Kłusownictwo...

Informacje dla początkujących sokolników i osób chcących nimi zostać
ODPOWIEDZ
Balcer
stażysta
Posty: 123
Rejestracja: wt lut 13, 2007 7:15 pm
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Balcer »

Uwaga uwaga trochę nie w tema cię ale muszę 19.01 pierwsze stażowe polowanie przewidziana zwierzyna odstrzałowa lis,kuna.
Życzcie mi powodzenia :mrgreen:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Weteryna
sympatyk
Posty: 16
Rejestracja: czw gru 27, 2007 5:18 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Weteryna »

Brawo brawo ale czemu w dziale KŁUSOWNICTWO ?? :mrgreen:
Weteryna
sympatyk
Posty: 16
Rejestracja: czw gru 27, 2007 5:18 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Weteryna »

A tak na poważnie to jestem w szoku po przeczytaniu http://www.dobrylot.cxc.pl/index.php?ka ... b=artykuly .
Nie zdawałem sobie sprawy, że jeszcze są takie pół-mózgi wśród hodowców czegokolwiek.
Wypowiedzi niedouków i bardzo młodych ludzi psują wizerunek całej rzeszy dojrzałych, świadomych hodowców.
Rozumiem rozgoryczenie po stracie podopiecznego ale to właśnie jest dojrzałość zrozumieć dla czego...
Balcer
stażysta
Posty: 123
Rejestracja: wt lut 13, 2007 7:15 pm
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Balcer »

Po co zaśmiecać forum tematem na 3 posty dlatego tu. :wink:
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

ludzie co sie z wami dzieje? przez cały dzień jeden post przybył... :???: jakiś marazm na forum od paru dni
ketiw
żółtodziób
Posty: 34
Rejestracja: pt mar 16, 2007 6:11 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: ketiw »

Jak nie ma "gorącego" tematu typu: "ile kosztuje ptak drapieżny" to się cicho zaczyna robic. A tak ap propo pamiętacie Waldka24 :?: To jest ten co założył własną rafe koralową. Właśnie przeglądałem użytkowników i patrze a tam: woldek24... Czy nie jest to znajome :?: :???:
Awatar użytkownika
Raven_Corvus
sokolnik
Posty: 747
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 5:15 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Raven_Corvus »

Moze byc, ze to on zalozyl nowy profil zeby sie pochwalic jaki to z niego juz wspanialy sokolnik z bialozorem na rekawicy :O, ale rownie dobrze moze to byc zbieg okolicznosci :] Poczekamy zobaczymy, Haggard malo jakos czasu na pisanie, zuc jakis temat to bedzie mozna popisac w wolnej chwili.
ketiw
żółtodziób
Posty: 34
Rejestracja: pt mar 16, 2007 6:11 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: ketiw »

Obyś miał rację z tym zbiegiem okoliczności... :???:
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

Nie ma sie co przejmowac, forum regularnie odwiedza okolo 25 osob z czego glos zabiera mniej niz polowa. Najwyzej znowu dostanie bana jak bedzie gadal od rzeczy :mrgreen:
opiolicA
sympatyk
Posty: 25
Rejestracja: śr lut 27, 2008 7:08 pm

Post autor: opiolicA »

tak czytam i czytam ten tema i tez mi sie krew w zylach gotuje, choc ja z sokolnictwem mam tyle co... moj maz wytrwale dazy do zostania pelnoprawnym sokolnikiem(juz tylko zlozenie egzam mu pozostalo)
obserwowalismy dwa lata temu gniazdo myszakow, byly mlode-dzis tego gniazda juz nie ma:( obserwowlismy gniazdo innego drapola znow gniazda nie ma, teraz mamy kolejne do obserwacji "koledzy" mysliwi juz juz mieli je zrzucic ale na polowaniu byl tez maz i losno wyrazil co o tym mysli i powiedzial ze jelsi zruca to gniazdo to.. poniosa konsekwecje
chyba sie boja tych konsekwencji bo gniazdo narazie jest !
klatki na drapole znam ten bol wlasnie hodowca golebi zostawil taka na A G bo mu golebie brala!! wrrr
a to w duzej mierze legalni mysliwi zabijaja ot chocby na polowaniu-bo akurat lecial jastrzebie czy myszaki, oni zrzycaja gniazda i zaastawiaja pulapki!!!
i po co oni sa mysliwymi!!! :mad:
Awatar użytkownika
Nowogrodzki
sokolnik
Posty: 662
Rejestracja: śr lis 14, 2007 8:33 pm
Lokalizacja: Tuchola
Kontakt:

Post autor: Nowogrodzki »

Weteryna pisze:Brawo brawo ale czemu w dziale KŁUSOWNICTWO ??
Właściwie bardzo na miejscu . Jeżeli jest to polowanie, w którym bierze udział jako stażysta, to nie ma prawa polować. Chyba, że życzy sobie mieć powodzenie widzeć, jak inni strzelają lisa lub kunę. Jako stażysta będzie "kibicem" lub naganiaczem. Od tego się zaczyna.
Przepraszam , jeśli źle zrozumiałem Jego entuzjazm.
MN

Ps. Może te życzenia powodzenia są związane z tym,że tam bedą "kule latać"? :mrgreen:
Awatar użytkownika
kub@
pisklę
Posty: 4
Rejestracja: ndz lip 27, 2008 1:36 pm

między młotem a kowadłem

Post autor: kub@ »

Hmm trudno docierać winy jastrzab musi żyć a gołębiarze muszą dbać o swoje gołębie, sam jestem hodowcą drobiu ozdobnego i zostałem sokolnikiem po tym jak jastrząb w ciągu tygodnia trzasnął mi kaczki, młode gęsi, gołębie za ponad 5000zł (mojego ojca to krew zalała) żeby to choć zezar ale nie co było na stawie zabite 1 do połowy zezarte............. uwierzcie mi odechiewa się wszystkiego, zapadł na niego wyrok. Na ale nie prawomocny bo ją ułaskawiłem i .... teraz jestem i hodowcą drobiu i jastrzębiarzem i mom na tym całym punkcie ptoka.
Załączniki
lusi.JPG
lusi.JPG (5.68 KiB) Przejrzano 10658 razy
Awatar użytkownika
Raven_Corvus
sokolnik
Posty: 747
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 5:15 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Raven_Corvus »

Oj zaraz sie zacznie kub@, czyli zlapales ptaka, ktory wyzadzil Ci szkode i teraz przetrzymujesz go nie legalnie? z tego co napisales tak wynika, mam nadziejem, ze sie myle i cos zle zrozumialem...
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Re: między młotem a kowadłem

Post autor: garbus2 »

kub@ pisze:Hmm trudno docierać winy jastrzab musi żyć a gołębiarze muszą dbać o swoje gołębie, sam jestem hodowcą drobiu ozdobnego i zostałem sokolnikiem po tym jak jastrząb w ciągu tygodnia trzasnął mi kaczki, młode gęsi, gołębie za ponad 5000zł (mojego ojca to krew zalała) żeby to choć zezar ale nie co było na stawie zabite 1 do połowy zezarte............. uwierzcie mi odechiewa się wszystkiego, zapadł na niego wyrok. Na ale nie prawomocny bo ją ułaskawiłem i .... teraz jestem i hodowcą drobiu i jastrzębiarzem i mom na tym całym punkcie ptoka.
jesli ptaka posiadasz nielegalnie to niedlugo bedziesz rowniez exforumowiczem i kims przeciwko komu bedzie sie toczyc sprawa karna. Jesli ptak nie pochodzi z hodowli i nie masz na niego odpowiednich dokumentów lepiej czym predzej go oddaj do uprawnionego osrodka rehabilitacji. Z tego copiszesz to jeden jastrzab na pewno nie wyrzadzil takich szkod (chyba ze akurat jedna kaczka byla warta polowe, a golab druga polowe). Podobnie jak Raven rowniez mam nadzieje ze sie myle i cos zle zrozumiałem....
Awatar użytkownika
Nisus
sokolnik
Posty: 824
Rejestracja: wt lut 01, 2005 10:28 pm
Lokalizacja: Południe
Kontakt:

Post autor: Nisus »

A mi jakos smierdzi to kolejna prowokacja.
Zdjecie sciagniete pewnie z zagraniczego forum i znow sobie ktos jaja robi.
ODPOWIEDZ