Seter irlandzki czerwono bialy

Psy myśliwkie oraz ich wykorzystanie na cele sokolnicze
gość
sympatyk
Posty: 27
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 1:20 pm

Post autor: gość »

Zamiast pisać kolejną polemikę dodam tylko tyle,że breton polskiego sokolnika dostał dyplom II stopnia z 1 lokatą w baterii na Mistrzostwach Europy Epagneul Breton A.I.C.E.B. Co wraz z dyplomem I stopnia z 1 lokatą startującej w polskich barwach Naike dało Polsce 1 miejsce wśród 8 ekip narodowych. Tylko pogratulować.
Judit
pisklę
Posty: 9
Rejestracja: ndz lip 18, 2010 8:19 pm

Post autor: Judit »

a ja tylko dodam że od miesiąca jest w Polsce import z UK, z hodowli "Dalriach" Margaret Sierakowski.

Obrazek
tercel
stażysta
Posty: 170
Rejestracja: pn kwie 28, 2008 8:41 pm
Lokalizacja: słupsk

Post autor: tercel »

Gościu :grin: czy ten breton-to kolegi Kacpra B? jestem ciekaw czy to jego Panda?
tercel
stażysta
Posty: 170
Rejestracja: pn kwie 28, 2008 8:41 pm
Lokalizacja: słupsk

Post autor: tercel »

Jeżeli chodzi o zdjęcie-to przestrzegam przed tego typu praktykami-moj pointer przez fakt ze dawałem mu resztki, czyli kawałki niedojedzonego bażanta stał się narzynaczem. Dziś jezeli nie mogę go przywołac to albo wali stójke albo zjada pochwyconego w krzakach bażanta.
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

Kiedyś miałem ten sam problem pies polował na kurczaki u sąsiadki i do tego je zjadał –i teraz napiszę coś co się wielu nie spodoba – oberwał tym niedojedzonym kurczakiem i skończyło się kurczako -rzerstwo . :neutral:
gość
sympatyk
Posty: 27
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 1:20 pm

Post autor: gość »

Nie to nie Panda . Chodzi o tego psa http://pointer-setter.pl/
Judit
pisklę
Posty: 9
Rejestracja: ndz lip 18, 2010 8:19 pm

Post autor: Judit »

dla zainteresowanych dodam tylko że ok. 20 lutego u nas przyjdą na świat szczeniaki ze świetnego skojarzenia, matka wspomniana już wcześniej Jarda Rysi Wykrot, a ojciec szczeniąt to czeski użytek po wielu konkursach: M Field Trials (res.CACIT, CACT), N Field Trials (CACT), ZV I.c, PZ I.c, SVP II.c, SVP I.c, LZ II.c, SLZ I.c, KVZ I.c, BZ I.c
tercel
stażysta
Posty: 170
Rejestracja: pn kwie 28, 2008 8:41 pm
Lokalizacja: słupsk

Post autor: tercel »

Zupełnie przypadkiem przegladajac psie strony internetowe, trafiłem na coś takiego- http://pointer-setter.pl/wp/?page_id=11 Zastanawiam sie czy to możliwe, żeby w Polsce była druga JARDA Rysi Wykrot-bo wspomniana suczka według tego co przeczytałem juz nie zyje?
tercel
stażysta
Posty: 170
Rejestracja: pn kwie 28, 2008 8:41 pm
Lokalizacja: słupsk

Post autor: tercel »

Zobaczcie sami-Judit-o co tu chodzi bo nie kumam :?:
gość
sympatyk
Posty: 27
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 1:20 pm

Post autor: gość »

Tak. Są a raczej były 2 Jardy Rysi Wykrot. Rysi Wykrot wypuszcza po kilka miotów w roku i imiona się powtarzają nawet w jednej rasie nie mówiąc o 2 różnych.
Judit
pisklę
Posty: 9
Rejestracja: ndz lip 18, 2010 8:19 pm

Post autor: Judit »

już nie jedna rozmowa powstała na temat tych imion.. tak są dwie Jardy Rysi Wykrot
jedna ur. 03.04.1988 Jarda Rysi Wykrot - seter angielski (zmarła 08.05.1999)
druga ur. 02.05.2004 Jarda Rysi Wykrot - seter irlandzki czerwono-biały (to nasza)
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

''zmarla''...ach te zboczenia zawodowe:) (nie moglem sie powstrzymac)
harpia
sympatyk
Posty: 15
Rejestracja: pn sty 04, 2010 9:31 pm
Kontakt:

Post autor: harpia »

JoHn DuMbaR pisze:''zmarla''...ach te zboczenia zawodowe:) (nie moglem sie powstrzymac)
Co w tym dziwnego, moje zwierzęta umierają, to członkowie rodziny i należy się im odrobina szacunku.
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

harpia pisze:
JoHn DuMbaR pisze:''zmarla''...ach te zboczenia zawodowe:) (nie moglem sie powstrzymac)
Co w tym dziwnego, moje zwierzęta umierają, to członkowie rodziny i należy się im odrobina szacunku.
Bez względu na to jak nazwiemy śmierć bliskiego nam stworzenia najwalniejsza jest więź jaką z nim mamy i co do niego czujemy .
Nie uważam by harpia napisała coś nie stosownego -często niektórzy ludzie nie zasługują na taki szacunek .Oczywiście wymaganie od nich /czy to pies ,ptak czy inne zwierze / tego samego co od człowieka mija się z celem -każde stworzenie jest inne i to jest w nich najpiękniejsze .
Venator Magnus
żółtodziób
Posty: 53
Rejestracja: sob wrz 24, 2005 3:47 pm
Lokalizacja: Ujście k/Piły
Kontakt:

Post autor: Venator Magnus »

gość pisze:Zamiast pisać kolejną polemikę dodam tylko tyle,że breton polskiego sokolnika dostał dyplom II stopnia z 1 lokatą w baterii na Mistrzostwach Europy Epagneul Breton A.I.C.E.B. Co wraz z dyplomem I stopnia z 1 lokatą startującej w polskich barwach Naike dało Polsce 1 miejsce wśród 8 ekip narodowych. Tylko pogratulować.
Wprawdzie rzadko tu pisuję, ale....

Gość - twoją informację można określić jako PRAWIE rzetelną ... ale PRAWIE robi wielką różnicę.
Moje zastrzeżenia dotyczą określenia - "breton polskiego sokolnika dostał"
Kilka "suchych" faktów:
- potęgę AXSI stworzył jego wieloletni przewodnik Giuseppe Molinari - 106 dyplomów z tym psem i szereg tytułów robi wrażenie
- AXSI jako 10 letni pies trafił na "emeryturę" do ... polskiego sokolnika
- AXSI na wymienionych Mistrzostwach Europy był prowadzony przez ...MOLINARIEGO - z wymienionym skutkiem. Pies , mimo że już jakiś czas nie mieszkał z Giuseppe, w rękach profesjonalisty pokazał na co go stać.
- "Polski sokolnik" - już później - zapragnął SAM przejechać się "starym, dobrym Ferrari" na 32 Mistrzostwach Św. Huberta - Słowacja 2010...i zajął ostatnie miejsca w swojej grupie

Bez zbędnego komentarza...

Pozdrawiam i Chwal Ćwik

Venator Magnus
ODPOWIEDZ