Testy ornitologiczno-sokolnicze

Informacje dla początkujących sokolników i osób chcących nimi zostać
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nowogrodzki
sokolnik
Posty: 662
Rejestracja: śr lis 14, 2007 8:33 pm
Lokalizacja: Tuchola
Kontakt:

Testy ornitologiczno-sokolnicze

Post autor: Nowogrodzki »

Proponuję zmierzyć się z testami. Starzy "Wyjadacze" pewnie je obśmieją, ale można się sprawdzić. Już niedługo w Tucholi kolejna edycja konkursu ornitologicznego.
Należy naprzód ściągnąć ze strony program "Testomania" i wkleić ściągnięty test.

http://zakonsokolnikow.com.pl/downloads.php?cat_id=1
Awatar użytkownika
Stachu
sokolnik
Posty: 804
Rejestracja: sob sie 25, 2007 3:53 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stachu »

W teście "Ptaki drapieżne" pytanie dotyczące najszybszego ptaka drapieżnego moim zdaniem jest niejednoznaczne. Wśród odpowiedzi do wyboru znajduje się zarówno białozór, jak i sokół wędrowny. Białozór jest najszybszy, jeśli chodzi o poziomy lot, ale w pikowaniu palma pierwszeństwa należy do wędrownego. Tymczasem pytanie brzmi: który ptak jest najszybszy? Troszkę zgłupiałem w pierwszej chwili, a i w drugiej też :mrgreen:
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

Slyszalem teorie ze to bialozor wiedzie prym w kazdym rodzaju lotu...:) na ile to prawdziwe nie wiem, temat byl juz tu przez kogos poruszony
Awatar użytkownika
Nowogrodzki
sokolnik
Posty: 662
Rejestracja: śr lis 14, 2007 8:33 pm
Lokalizacja: Tuchola
Kontakt:

Post autor: Nowogrodzki »

Stachu, testy najlepiej rozwiązują osoby o wiedzy przeciętnej. Ci, co wiedzią dużo, widzą zbyt wiele możliwości.
Wolperlira
młodszy sokolnik
Posty: 225
Rejestracja: sob cze 02, 2007 10:32 pm

Post autor: Wolperlira »

hehe najnowsze testy pokazaly ze to nie bialozor i nie wedrowny jest najszybszy ale hobby:)
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

masz info? dawaj ;)
Wolperlira
młodszy sokolnik
Posty: 225
Rejestracja: sob cze 02, 2007 10:32 pm

Post autor: Wolperlira »

pan ktory robil pomiary to martin craig (jestem wielkim dyslektykiem... wiec najprawdopodobnie pisze sie to zupelnie inaczej...). pracuje dla bbc wiec jest zwiazany kontraktem, a co za tym idzie-nie wiadomo kiedy oficjalne dane pojawia sie w obiegu.
ODPOWIEDZ