps. Myślałem że mi coś pomożecie na tym forum a tu .....
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

masz prywatna wiadomosc
Animal
stażysta
Posty: 161
Rejestracja: wt maja 26, 2009 6:02 pm

Post autor: Animal »

Niema że znalazłeś i jest twoja.
To jest dziki ptak i ma być na wolności.
Jak sie z nią zaprzyjaźniłes to ją wypuść na wolność jak ci zależy na jej dobrze bo tak to ją zabijesz.
Niemasz wogule wiedzy jak co i kiedy ten ptak robi.
Łukasz
pisklę
Posty: 13
Rejestracja: śr lip 08, 2009 9:59 pm
Lokalizacja: Września

Post autor: Łukasz »

A wy macie jakieś ptaki oswojone ?? czy poprostu nie chcecie mi powiedzieć jak ją oswoić. albo nie macie i tylko piszecie żeby mieć więcej postów o prawie i takich tam
Awatar użytkownika
kuba08111994
młodszy sokolnik
Posty: 309
Rejestracja: wt paź 28, 2008 7:05 pm
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: kuba08111994 »

Nie chodzi o to że nikt Ci nie chce nic powiedzieć ale wszystkim w tej chwili chodzi o dobro ptaka
kaja
młodszy sokolnik
Posty: 442
Rejestracja: śr mar 26, 2008 2:00 pm
Lokalizacja: z Polski

Post autor: kaja »

Lukasz czego szukasz?-tu.... czy tam,w kratowicach bedziesz sam. :sad:
Animal
stażysta
Posty: 161
Rejestracja: wt maja 26, 2009 6:02 pm

Post autor: Animal »

Słuchaj.
Ja osobiście nie mam jeszcze żadnego ptaka bo się uczę sokolnictwa.
I tu masz klucz do tego aby takie ptaki oswajać i robić z nimi różne rzeczy.
Jeśli będziesz chciał to kiedyś będziesz sokolnikiem i będziesz miał taką pustułkę.
Ale na razie nauka czytanie książek i staż u jakiegoś sokolnika ,nie obchodzi mnie że nie ma nigdzie w pobliżu sokolnika ,widzisz ja muszę co 2 dni jeździć do innego wojewódzstwa żeby się uczyć od kogoś doświadczonego.
Dlatego oddaj tą pustułkę w dobre ręce i ucz się a na pewno kiedyś będziesz miał taką i będziesz z nią robił prze różne sztuczki.
Łukasz
pisklę
Posty: 13
Rejestracja: śr lip 08, 2009 9:59 pm
Lokalizacja: Września

Post autor: Łukasz »

Wy chyba jakoś zaczynaliście od jakiegoś ptaka i jakoś szukaliście informacji i ja właśnie robie to samo ale jak wy mi nie pomożecie to walcie wprost że nie napiszecie mi jak co robić a nie drążycie temat
Animal
stażysta
Posty: 161
Rejestracja: wt maja 26, 2009 6:02 pm

Post autor: Animal »

Napisałem Ci wszystko co masz zrobić w poprzednim poście i już nikt ci nic więcej nie powie. Jak tego nie zrobisz to możesz mieć nie przyjemne spotkanie z policją.
Dobranoc.
ODPOWIEDZ