Obroże z sygnalizatorem stójki

Psy myśliwkie oraz ich wykorzystanie na cele sokolnicze
Awatar użytkownika
Nisus
sokolnik
Posty: 824
Rejestracja: wt lut 01, 2005 10:28 pm
Lokalizacja: Południe
Kontakt:

Obroże z sygnalizatorem stójki

Post autor: Nisus »

Czy spotkal sie ktos w Polsce z takim sprzetem? Jest to obroza dla psa ktora w momencie dluzszego bezruchu (stojka) zaczyna wydawac dzwieki co ulatwia namierzenie psa w wysokiej trawie, szczegolnie przydatne jak oklada daleko. Na zachodzie jest to dosyc popularne, ale w Polskich sklepach nie widzialem. Moze ktos z was wie gdzie cos takiego u nas dostac?
Awatar użytkownika
Raven_Corvus
sokolnik
Posty: 747
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 5:15 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Raven_Corvus »

Pierwsze slysze, ale napewno to jest dobra rzecz, ale nie wiem czy przy wysokim psie przydatna przy malych napewno miala by ciekawe zastosowanie, aczkolwiek jeszcze o takiej nie slyszalem...
rarog1
stażysta
Posty: 170
Rejestracja: pt wrz 05, 2008 8:35 am

Post autor: rarog1 »

podejżewam że koszty tego urządzenia są bardzo wysokie
Awatar użytkownika
Nisus
sokolnik
Posty: 824
Rejestracja: wt lut 01, 2005 10:28 pm
Lokalizacja: Południe
Kontakt:

Post autor: Nisus »

Z samym czujnikiem powinna byc tania, biorac pod uwage ze, z nadajnikiem telemtrycznym kosztuje 145 $. http://www.mikesfalconry.com/product.asp?specific=1238

Raven, mam naprawde wysokiego psa a i tak w długiej trawie z krzakami potrafie go stracic z oczu. Jeszcze niech palnie polamana stojke w pol waruj w pozycji embrionalnej to juz w ogole.
austringer
sympatyk
Posty: 25
Rejestracja: czw lip 10, 2008 11:03 am
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: austringer »

Bardzo ciekawę urządzenie, super sprawa może okazać się pomocne praktycznym polowaniu i układaniu legawców, mając takie urządzonie ograniczamy możliwość zepsucia psa mam na myśli zrywanie stujek. Jestem ciekawy czy już ktoś ma takie urządzenie, byłbym wdzięczny gdyby podzielił swoimi doświadczeniami.
austringer
gość
sympatyk
Posty: 27
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 1:20 pm

Post autor: gość »

Tak to wygląda:
http://www.youtube.com/watch?v=SjR_1AAyujo
Produkują to i sprzedają te same firmy co obroże elekrytczne.
ODPOWIEDZ