CO ZA PIES!!!

Psy myśliwkie oraz ich wykorzystanie na cele sokolnicze
rarog1
stażysta
Posty: 170
Rejestracja: pt wrz 05, 2008 8:35 am

CO ZA PIES!!!

Post autor: rarog1 »

co robić mój pies strasznie daleko okłada pole, trace go z oczu nawet na piętnaście minut, loalizuje go potym jak kuraki zrywają sie do góry
bogdan67
stażysta
Posty: 167
Rejestracja: sob lis 01, 2008 5:48 pm
Lokalizacja: okolice Ostrołęki

Post autor: bogdan67 »

Ile ma lat czy na komende potrafi leżeć
rarog1
stażysta
Posty: 170
Rejestracja: pt wrz 05, 2008 8:35 am

Post autor: rarog1 »

JUŻ O NIEJ PISAŁEM JEST TO SUKA SPANIEL MA DWA LATA, ALE DO TEJ PORY OKLADALA POLE WPOBLIŻU MNIE (JAKIEŚ 100M) PO OSTATNIEJ CIECZCE TAK SIĘ STAŁO. NA KOMĘDDE STUJ ZATRZYMYWAŁA SIĘ A TERAZ TO JA STOJĘ JAK CIELE I JEJ WYPATRUJE.
bogdan67
stażysta
Posty: 167
Rejestracja: sob lis 01, 2008 5:48 pm
Lokalizacja: okolice Ostrołęki

Post autor: bogdan67 »

Połóż ją na komende jak sie oddalać będzie stój dobiegnij i leżeć pare dni powinno pomóc
rarog1
stażysta
Posty: 170
Rejestracja: pt wrz 05, 2008 8:35 am

Post autor: rarog1 »

DIZĘKI, SPRUBÓJE, ALE COŚ SIE JEJ W GLOWIE POPRZSTAWIALO. MOŻE PRZEZ TĄ CIECZKE???
Awatar użytkownika
Nisus
sokolnik
Posty: 824
Rejestracja: wt lut 01, 2005 10:28 pm
Lokalizacja: Południe
Kontakt:

Post autor: Nisus »

http://www.dogtrace.pl/d_control_1000_e ... letakt.php

Najtanszy i najlepszy sprzet, tylko trzeba rozsadnie uzywac. Przy gradacji 25 napiec moj pies przy 3 wiedzial, ze cos jest nie tak. Na mojej skorze 3 powodowala mocniejsza pokrzywke. Zajaca przestawal gonic przy 10, przy czym 10 bolala jak bardzo mocne szczypniecie.
Testowalem i polecam.
Jest tez mozliwosc wyslania tzw. "SMS" czyli sygnalu dzwiekowego, jak pies zalapie ze, przed kopnieciem jest dzwiek to potem mozna przejsc na same dzwieki.
Awatar użytkownika
Raven_Corvus
sokolnik
Posty: 747
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 5:15 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Raven_Corvus »

Znajomy tez tego uzywa i moim zdaniem to jest dobra rzecz, ale do korygowania ulozonego psa, ze sie tak wyraze, a nie do ukladania mlodego. pozdrawiam
tercel
stażysta
Posty: 170
Rejestracja: pn kwie 28, 2008 8:41 pm
Lokalizacja: słupsk

Post autor: tercel »

nie bardzo rozumiem w czym problem? w tym ze piesek daleko okłada pole, czy w tym ze okłada daleko pole i zrywa stójki? jest to spaniel bretoński?
Michciak
początkujący
Posty: 86
Rejestracja: pn lut 25, 2008 10:16 pm
Lokalizacja: Pruszkow

Post autor: Michciak »

Nisus pisze:Najtanszy i najlepszy sprzet
Moze i najtanszy ale nie zgodze sie z kolega ze najlepszy. Te urzadzenia sa bez sensu i tylko psuja psa. Po odlozeniu tej obrozy pies strasznie glupieje i nie wie o co chodzi. Widzialem psy kolegow mysliwych przed tym eksperymentem i po. Wiekszosc z nich oddala swoje psy a czesc juz nie poluje. Takie jest moje zdanie na ten temat. pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Nisus
sokolnik
Posty: 824
Rejestracja: wt lut 01, 2005 10:28 pm
Lokalizacja: Południe
Kontakt:

Post autor: Nisus »

Najtansze i najlepsze w kategori teletakty i super serwis w Polsce.

To nie wiem jakich masz tych znajomych, jak z zalozenia psa walila na pelnej mocy bez wczesniejszych testow to sie nie dziwie. Na pcozatku napisalem, ze trzeba uzywac rozwaznie, w tedy sa same plusy, niskie napiecia sa mniej szkodliwe niz pociagniecie kolczatka i w dodatku masz olbrzymi zasieg, karcac psa w momencie wykonywania niechcianej czynnosci.

Widzial ktos moze dobrze polujacego psa ukladanego metoda klikers? Jestem ciekaw czy sie da, bazujac calkowicie na klikersie, opanowac pasje wyzla.
fijoł67
pisklę
Posty: 5
Rejestracja: ndz sie 17, 2008 3:09 pm

Post autor: fijoł67 »

A czy takie coś nie jest przypadkiem zabronione?
rarog1
stażysta
Posty: 170
Rejestracja: pt wrz 05, 2008 8:35 am

Post autor: rarog1 »

fijoł67 pisze:A czy takie coś nie jest przypadkiem zabronione?
jak może być zabronione, skoro służy do trenigu psa, a nie do jego maltretowania(to nie jest 220v) :???:
fijoł67
pisklę
Posty: 5
Rejestracja: ndz sie 17, 2008 3:09 pm

Post autor: fijoł67 »

Zawsze to jakieś narzędzie tortur. A że zabronione , to słyszałem .A pytam bo nie jestem pewien.
rarog1
stażysta
Posty: 170
Rejestracja: pt wrz 05, 2008 8:35 am

Post autor: rarog1 »

a czy elektryczny pastuch twoim zdaniem to też nażędzie tortur :?:
fijoł67
pisklę
Posty: 5
Rejestracja: ndz sie 17, 2008 3:09 pm

Post autor: fijoł67 »

W tym wypadku bydle ma jakiś wybór i nie nosi pastucha na karku.
ODPOWIEDZ