Sokolarnia

Informacje dla początkujących sokolników i osób chcących nimi zostać
ODPOWIEDZ
bolek
stażysta
Posty: 109
Rejestracja: czw mar 12, 2009 6:30 pm
Lokalizacja: Szamocin

Sokolarnia

Post autor: bolek »

Witam,kolegów,Sokolników,
Mam,proste,pytanie,od,czego,zaczoć,
Czy,od,budowy,Wojlery/Sokolarni/.czy,w.wojleże,powinien,znajdować,sie,trawaj.siedzisko,pałokowate.berło,oraz
siedzisko,wysokie


Chwal,Ćwik
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

,,,,,,,,,,,,,,,,, (nie moglem sie powstrzymac)
Awatar użytkownika
Mamut
stażysta
Posty: 127
Rejestracja: ndz gru 21, 2008 10:39 am
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Mamut »

Nie zaczynał od ptaka, a to już nieźle. Gorzej z pisownią...
AdamGóra
żółtodziób
Posty: 33
Rejestracja: sob sty 31, 2009 8:38 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: AdamGóra »

Zacznij od książek, najpierw wiedza a potem bierz się do zbijania.
Fable15
żółtodziób
Posty: 30
Rejestracja: ndz kwie 05, 2009 3:00 pm
Lokalizacja: Olsztyn (Stawiguda)

Post autor: Fable15 »

Zacznij od książek ponieważ książki to wiedzie tajemna i dowiesz w niej od czego masz zacząć.
iskra
młodszy sokolnik
Posty: 259
Rejestracja: czw cze 15, 2006 7:09 pm

Post autor: iskra »

Nie rozumiem Fable15 dlaczego zabierasz się za doradzanie innym nie dysponując, z tego co wiem, żadną wiedzą sokolniczą??
:roll:
A może, jak chcesz sobie ponabijać parę postów, przeczytaj jakąś książkę i porusz jakiś temat który Cię szczególnie zainteresował albo go nie do końca zrozumiałeś.
W ten sposób skorzystasz na tym Ty i inni początkujący.
Bo jak narazie to jesteś kolejną osoba która pojawia się na forum na tydzień - dwa tygodnie pisząc głupoty i denerwując niepotrzebnie innych.

A żeby nie było offtopu:
bolek: najpierw poznaj dokładnie temat, bo co Ci po wolierze jeśli stwierdzisz że to całe sokolnictwo to nie dla Ciebie? :wink:
Awatar użytkownika
przemek
stażysta
Posty: 169
Rejestracja: wt lut 20, 2007 5:50 pm

Post autor: przemek »

co do kolegi bolka to myślę że można sobie odpuścić teksty typu "najpierw ksiazki bla bla bla" bo układał ptaki w czasach kiedy wiekszości osób tego forum (w tym mnie) nie było jeszcze na świecie...
Ot pytanie jakie sokolarnie są preferowane, forma to inna kwestia :wink:
ps: i nie traktujcie już tych młodych tak agresywnie bo jak to czytam to mi na miejscu fable już by się odechciało :neutral:
iskra
młodszy sokolnik
Posty: 259
Rejestracja: czw cze 15, 2006 7:09 pm

Post autor: iskra »

Znaczy się pytanie postawione w słabej formie :wink:

Kolegę bolka przepraszam.
Co do moich osobistych preferencji to w wolierach jastrzębich wolę jak są żerdzie (siedzisko podobne do gałęzi - ptak może złapać się żerdzi a nie siedzi na płaskim)
U sokołów lubię wstawić jakiś pionowy słupek, najlepiej wyżej od siedzisk żerdziowych, wtedy sokół ma fajny punkt obserwacyjny na całą wolierę;)
Można również kombinować z siedziskami plecionymi ze sznura.
To dotyczy oczywiście ptaków trzymanych na luza w wolierze.
Niskich siedzisk raczej nie wstawiam, z tego względu że ptaki nie chcą na nich siedzieć - wolą wyżej:)
Awatar użytkownika
Nisus
sokolnik
Posty: 824
Rejestracja: wt lut 01, 2005 10:28 pm
Lokalizacja: Południe
Kontakt:

Post autor: Nisus »

Pierzylem raz ptaka w wolierze gdzie glownym siedzisko byla wlasnie gruba naturalna pleciona lina. Nie bylo problemow z lapami, dodatkowo lina amortyzuje skoki gdy siedziska sa blisko siebie i nie robia sie odciski, oczywiscie musi byc na tyle sztywna lub ciezka zeby nie dyndala po calej wolierze gdy ptak zdecyduje sie z niej skorzystac.

Zwykle do woliery wsadzam odpowiednio grube kije, przyciete tak zeby pasowaly w tylnych rogach woliery i obijam je trawa, do tego w centrum woliery klade 2 metrowy pien o srednicy ok.40cm. Pieniek sluzy za skubalnik i miejsce do opalania, a gorne siedziska sluza do spania. Tak samo siedza zarowno sokoly jak i jastrzebie, nie zauwazylem zeby sokolom przeszkadzaly siedziska w typie galezi, choc musze przyznac ze, sa dosyc grube. Jesli galezie to tylko z chropowata kora.
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

patent z liną jest naprawdę dobry. tez mam takie siedzisko w wolierze pierzeniowej.jesli chodzi o żerdzie bardzo dobre ze względu na chropowatą korę sa żerdzie z bzu czarnego.u mnie na lotnisku wycinano ostatnio zarośla więc z poprostu wybobiłem ze sciętych krzaków. jeśli ptak ma problem z grubymi łapami mozna mu żerdzie również powiesić na krótkich kawałkach linki przybitych do ściany co też pozwoli zamortyzowac uderzenie przy siadaniu.
Fable15
żółtodziób
Posty: 30
Rejestracja: ndz kwie 05, 2009 3:00 pm
Lokalizacja: Olsztyn (Stawiguda)

Post autor: Fable15 »

przemek pisze:co do kolegi bolka to myślę że można sobie odpuścić teksty typu "najpierw ksiazki bla bla bla" bo układał ptaki w czasach kiedy wiekszości osób tego forum (w tym mnie) nie było jeszcze na świecie...
Ot pytanie jakie sokolarnie są preferowane, forma to inna kwestia :wink:
ps: i nie traktujcie już tych młodych tak agresywnie bo jak to czytam to mi na miejscu fable już by się odechciało :neutral:
Dzięki za obrone mnie przed nimi.
kaja
młodszy sokolnik
Posty: 442
Rejestracja: śr mar 26, 2008 2:00 pm
Lokalizacja: z Polski

Post autor: kaja »

To po co ich prowokujesz ? :lol:
pustul3
początkujący
Posty: 80
Rejestracja: śr kwie 22, 2009 11:08 am
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: pustul3 »

Zacznij od woliery a co do rodzaju siedziska zalezy to od ptaka,jesli masz sokoła to używaj berła,jeśli jastrzębiaodpowiednio pałąka Chwal!
ODPOWIEDZ