woliera

Tematy ogólne związane z ptakami drapieżnymi
Kuku1985
stażysta
Posty: 168
Rejestracja: pn cze 25, 2012 12:06 pm
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Kuku1985 »

Fakt tylko problem z tym krzakiem
bu3o
żółtodziób
Posty: 38
Rejestracja: ndz mar 21, 2010 3:28 pm
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: bu3o »

Witam jestem początkujący choć forum czytam od bardzo dawna i rożnego rodzaju książki itd. Przeczytałem tematy chyba wszystkie jakie są na forum ale chce się upewnić , Bo wybudowałem wolierę o wym 4.95x3.3 wys 2.5m czy ona będzie wystarczająca dla Puchacza Bengalskiego? Ptaka póki co jeszcze nie planuje kupować bo chcę po prostu być dobrze przygotowany by nie zrobić mu krzywdy w jakiś sposób. A tak przy okazji jestem z Okolic Wadowice , Krakowa czy jest jakiś sokolnik , który za drobną opłata pomógłby mi w przygotowaniu i nauczył praktyki w sprawie sokolnictwa bo książki to nie wszystko. By mieć ptaka buduje dom na wsi , wynoszę się z miasta by spełniać moją pasje.
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

woliera wystarczajaca, jakie ksiazki przeczytales?
bu3o
żółtodziób
Posty: 38
Rejestracja: ndz mar 21, 2010 3:28 pm
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: bu3o »

W weekend w tutejszym sklepie zamówiłem tłum. książki-Trainig Birds of prey. A oprócz tego posiadam i przeczytałem -Sokolnictwo Cieślikowskiego i jakiś czas temu przeczytałem Modern Falconer ( ale mam w planie przeczytać jeszcze raz)ale tą książkę miałem pożyczoną i raczej będę musiał zakupić.
bu3o
żółtodziób
Posty: 38
Rejestracja: ndz mar 21, 2010 3:28 pm
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: bu3o »

Ksiazka dzis dotarla i juz przeczytana:) ale znajac siebie jutro zaczne od nowa.Mam pytanie bo mozliwe, ze temat byl poruszany, chodzi mi o plec puchacza beng. Nie zamierzam polowac a do polowan lepsza chyba samica. A do latania i ukladania jaka plec jest bardziej zalecana dla poczatkujacego?
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

generanie łatwiej latać z samcami dlatego ze samice sa u ptakow drapieznych i wiekszosci sow wieksze i agresywniejsze. Problem tylko taki ze sowe trzeba brac na etapie wczesnego pisklecia kiedy ciezko okreslic plec bez badania dna wiec jest to loteria. Mam i samca i samice z ktorymi latam i sa w zasadzie identyczne w kontekscie latania. Samica nie lubi glaskania ale to z innego powodu.
bu3o
żółtodziób
Posty: 38
Rejestracja: ndz mar 21, 2010 3:28 pm
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: bu3o »

No tak nie pomyślałem o tym , że płeć może być ciężka do rozpoznania. Co do woliery zdania są podzielone odnośnie zadaszenia czy całkowite czy nie , a Wy jak polecacie? . Tak w ogóle to nie wiem czy dobrze zrobiłem bo podłoże woliery mam podniesioną o 40 cm od gruntu i mam zrobione z desek , które pomalowałem drewnochronem (tak jak i całą wolierę) i nie wiem czy to był dobry pomysł.... dach zrobiłem z lekkim spadem z arkusza blachy falowanej , dziś będę zakładał rynny i odprowadzenie wody. I myślę czy nie odkręcić jednego arkusza blachy i częściowo odsłonić wolierę.
Grzegorz
stażysta
Posty: 188
Rejestracja: śr lis 18, 2009 8:54 pm
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: Grzegorz »

Co do woliery to lepiej odkryć część dachu, będzie dostęp światła i lepsza cyrkulacja powietrza. Natomiast nie potrzebnie zrobiłeś podniesienie podłogi i zabudowanie jej. Na deski musisz nasypać i tak piachu i kamyczków, ale i tak będzie lipa z czasem podczas mycia woliery.

Ja mam samice i samca puchacza bengalskiego, samica daje się nawet całować nie tylko głaskać;)
Jak już admin garbus2 napisał robisz badanie dna maluchowi (pisklakowi) i wiesz czy masz samca czy samice .
bu3o
żółtodziób
Posty: 38
Rejestracja: ndz mar 21, 2010 3:28 pm
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: bu3o »

Może warto zerwać te dechy z podłogi, tylko że wtedy woliera będzie od dołu zabudowana to 40 cm. A co do pluci jest mi to obojętne :) więc jak zakupię kiedyś ptaka to będę miał niespodziankę co wyrośnie. Póki co muszę się jak najlepiej przygotować, teoretycznie i praktycznie do posiadania puchacza, choć zawsze chciałem HH. Ale ostateczny wybór padł na puchacza.
Grzegorz
stażysta
Posty: 188
Rejestracja: śr lis 18, 2009 8:54 pm
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Post autor: Grzegorz »

no takie powinno być podejście do tematu ze trzeba wszystko w swoim czasie, po puchaczu przyjdzie czas na hh ;)
bu3o
żółtodziób
Posty: 38
Rejestracja: ndz mar 21, 2010 3:28 pm
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: bu3o »

póki co to myślę nad tym by mieć jednego ptaka i oddać mu siebie całego. Boję się pierwszych tygodni z ptakiem , boję się , że nie świadomie go z krzywdzę lub , ze jak będzie na wolnych pętach to pójdzie w długą
herbaciana
sympatyk
Posty: 27
Rejestracja: ndz cze 08, 2014 10:23 pm
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: herbaciana »

Sowa raczej nie pójdzie w długą, jeśli się nie spłoszy. To imprint, a po drugie - po co miałaby się męczyć lataniem? :P
bu3o
żółtodziób
Posty: 38
Rejestracja: ndz mar 21, 2010 3:28 pm
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: bu3o »

Tam gdzie buduje dom za moja działką są tylko 2 hektary pól a za nimi las i mam obawy , że jeśli pójdę z nią w teren i przypadkowo poleci w las i może być ciężko potem znaleźć zgube:P. Ale póki co to muszę się szkolić w tym kierunku by jak najlepiej być przygotowanym na zakup ptaka.
Pani Sowa
sympatyk
Posty: 25
Rejestracja: śr paź 01, 2014 4:22 pm
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: Pani Sowa »

bu3o pisze:może być ciężko potem znaleźć zgube
Po to jest telemetria..
bu3o
żółtodziób
Posty: 38
Rejestracja: ndz mar 21, 2010 3:28 pm
Lokalizacja: Andrychów

Post autor: bu3o »

Efekt prac na ten czas , może to nie przypomina Woliery ale będzie na wiosnę dalej opracowywany projekt. Teraz to schowałem sobie przyczepę na zimę i rożne ogrodowe szpargały by osłonic trochę od śniegu a poki co to korzystałem z tego jako miejsce na grilla :d podczas budowy. .Zastanawiam się czy nie zostawić przyczepy na stałe jako pomieszczenie gospodarcze ale to się jeszcze okaże. Całość tego zadaszonego budyneczku ma wymiary 7m x 4,95m i wys 2.5 i chyba jak na wolierę dla Puchacza Beng. za duza by była ta wolierka. Na wiosnę odkryje częściowo dach i wezmę się za siatkę.
Załączniki
wol2.jpg
wol1.jpg
wol3.jpg
ODPOWIEDZ