Strona 1 z 2
akcesoria sokolnicze
: sob paź 11, 2008 8:55 pm
autor: kaja
Sa zeinteresowani?
: ndz paź 12, 2008 9:07 pm
autor: haggard
są. tylko co to za akcesoria i jakie ceny? może jakiś link do strony. cokolwiek
: ndz paź 12, 2008 10:27 pm
autor: kaja
Kapturki,penta,wabidla,rekawice zaczne szyc za 4 tygodnie,jutro koncze wstepna wersje kapturkow.Postaram sie Ci co nieco podeslac.
: pt paź 17, 2008 11:22 am
autor: rarog1
jak wyglądają twoje rękawice i jaka jest ich cena. odpisz szybko poszę.
: pt paź 17, 2008 12:11 pm
autor: Nisus
Kupujcie najlepiej rekawice ze skory losia, nie twardnieja jak te badziewia z krowy i nie sa wcale drozsze.
: pt paź 17, 2008 12:59 pm
autor: rarog1
(kupujcie ze skury łosia) tylko gdzie i za ile

: pt paź 17, 2008 5:09 pm
autor: Nisus
O ile reputacja Menclika jest tragiczna, o tyle ma wlasnie rekawice z losia. Zreszta nie jest to, zaden rarytas, kazdy lepiej zaopatrzony sklep sokolniczy takie ma, ot poprostu dobry material na rekawice.
Zreszta dla sokola nie widze sensu uzywac specjalnych rekawic i trzymac je wiele lat, jedyne co z tego jest to klopot i fabryka zarazkow. W kazdym markecie budowlanym za 20 zeta sa rekawice robocze, z ladnej skory, takie jak uzywalismy w Kanadzie, mozna je smialo wymienic 2 -3 razy na sezon, zawsze sa czysto i schludnie. A jak macie kilka ptakow to zafundowanie kazdemu odzielna rekawice jest raczej przymusem, zeby w razie choroby nie pozararzac reszty ekipy. 3 sezony latalem z samcem jastrzebia w tych rekawiczkach i tak samo dobrze sie sprawdzaly.
: śr paź 29, 2008 10:20 am
autor: haggard
Nisus pisze:O ile reputacja Menclika jest tragiczna, o tyle ma wlasnie rekawice z losia. Zreszta nie jest to, zaden rarytas, kazdy lepiej zaopatrzony sklep sokolniczy takie ma, ot poprostu dobry material na rekawice.
ja tam Menclikowych rękawic nie lubię i nie polecam. owszem są miękkie ale stasznie się chaczą przy ostrych szponach i jeśli masz ptaka który mocno chwyta rękawice (zwłaszcza wędrowne) to już po paru tygodniach jest jak szmata.pomijam fakt że nie które ptaki wczepiają się tak kurczowo że po rozkapturzeniu nie mogą sie zerwac bo pazury są wbite głęboko w taką miękką szmaciankę i wiszą wkurzone głową w dół.
: sob gru 27, 2008 1:23 pm
autor: Stachu
Dostałem na maila taką oto reklamę. Dostaliście może coś podobnego, czy też jestem jakimś "wybrańcem"? I co sądzicie o akcesoriach?
www.aghafalconry.blogspot.com
: sob gru 27, 2008 2:51 pm
autor: kaja
Wtam dosc ciekawa reklama lecz stwierdzam co do karnali jeszcze troche im brakuje plastycznosci i estetyki ,material widze ze tesz nic wytrzymalego reszta spoko.
: sob gru 27, 2008 3:08 pm
autor: JoHn DuMbaR
Mnie zainteresowaly arabskie rekawice...moze nie jest to hand made z Pakistanu ale...
: sob gru 27, 2008 5:57 pm
autor: Nisus
Ciekawy asortyment, troche jak butik;p Niestety maja jedna tragiczna pozycje a mianowicie palak (bowperch). To tak dla przestrogi, zeby ktos nie wpadl na pomysl kopiowania wzoru.
Jest za wysoki, rurka w punkach 0 sa pod katem prosty co sprawia ze, za cholere zaden ptak nie przeciagnie metalowej obreczy na druga strone przy zrywie. Ooo... o czym ja to pisalem przeciez oni przyspawali taka obrecz na stale po jednej stronie, genialne. Wiec jest kilka opcji, a) ptak sie powiesi, b) przy normalnej dlugosci petcy polamie piora c) przy uzyciu dluzesz petcy ratujesz piora i zmniejszasz szanse na powieszenie, ale za to ptak przy zrywie bedzie mial wiekszy kawalek sznurka do nabrania predkosci co moze sie skonczyc w najlepszym wypadku deformacja lusek na skoku. Coz za kretynski wzor.
Kształt najbezpieczniejszy dla ptaka (z kategorii tradycyjne nieobrotowe) to cos w tym stylu.
http://www.mikesfalconry.com/product.asp?specific=894
Taka mala dygresja, bo przypomniala mi sie sytuacje gdzie znajomy bez zastanowienia natrzaskal chyba z 10 podobnych pokrak, z tym ze kolko ruszalo sie po dolnej poprzeczce co tez jest chybionym pomyslem.
: sob gru 27, 2008 9:58 pm
autor: Stachu
Powiedzmy sobie szczerze, że na berła i pałąki nawet nie spojrzałem

poprzestałem na rękawicach i karnalach. Rzeczywiście wzór pałąków do d.... Nie trzeba się przyglądać, żeby wiedzieć, że się nie nadają.
: ndz gru 28, 2008 1:39 pm
autor: Raven_Corvus
Smieszna rekawica ze sztuczna trawa, ciekawe jak to zdjae egzamin, podejrzewam, ze np przy karmieniu sie strasznie brudzi...
: ndz gru 28, 2008 5:29 pm
autor: haggard
pałąki do bani. skrajnie niebezpieczne dla ptaka. berła jak cię mogę ale rant wokół trawki powiniwn byc wyższy tak aby astroturf nie wystawał za bardzo bo linka może sie w nim zaklinować i ptak sie przewiesi.rękawica z trawką wygląda śmiesznie i pewnie trudniej ją utrzymać w czystości niż zwykłą