latawce

Tutaj można umieszczać uwagi na temat tłumaczeń oraz sprzętu dostępnego w sklepiku na stronie oraz ogłoszenia dotyczące kupna / sprzedaży akcesorii sokolniczych
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

latawce

Post autor: haggard »

http://www.volango.pl/index.php?sid=0a2 ... 5&cl=start
z tej strony pochodza latawce którymi handluje Menclik. Duży wybór i naprawdę dobre ceny. polecam
ZaP
sokolnik
Posty: 832
Rejestracja: wt sie 23, 2005 8:12 am
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Kontakt:

Post autor: ZaP »

to rzucę trochę reklamy - niektórzy znają już latawce Pawła Sz.
Na mojej stronie pojawią się te latwace i kamizelki z kontaktem do producenta.
Nie musicie szukać za granica bo jest Polak, który to robi.
Wielu Polskich sokolników korzysta z jego kamizelek i latwców wiec polecam w imieniu innych urztkowników bo moje doświadczenia z sokołami i latawcami są równe 0 ale... może i ja kupie - narazie zamieszczam ogłoszenie i kontakt do producenta.
ZaP
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

latawce Szostaka mają wadę jaką jest aluminiowa konstrukcja która zwiększa ich masę. przy słabym wietrze go nie postawisz. z tego co slyszałem są dobrymi latawcami na silny wiatr.zreszta nawet ich kształt jest typowy dla latawców silnowiatrowych. jeśli masz młodego sokola którego rozlatujesz latem gdzie często wiatr jest słaby nawet u nas na pomorzu to raczej rozważyłbym zakup Ikara lub Drahpola lub którejś delty z wyżej wymienionej strony zwłaszcza że ceny są naprawdę o połowę niższe niz u krajowych producentów że o Menclkiu nie wspomnę. u tego wogóle cena zależy od nastroju, humoru i widzimisię z wyrażną tendencją do coraz wyższych kwot z roku na rok.latawce które obecnie sprzedaje pochodza właśnie z tej strony a ich koszt to 29 euro za sztukę. u Menclika prawie dwa razy tyle.jest też sporo innych dużych Delt do wyboru oraz latawce będące hybrydą Delty z latawcem skrzynkowym które jak zauważyłem sa coraz popularniejsze w sokolnictwie.
http://www.volango.pl/index.php?sid=7fb ... 4.13437940
z tego co słyszałem mają bardzo szeroki zakres wiatrowy, są bardzo stabilne w powietrzu i nie tańczą na wietrze jak to czasem ma miejsce w przypadku klasycznej delty. w nadchodzącym sezonie wypróbuję ten model :wink:
zresztą strona ma wersję polskojęzyczną więc myślę że wkrótce nikt nie będzie w Polsce dawał sie obdzierać ze skóry Stanisławowi :)
ODPOWIEDZ