woliera

Tematy ogólne związane z ptakami drapieżnymi
tercel
stażysta
Posty: 170
Rejestracja: pn kwie 28, 2008 8:41 pm
Lokalizacja: słupsk

Post autor: tercel »

musze was troszke rozczarowac-nie bardzo wiem czy chodziło o woliere na dachu wysokiego budynku-wieżowca-ale ogolnie rzecz biorac gołebniki strychowe uchodza za najzdrowsze-jak powszechnie wiadomo sportowe gołebie pokonuja znaczne odległości i musza się charakteryzowac końskim zdrowiem-sa zawsze suche i przy dobrej wentylacji pozbawione wilgoci-mysle ze jakby dobrze rozwiazac pewne kwestie to naprawde moze by ciekawym rozwiazaniem trzymanie ptaka w wolierce strychowej-szczegolnie gdy miejsca nie jest za dużo
Awatar użytkownika
Mbartnik
młodszy sokolnik
Posty: 280
Rejestracja: śr sie 27, 2008 9:32 pm
Lokalizacja: Wzgórza Strzelińskie
Kontakt:

Post autor: Mbartnik »

Może źle zrozumiałem, ale dla mnie strych, a dach to co innego.
iskra
młodszy sokolnik
Posty: 259
Rejestracja: czw cze 15, 2006 7:09 pm

Post autor: iskra »

Dzięki Paweł, nie myślałam o tym z tej perspektywy.
tercel
stażysta
Posty: 170
Rejestracja: pn kwie 28, 2008 8:41 pm
Lokalizacja: słupsk

Post autor: tercel »

szczegolnie dla sokoła mogłoby to by fajne rozwiazanie-nawet gdyby trzeba było wchodzic po drabinie to z zakapturzonym ptakiem nie jest to problemem-mysle ze w wypadku jastrzebia okazałoby się to zbyt problematyczne. Az boje się myslec jak latałby jastrzebi kał przez azurowa sciane frontowa takiej woliery-nie wspominajac o wychodzeniu przez drzwi-do tego jeszcze na drabine!!! Koledzy ktorzy mieli przyjemnosc latac z jastrzebiami wiedza o co chodzi-wyjscie przez drzwi prawie zawsze kończyło się zerwaniem
iskra
młodszy sokolnik
Posty: 259
Rejestracja: czw cze 15, 2006 7:09 pm

Post autor: iskra »

U mnie z jastrzębiem nie byłoby problemu z drabiną i innymi takimi rzeczami. Niewiele się tym przejmuje :mrgreen: Ale nie wyobrażam się np po pierzeniu wyciągnąć ptaka i znieść go jakimś ciasnym przejściem i jeszcze po drabinie :neutral:
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

w przypadku sokoła można w takiej pietrowej wolierze zastosować patent z filmu Nicka Foxa. wyłożyć podlogę woliery warstwą specjalnej piankowej maty a tą z kolei przykryć wykladziną z trawki (krótki astroturf). sokół nie ma dużego zasięgu więc można wokół berła wystarczy rozłożyć drugą warstwę trawki o wymiarach 1/1m i będzie to "kulochwyt" na odchody który co dwa dni można umyć karcherem i zdezynfekować Virkonem. rozwiązanie proste i funkcjonalne
Awatar użytkownika
DocFAn
pisklę
Posty: 3
Rejestracja: pn lip 22, 2013 1:11 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: DocFAn »

Witam,
to mój pierwszy post. Chciałabym zapytać o wolierę. Czytałam nie jeden post na tej stronie dotyczący tego tematu, ale wolę się w czymś upewnić zanim za coś się zabiorę.
A więc: mam ograniczoną ilość miejsca, nie mówię, że już w tej chwili chcę zbudować wolierę, ale chce przede wszystkim zrobić to porządnie by trzymane przeze mnie
zwierzę miało jak najlepsze warunki - bo przecież o to chodzi. Mam w tej chwili możliwość zrobienia woliery tylko w jednym miejscu dlatego chciałam zapytać czy
biorąc pod uwagę, że np. lannery (którymi miałabym zamiar się zająć) mają rozpiętość skrzydeł około 110 cm, tyle miejsca ile mam mi wystarczy. Załączam nieprofesjonalne rysunki (z Painta) żeby zobrazować o co mi chodzi --> patrz załącznik. Wysokość woliery mogę zrobić do około 2,5 metra.

Jeśli chodzi o opcje I i II to są one dla mnie najbardziej hmm możliwe. Kółko obok woliery to "krzak" którego nie mam za bardzo możliwości wyciąć. Jeżeli jednak by mi się to udało to możliwe będą opcje III i IV.

Moje pytanie to czy opcje I i II będą w ogóle wystarczające bo wydaje mi się, że to za mała przestrzeń dla lannera, a jeżeli którakolwiek jest wystarczająca to która lepsza prostokąt czy ośmiokąt.
Czy w ogóle opcje III i IV są w porządku?

Chciałabym trzymać ptaka, aby z nim latać, nie polować, a w wolierze trzymać go luzem.

Pozdrawiam
Załączniki
Woliera.jpg
Grzegorz
stażysta
Posty: 188
Rejestracja: śr lis 18, 2009 8:54 pm
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: Grzegorz »

Mysle ze opcja nr 1 jest wystarczajaca lannera mozesz na berle trzymac na srodku czy gdzies przy rogu nie musi latac na wolnych
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

ja bym przy 1 lub 4 sie zastanawial
Awatar użytkownika
DocFAn
pisklę
Posty: 3
Rejestracja: pn lip 22, 2013 1:11 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: DocFAn »

Na II i III rysunku miały być ośmiokąty nie sześciokąty - źle narysowałam.
Irek76pleb
sympatyk
Posty: 21
Rejestracja: ndz lut 10, 2013 5:15 pm
Lokalizacja: Gąsawy-Plebańskie

Post autor: Irek76pleb »

optymalne wykorzystanie miejsca 1,4 chyba ,że aspekt estetyczny woliery takie jak 2i3 tylko ośmiokątne fajnie wyglądają a i pracy troszkę więcej :grin:
Awatar użytkownika
DocFAn
pisklę
Posty: 3
Rejestracja: pn lip 22, 2013 1:11 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: DocFAn »

Wolę więcej pracy włożyć jeżeli będzie trzeba, ale nie tylko o estetykę mi chodzi, a przede wszystkim o wygodę dla ptaka dlatego chyba lepsze te opcje I i IV bo więcej miejsca obejmują.
masz
początkujący
Posty: 60
Rejestracja: pt sie 29, 2008 8:46 am
Lokalizacja: Wielkopolska Mosina

Post autor: masz »

moim zdaniem najlepsze wykorzystanie przestrzeni to opcja nr IV mały przedsionek reszta woliery przestrzenna.
Kuku1985
stażysta
Posty: 168
Rejestracja: pn cze 25, 2012 12:06 pm
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Kuku1985 »

Moim zdaniem zmniejsz przedsionek w pierwszej opcji on i taka sluzy tylko do zabezpieczenia przed ryzykiem ucieczki ptaka i nie jest przestrzenią w której będzie sam sie poruszał tyko na rekawicy- szkoda pracy, pieniędzy i materiału można to przeznaczyć na coś innego.
Awatar użytkownika
Stachu
sokolnik
Posty: 804
Rejestracja: sob sie 25, 2007 3:53 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stachu »

Stawiam na opcję 4. W opcji 1 trochę przymała ta woliera.
ODPOWIEDZ