woliera

Tematy ogólne związane z ptakami drapieżnymi
herbaciana
sympatyk
Posty: 27
Rejestracja: ndz cze 08, 2014 10:23 pm
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: herbaciana »

Nie jestem znawcą, ale mam wrażenie, że blacha będzie się latem strasznie nagrzewać.
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

a ten dach to z czego jest?
bu3o
żółtodziób
Posty: 38
Rejestracja: ndz mar 21, 2010 3:28 pm
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: bu3o »

Blacha o cynkowana
Awatar użytkownika
Stachu
sokolnik
Posty: 804
Rejestracja: sob sie 25, 2007 3:53 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stachu »

No to piekarnik jak marzenie :neutral:
bu3o
żółtodziób
Posty: 38
Rejestracja: ndz mar 21, 2010 3:28 pm
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: bu3o »

Przykrywałem to w lecie i jakoś nie odczuwałem gorąca , był przewiew wiaterek moze dlatego.. zawsze można podbić to styropianem i deskami. Dlatego tutaj na forum jestem by dowiedzieć się czegoś nowego i poznać rady Doświadczonych osób.
Ostatnio zmieniony śr mar 18, 2015 10:23 am przez bu3o, łącznie zmieniany 1 raz.
herbaciana
sympatyk
Posty: 27
Rejestracja: ndz cze 08, 2014 10:23 pm
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: herbaciana »

U mnie są klasyczne dachówki.
Awatar użytkownika
Wilq
stażysta
Posty: 199
Rejestracja: pt mar 25, 2011 10:09 pm
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Wilq »

zrób fotke i pokaż ty też herbatka zobaczymy je :)
bu3o
żółtodziób
Posty: 38
Rejestracja: ndz mar 21, 2010 3:28 pm
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: bu3o »

Zrobiło się ciepło więc przyszedł czas by przerobić dotychczasową altankę na wolierę ( budowane to było z myślą o wolierze ale póki co ptaka nie posiadam wykorzystałem i z modyfikowałem trochę na potrzeby rekreacyjne ) . Teraz nadszedł czas aby zrobić z tego wolierę. Moje pytanie do was czym najlepiej zasłonić tył woliery ( deski, płyty jakieś) czy może proponujecie coś innego, ile zrobić zabudowanych ścian i jaką siatkę najlepiej zakupić?.Oczywiście blachę z dachu od kręcę choć nie było pod nią gorąco (może dlatego , ze był przewiew). Zdjęcia można zobaczyć na stronie 4.Obrazek
Grzegorz
stażysta
Posty: 188
Rejestracja: śr lis 18, 2009 8:54 pm
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: Grzegorz »

jeśli na działce jeszcze nie mieszkasz, a bywasz tam czasami ja proponował bym wszystkie ściany pełne z płyty osb. (jeśli chcesz siatkę to z malutkim oczkiem 2x2)
Dach odkryty na 1/4 wystarczy ale możesz deczko zwiększyć , pamiętając że ptak musi mieć miejsce do schowania się
bu3o
żółtodziób
Posty: 38
Rejestracja: ndz mar 21, 2010 3:28 pm
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: bu3o »

Dzięki wielkie za rady, na pewno dostosuje się do tego.
Kuku1985
stażysta
Posty: 168
Rejestracja: pn cze 25, 2012 12:06 pm
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Kuku1985 »

Są też płyty powlekane takim zielonym impregnatem warto troche dołożyć do OSB i mieć spokój z impregnacją :) ale OSB też jest dobrym pomysłem ale trzeba ompregnować ;) siatka tak jak Kolega napisał z oczkiem 2/2 i mocna tak aby żadna gadzina Ci jej nie rozerwała :) no dobre mocowanie do ścianek :) powodzenia
Grzegorz
stażysta
Posty: 188
Rejestracja: śr lis 18, 2009 8:54 pm
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: Grzegorz »

te płyty zielonkawe to na dłuższa mete nie przejdą , są z malutkich wiór . Płyta osb jest z wiekszych kawałków drzewa sklejone cisnieniowo. Żeby płyta osb była dobra to nie żadne impregnaty bo już róźne cuda próbowałem jedynie farba do drzewa która robi powłokę na osb i wtedy warunki już nie straszne.
Awatar użytkownika
Wilq
stażysta
Posty: 199
Rejestracja: pt mar 25, 2011 10:09 pm
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Wilq »

Dlaczego nie deski ? ;o może taniej nawet wyjdą ..
Grzegorz
stażysta
Posty: 188
Rejestracja: śr lis 18, 2009 8:54 pm
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: Grzegorz »

Mogą być i deski :razz: , ale bez malowania- impregnacji się nie obejdzie. Jeśli ktoś ma tartak blisko lub swoje drzewo to taniej.
Płyta osb szybciej i większą powierzchnie się pokrywa, fajnym pomysłem jest boki z płyt betonowych
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

Ja zamiast malowania płyt użyłem paneli z tworzywa na wierzch i blachę falistą z odzysku - płyty nie nasiąkają i żeby nie to ,że je ptaki obsrały wyglądały by jak nowe , a są już od paru lat ....tyle że nad siatką na suficie mam przeźroczyste płyty z poliwęglanu co powoduje iż nie mam błota w wolierze gdy deszcz pada ....Ci co u mnie byli to widzieli ,że jest jasno sucho i wentylacja zachowana ...
ODPOWIEDZ