Ciekawe strony

Informacje dla początkujących sokolników i osób chcących nimi zostać
ODPOWIEDZ
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

moim zdaniem to czysty dziki białozór w umaszczeniu dośc typowym dla islandicusa.
lagger
młodszy sokolnik
Posty: 242
Rejestracja: wt lut 26, 2008 10:44 am

Post autor: lagger »

popieram
Awatar użytkownika
Jastrząb
młodszy sokolnik
Posty: 303
Rejestracja: śr cze 25, 2008 8:06 pm
Lokalizacja: Północ

Post autor: Jastrząb »

super stronka :) tam to dopiero jest klimacik :mrgreen:
kazach
stażysta
Posty: 139
Rejestracja: ndz lis 18, 2007 1:46 pm

Post autor: kazach »

A tu jakby karnale tylko czy na naszą kieszeń :mrgreen: http://www.falconryhoodsinternational.com/
tercel
stażysta
Posty: 170
Rejestracja: pn kwie 28, 2008 8:41 pm
Lokalizacja: słupsk

Post autor: tercel »

Jeżeli chodzi o kaptury-to moim zdaniem bezkonkurencyjne są kaptury od Jana Kundery z Czech-proste, staranie wykonane, doskonale leża i cena jest naprawde dobra. Mysle ze przynajmniej kilku kolegow z forum podziela moje zdanie-ja jestem im wierny
http://jkweb.ic.cz/index.php?cPath=36
lagger
młodszy sokolnik
Posty: 242
Rejestracja: wt lut 26, 2008 10:44 am

Post autor: lagger »

Całkowicie zgadzam się z opinią trcela. Karnale Kundery, jeśli chodzi o ich funkcjonalność, nie mają sobie równych, zawsze leża dobrze, tylko oczywiście rozmiar należy odpowiednio dobrać.
kazach
stażysta
Posty: 139
Rejestracja: ndz lis 18, 2007 1:46 pm

Post autor: kazach »

tercel pisze:Jeżeli chodzi o kaptury-to moim zdaniem bezkonkurencyjne są kaptury od Jana Kundery z Czech-proste, staranie wykonane, doskonale leża i cena jest naprawde dobra. Mysle ze przynajmniej kilku kolegow z forum podziela moje zdanie-ja jestem im wierny
http://jkweb.ic.cz/index.php?cPath=36
Jasne kundery sa dobre ale chyba nigdy nie widziałes BENA LONGA http://benlongfalconry.co.uk/index.php? ... emid=26jak spróbujesz daj znać :mrgreen:
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

ja miałem w ręku Erina od Bena Longa- piękna rzecz. niemniej Kundera ma jeden wyznacznik i cel- wygoda ptaka i prosty styl bez zbędnej pstrokacizny. do tego naprawde bardzo atrakcyjna cena. widziałem już kilka karnali znanych producentów i wiem że znana marka i wysoka cena nie zawsze jest wyznacznikiem jakości.musiałem znajomemu przerabiać karnal Falcon Crest bo leżał beznadziejnie i właził ptakowi na zajady pozostawiając po pewnym czasie rany. Ben Long lezał ładnie o ile pamiętam ale wolę Kunderę. jak to mówią- nie szata zdobi czlowieka (sokoła). karnal może być piękny ale jest gówno wart jesli ptak nie czuje sie w nim komfortowo.weżmy chocby karnale Menclika- używam w tej chwili jeden ale poddałem go ostremu tuningowi bo leżał kiepsko a ptak go nie lubił.kilka Menclikowych wypacykowanych cudeniek przerobiłem dla znajomychbo mieli dokładnie te same uwagi.Kundera nigdy nie zawiódł jeśli chodzi o dopasowanie i komfort dla ptaka. zawsze leży jak ulał i nie denerwuje ptaka złym dopasowaniem
tercel
stażysta
Posty: 170
Rejestracja: pn kwie 28, 2008 8:41 pm
Lokalizacja: słupsk

Post autor: tercel »

Własnie na to czekałem-dzieki Dawid-widziałes to za mało? czy używałes? mysle ze własnie takie posty sa wyznacznikiem profesionalizmu. Przy dobrej reklamie można sprzedac najwiekszy bubel. Dla mnie najlepsza reklama jest kolejka ktora ustawia się w Opocznie przed pokojem Kundery.
Awatar użytkownika
Mamut
stażysta
Posty: 127
Rejestracja: ndz gru 21, 2008 10:39 am
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Mamut »

No to mnie przekonaliście. Następne karnale zamawiam u Kundery. :mrgreen:
kazach
stażysta
Posty: 139
Rejestracja: ndz lis 18, 2007 1:46 pm

Post autor: kazach »

tercel pisze:Własnie na to czekałem-dzieki Dawid-widziałes to za mało? czy używałes? mysle ze własnie takie posty sa wyznacznikiem profesionalizmu. Przy dobrej reklamie można sprzedac najwiekszy bubel. Dla mnie najlepsza reklama jest kolejka ktora ustawia się w Opocznie przed pokojem Kundery.
...... :mrgreen: jesli uwżasz kaptury Bena Longa za bubel to nie wiesz o czym piszesz :roll:
kazach
stażysta
Posty: 139
Rejestracja: ndz lis 18, 2007 1:46 pm

Post autor: kazach »

Kundery mam kilka i w niedziele jade po kolejny (wraz z wedrusem ) :grin:bena kaptur używam na okazje bo jest co pokazac :razz:
tercel
stażysta
Posty: 170
Rejestracja: pn kwie 28, 2008 8:41 pm
Lokalizacja: słupsk

Post autor: tercel »

Wcale nie twierdze że kaptury Longa to bubel-miałem na mysli ogólnie chwyty reklamowe. Spodziewałem się ze napiszesz coś wiecej o tych kapturach-jedyne co moge wnioskowac to ze kaptur Bena Longa jest u Ciebie na specjalne okazje-zreszta trudno sie dziwic-pewnie kosztowal z 250 zl. Nie musisz oczywiscie podzielac mojego zdania-bo w mojej opinii nie warto wydawac pieniedzy na tak drogie kaptury
kaja
młodszy sokolnik
Posty: 442
Rejestracja: śr mar 26, 2008 2:00 pm
Lokalizacja: z Polski

Post autor: kaja »

Obaj panowie robią piekne i dobre karnale,sądze jednak ,..że kolega Irek ma take jake Wam potrzeba,i niereklamuje Jego wyrobów tylko stwierdzam ,tak sie sklada że troche sie znam na szyciu,a mialem okazje kolege osobiście poznac oj zna sie na tym co robi oj zna ,co do pana Ben....niewidzialem jeszcze z estetycznego punkt bardziej orginalnego wykonania.PZ,KOl
kazach
stażysta
Posty: 139
Rejestracja: ndz lis 18, 2007 1:46 pm

Post autor: kazach »

kaja pisze:Obaj panowie robią piekne i dobre karnale,sądze jednak ,..że kolega Irek ma take jake Wam potrzeba,i niereklamuje Jego wyrobów tylko stwierdzam ,tak sie sklada że troche sie znam na szyciu,a mialem okazje kolege osobiście poznac oj zna sie na tym co robi oj zna ,co do pana Ben....niewidzialem jeszcze z estetycznego punkt bardziej orginalnego wykonania.PZ,KOl
Również bardzo estetyczne robi włoch perotta niestety też cena. :cry:
ODPOWIEDZ