WWW.SOKOLNICTWO.PL Strona Główna WWW.SOKOLNICTWO.PL
Forum Dyskusyjne na tematy sokolnicze

FAQFAQ  SzukajSzukaj  Mapa GoogleMapa Google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload
sklep sokolniczy

Poprzedni temat «» Następny temat
Ciekawe wykroje karnali
Autor Wiadomość
Megi 
żółtodziób

Wysłany: Sob Gru 06, 2008 3:28 pm   Ciekawe wykroje karnali

Korzystał ktoś z takich dziwacznych wykrojów, który waszym zdaniem jest najlepszy ? Może ktoś wie jak się wykreśla tego typu wykroje ?

http://astur.hp.infoseek.co.jp/info/hoodtype.htm

iskra
młodszy sokolnik

Wysłany: Nie Gru 07, 2008 2:45 am   

Wykroje jak wykroje, chociaż przyznam, że kilka mnie zaciekawiło choćby ten ostatni.
aż spróbuję coś z tego zrobić w wolnym czasie.
Najlepszy.. hmmm... no cóż to zależy na jakiego ptaka i kto go będzie robił.
Wydaje mi się że najłatwiejsze są do wykonania indyjskie i angloindyjskie. Nieskomplikowany wykrój, mało elementów do szycia, no i przede wszystkim nie ma ryzyka uszkodzenia oka nawet jak się coś schrzani za przeproszeniem :wink:

irek
młodszy sokolnik

Wysłany: Nie Gru 07, 2008 10:32 am   

Ja kiedyś próbowałem coś z tym wykrojami zrobić, ale niektóre nie są kompletne, albo nie nadają się do założenia na głowę. Zresztą na tej stronie jest gdzieś napisane że nie są to wykroje, które można stosować do wykrojenia karnala, tylko orientacyjne ich kształty. Ale dla spróbowania jak się szyje kaptur, jak najbardziej.
Irek

Megi 
żółtodziób

Wysłany: Nie Gru 07, 2008 10:51 pm   

Spróbowałam dzisiaj uszyć karnal z jednego z tych wykrojów (Damascus-Dutch Hood), wystarczyło powiększyć go w jakimś programie graficznym, wydrukować i przenieść na skórę, generalnie tylko w jednym miejscu nie chciał spasować przy szyi, ale wystarczyło podciąć i się wyrównało, niestety nie mam form a ten wykrój aż się o nie prosi dlatego też uwypuklenia nie są takie jak być powinny, ale w końcu to mój pierwszy próbny karnal :)

Oto efekty:

JoHn DuMbaR 
sokolnik

Wysłany: Nie Gru 07, 2008 10:53 pm   

Ja juz swojego dostawce znalazlem...;)

ZaP 
sokolnik
www.drapole.pl

Wysłany: Pon Gru 08, 2008 7:10 am   

dawaj je do sklepu :) to i ja zamówie

bogdan67 
stażysta
bogdan67

Wysłany: Pon Gru 08, 2008 9:25 am   

Mówiłem że masz talent do skóry troszke praktyki pogadaj z kolegami na forum a nuż jakiś ciekawy wzór dostaniesz no MEG zadziwiasz swoim zapałem

haggard 
sokolnik
haggard

Wysłany: Pon Gru 08, 2008 11:45 am   

Megi nieprawidłowo załorzyłas rzemyki ale poza tym całkiem nieźle jak na początek :) gratuluję. jesli opanujesz jeszcze ukryty scieg i kupisz bloki to będziesz wkrótce naprawde niezly hood maker :) ale jeśli dopiero zaczynasz radzę porobic kaptury anglo-indyjske. nie wymagają formowania na blokach i są bardzo funkcjonalne. w przeciwieństwie do holendrów i arabów ptak może w nich bez przeszkód zrzucic wypluwkę. moim zdaniem jastrzębie i harrisy znacznie ładniej wyglądają właśnie w indusach. podobnie wędrowne.

bogdan67 
stażysta
bogdan67

Wysłany: Pon Gru 08, 2008 1:43 pm   

Wspierajmy dziewczontką ona ma naprawde talent do skury jesli sie zgodzi to zamieszcze jej fotke jesli nie to trudno sam się będe tym widokem cieszył

Megi 
żółtodziób

Wysłany: Pon Gru 08, 2008 3:41 pm   

Dziękuję, ale naprawdę nie ma się czym chwalić. Z karnalami zobaczę jak będzie bo póki co brakuje mi wprawy, ten ma wiele niedoróbek, spróbuje wykonać anglo-indyjski jak wyjdzie to wrzucę fotki.

irek
młodszy sokolnik

Wysłany: Pon Gru 08, 2008 6:19 pm   

Megi, całkiem nieźle jak na początek, ale droga jeszcze długa i daleka.
Haggard, jak trzyma się kaptur odemnie? Mam nadzieję, że wszystko w porządku :roll:
Pozdrawiam
Irek

haggard 
sokolnik
haggard

Wysłany: Wto Gru 09, 2008 9:53 am   

kaptury trzymają sie bez zarzutu ale wymieniłem w nich rzemyki na gore-texowe bo niestety szybko sie wyrobiły i rozsuwały sie same na tyle lużno że gdy ptak kilka razy potrzepał glową kaptur sam spadał. myślę że problem rozwiążą mniejsze nacięcia na rzemyki w kapturze tak aby wszystko chodziło ciaśniej. kundera zamiast rozcięcia w jednym z rzemyków robi niewielki okrągly otwór dziurkaczem i patent sprawdza się doskonale. sam też go wypróbowałem przy kilku kapturach i jest ok. poza tym kaptury od irka są naprawdę bardzo dobre i gorąco polecam zwłaszcza że cena jest rozsądna a jakośc wykonania i wyglad na najwyższym poziomie. Menclikowe hełmofony sie chowają :)

haggard 
sokolnik
haggard

Wysłany: Wto Gru 09, 2008 9:59 am   

apropos kaptura każdy sokolnik na pewno ma jakąs anegdotkę na temat reakcji laików na widok tego akcesorium :) najzabawniejszy tekt jaki słyszałem padł gdy obok nas przechodziło dwóch wiejskich Al Capone w ortalionowych dresikach i jeden z nich na widok zakapturzonego jastrzębia mówi do drugiego- "Patrz k...a jaką ma obudowę na banię" :) )) sorry za off top. to bardziej pasuje do tematu humor

Nisus 
sokolnik

Wysłany: Wto Gru 09, 2008 10:03 am   

Menclikowe prawie nigdy nie pasuja do woskowki i zajadow ptaka, on wycina je za nisko. Mam od Irka dwa karnale kupione pare lat temu i sa naprawde swietne, nie mialem problemu z rzemykami.

haggard 
sokolnik
haggard

Wysłany: Wto Gru 09, 2008 10:31 am   

menclikowe kaptury trzeba przerabiac i docinać. w przeciwnym razie kaleczą zajady i nasadę woskówki do krwi a potem robią sie paskudne strupy. Menclik skupia sie na wypacykowanym wyglądzie pomijając komfort ptaka. nie polecam

Odpowiedz do tematu