Przetrzymywanie drapola

Informacje dla początkujących sokolników i osób chcących nimi zostać
ODPOWIEDZ
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

Raven_Corvus pisze:Profesor ma racje, nic nie dzieje sie z dnia na dzien i nie powinno tak byc, ralia sa natomiast troche inne i albo sie z nimi pogodzimy albo bedziemy prubowali je zmienic, nie wiem cos w rodzaju warunkow, ktore ma spelnic przyszly wlasciciel, choc cos takiego ciezko bylo by egzekwowac, dyskusja jest otwarta i mozna na jej temat podyskutowac, ze sie tak wyraze.

Z tego co pamiętam to warunki w jakich przetrzymywane jest zwierze ma prawo kontrolowac już conajmniej jeden organ. Jesli weźniemy pod uwagę ze ptaki dapieżne są chronione to pojawia się kolejny organ który może dokonać kontroli (de facto po ostatniej nowelizacji zyskał znacznie rozleglejsze uprawnienia). Uważasz ze potrzeba kolejnych obostrzeń? Powoli przestaje mnie zadziwiać wyjątkowy upór urzędników w zakazywaniu wszystkiego - z drugiej strony jesteśmy wyjątkowym narodem bo mamy mnóstwo zakazów i nikt ich nie respektuje a sami domagamy się kolejnych....
Awatar użytkownika
Raven_Corvus
sokolnik
Posty: 747
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 5:15 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Raven_Corvus »

Chodzi tylko o dobro ptakow, chciaz moze tak jak piszesz to byla by kolejna uciazliwosc, ale moze osoby byz egzaminu sokolniczego, nie nalezace ani do gniazda ani do zakonu. jesli udowodnia, ze warunki sa ok to czemu nie... , ja np nie chcial bym nikomu sprzedac ptaka jesli juz bym takowe na sprzedaz mial i potem dowiedziec sie ze siedzi w klatce 1m na 1m.
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

Raven_Corvus pisze:Chodzi tylko o dobro ptakow, chciaz moze tak jak piszesz to byla by kolejna uciazliwosc, ale moze osoby byz egzaminu sokolniczego, nie nalezace ani do gniazda ani do zakonu. jesli udowodnia, ze warunki sa ok to czemu nie... , ja np nie chcial bym nikomu sprzedac ptaka jesli juz bym takowe na sprzedaz mial i potem dowiedziec sie ze siedzi w klatce 1m na 1m.
tu juz wchodzimy na temat odpowiedzialności hodowców - która tak naprawdę powinna sprowadzać się do tego żeby hodowca miał pewność iż ptak trafia w ręce osoby która umie się nim zając
Awatar użytkownika
Raven_Corvus
sokolnik
Posty: 747
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 5:15 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Raven_Corvus »

No i jak narazie ich rozwaga bierze gore i raczej tak juz zostanie miejmy nadzieje....
Awatar użytkownika
Stachu
sokolnik
Posty: 804
Rejestracja: sob sie 25, 2007 3:53 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stachu »

garbus2 pisze:warunki w jakich przetrzymywane jest zwierze ma prawo kontrolowac już conajmniej jeden organ. Jesli weźniemy pod uwagę ze ptaki dapieżne są chronione to pojawia się kolejny organ który może dokonać kontroli
Pytanie może nienazbyt mądre (jak to zwykle u mnie bywa), ale czy gdzieś jest zapisane, kiedy i jak często można bądź należy dokonywać kontroli warunków, w jakich przetrzymywane są ptaki drapieżne?
I drugie pytanie-czy jest już pełna treść "nowej" ustawy o ochronie przyrody?
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

Stachu pisze:
garbus2 pisze:warunki w jakich przetrzymywane jest zwierze ma prawo kontrolowac już conajmniej jeden organ. Jesli weźniemy pod uwagę ze ptaki dapieżne są chronione to pojawia się kolejny organ który może dokonać kontroli
Pytanie może nienazbyt mądre (jak to zwykle u mnie bywa), ale czy gdzieś jest zapisane, kiedy i jak często można bądź należy dokonywać kontroli warunków, w jakich przetrzymywane są ptaki drapieżne?
I drugie pytanie-czy jest już pełna treść "nowej" ustawy o ochronie przyrody?
ustawy w postaci tekstu jednolitego jeszcze nie widziałem ale możliwe ze już jest, co do kontroli to zapewne takie ustalenia ida w formie instrukcji lub zarzadzenia do odpowiednich organow choc nie mam tu pewnosci ze tak dokladnie to wyglada
Awatar użytkownika
Stachu
sokolnik
Posty: 804
Rejestracja: sob sie 25, 2007 3:53 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stachu »

garbus2 pisze:ustawy w postaci tekstu jednolitego jeszcze nie widziałem ale możliwe ze już jest
Haha!! Wydaje mi się, że znalazłem, aczkolwiek ręki sobie uciąć nie dam :wink: Przyda mi się jeszcze do trzymania ptaka :mrgreen: :mrgreen:
http://isip.sejm.gov.pl/servlet/Search? ... 0880Lj.pdf
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

wygląda na to ze dobrze znalazłeś - bez wątpienia tekst znowelizowanej ustawy. Dla nas najwazniejszy pkt 7k w art 56 - masz cites masz kłopot z głowy
Awatar użytkownika
Nowogrodzki
sokolnik
Posty: 662
Rejestracja: śr lis 14, 2007 8:33 pm
Lokalizacja: Tuchola
Kontakt:

Post autor: Nowogrodzki »

garbus2 pisze:tu juz wchodzimy na temat odpowiedzialności hodowców - która tak naprawdę powinna sprowadzać się do tego żeby hodowca miał pewność iż ptak trafia w ręce osoby która umie się nim zając
No tak, ale to zawsze można ominąć. Wystarczy jak prześledziłem losy jednego z moich ptaków. Oddawałem w ręce sokolnika a dalej....
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

Nowogrodzki pisze:
No tak, ale to zawsze można ominąć. Wystarczy jak prześledziłem losy jednego z moich ptaków. Oddawałem w ręce sokolnika a dalej....
wiadomo że zawsze znajdzie się ktoś nieodpowiedzialny co nie oznacza ze z powodu 1 na 100 osob należy wszystkiego zakazywac i obostrzać kolejnymi obwarowaniami. Wytstarczy odpowiednia egzekucja zapisow - skoro ptak trafia do osoby nie posiadajacej warunkow lub wiedzy na jego posiadanie/utrzymanie to przeciez istnieją organy/oraganizacje które się tym zajmują - dzieje się tak np w wypadku psów
Awatar użytkownika
Mbartnik
młodszy sokolnik
Posty: 280
Rejestracja: śr sie 27, 2008 9:32 pm
Lokalizacja: Wzgórza Strzelińskie
Kontakt:

Post autor: Mbartnik »

garbus2 pisze:dzieje się tak np w wypadku psów
Pierwsze słyszę.
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

Mbartnik pisze:
garbus2 pisze:dzieje się tak np w wypadku psów
Pierwsze słyszę.
co jakis czas w wiadomosciach mowiaz ze panu x odebrano psy bo łancuch wrastał sie w kark, poogladaj czasem programik pt animals - tam tez tego sporo. Sam kiedys mialem inspekcje z Towarzystwa opieki nad zwierzetami bo komus sie wydawalo ze spetanie ptaka oznacza ze sie go meczy....
Awatar użytkownika
Mbartnik
młodszy sokolnik
Posty: 280
Rejestracja: śr sie 27, 2008 9:32 pm
Lokalizacja: Wzgórza Strzelińskie
Kontakt:

Post autor: Mbartnik »

To teraz rozumiem. O oszołomów chodziło i programy "postekologiczne" próbujące sobie podciągnąć oglądalność, a nie o organy państwowe do takowej kontroli upoważnione.
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

Mbartnik pisze:To teraz rozumiem. O oszołomów chodziło i programy "postekologiczne" próbujące sobie podciągnąć oglądalność, a nie o organy państwowe do takowej kontroli upoważnione.
no nie tylko... W znowelizowanej ustawie urzędnicy z ramienia MŚ mają uprawnienia bliskie policyjnym (do tej pory takowych nie mieli) - mogą wejść na teren prywatny i zarządać dokumentów potwierdzających stan zastany
Awatar użytkownika
Mbartnik
młodszy sokolnik
Posty: 280
Rejestracja: śr sie 27, 2008 9:32 pm
Lokalizacja: Wzgórza Strzelińskie
Kontakt:

Post autor: Mbartnik »

Czyli (w tym wypadku) dowodu opłacenia podatku za psa i książeczki szczepień?
ODPOWIEDZ