myszy karmowe

Tutaj można umieszczać uwagi na temat tłumaczeń oraz sprzętu dostępnego w sklepiku na stronie oraz ogłoszenia dotyczące kupna / sprzedaży akcesorii sokolniczych
Awatar użytkownika
Slawomir
początkujący
Posty: 62
Rejestracja: ndz sie 03, 2008 6:50 am
Lokalizacja: Wilno

myszy karmowe

Post autor: Slawomir »

Witam. Chciałbym zapytac może ktoś wie gdzie można kupować w dużej ilości myszy karmowe .
Kuba1997
młodszy sokolnik
Posty: 231
Rejestracja: wt lip 22, 2008 10:17 am
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kuba1997 »

Hurtownia zoologiczna, 40zł./kg.
Awatar użytkownika
Slawomir
początkujący
Posty: 62
Rejestracja: ndz sie 03, 2008 6:50 am
Lokalizacja: Wilno

Post autor: Slawomir »

Kuba1997 pisze:Hurtownia zoologiczna, 40zł./kg.
A gdzie znajduje sie ta hurtownia i ile myszow bedzie w kilogramie?
markus767
pisklę
Posty: 8
Rejestracja: ndz wrz 28, 2008 4:21 pm

Post autor: markus767 »

hmm a nielepiej bylo by samemu chodowac takie myszy ?? przeciez one mnożą sie jak glupie wystarczy 10 a za miesiac masz 100 i tak powielać :D
Awatar użytkownika
Slawomir
początkujący
Posty: 62
Rejestracja: ndz sie 03, 2008 6:50 am
Lokalizacja: Wilno

Post autor: Slawomir »

markus767 pisze:hmm a nielepiej bylo by samemu chodowac takie myszy ?? przeciez one mnożą sie jak glupie wystarczy 10 a za miesiac masz 100 i tak powielać :D
Nie lepiej ?mnie trzeba w dzien 40 skarmiac :)
Wole brac hurtem.Oczewiscie tylko myszami nie karmie bo zbankrotowalbym :)
markus767
pisklę
Posty: 8
Rejestracja: ndz wrz 28, 2008 4:21 pm

Post autor: markus767 »

Hmm niewiem czy to ci cos pomorze jak masz czas to morzesz zapolowac na myszy jak byłem mały to wkopywałem do ziemi do połowy obciete butelki i sypalem tam jakies ziarno mysz wpada i niemorze wyjsc na 5 takich butelek łapałem 2 myszy czasami 3.Apropo wiem że karmisz sowy kurczakami 1 dniowymi ile płacisz za takie kurczaczki i dostajesz je zywe czy martwe ? Dowiadywałem sie o ceny takich kurczaczków w okolicy ale cena byla nierealistycznie wysoka.
Ostatnio zmieniony śr paź 01, 2008 2:03 pm przez markus767, łącznie zmieniany 1 raz.
ZaP
sokolnik
Posty: 832
Rejestracja: wt sie 23, 2005 8:12 am
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Kontakt:

Post autor: ZaP »

zalezy gdzie mieszkasz, jaki mas z"układ" w wylęgarni i czy wylęgarnia wymaga zgody powiatowego lekarza weterynarii na wydawanie odpadów...
wiele jest zależności ale w wiekszości przypadków za kurczaki płaci się niewiele ale czasami jak Panie w wylęgarni mają kaprysy to bywało i 50 gr za sztukę.
ZaP
markus767
pisklę
Posty: 8
Rejestracja: ndz wrz 28, 2008 4:21 pm

Post autor: markus767 »

czyli mam rozumieć że mówiac odpady masz na mysli zmarłe zaraz po narodzeniu kurczaki ??
@edit to umnie troche przegieli bo chcieli 1zl za taka kurke
Awatar użytkownika
Slawomir
początkujący
Posty: 62
Rejestracja: ndz sie 03, 2008 6:50 am
Lokalizacja: Wilno

Post autor: Slawomir »

markus767 pisze:czyli mam rozumieć że mówiac odpady masz na mysli zmarłe zaraz po narodzeniu kurczaki ??
@edit to umnie troche przegieli bo chcieli 1zl za taka kurke
Musisz zglosic sie na farme gdzie choduja kury dla jaj,tam kogucikow odbrakowuja i zabijaja.Ja biore takich kogucikow jednodniewnych po 20 centow(to jest 20 groszy).
Ale nie karmie tylko kurczkami i szukam gdzie mozna nabyc myszy bo w Litwie myszy nie sa stabilne.
markus767
pisklę
Posty: 8
Rejestracja: ndz wrz 28, 2008 4:21 pm

Post autor: markus767 »

gdzie hurtownia to niewiem trzeba poszukac ale zakladajac ze mysz warzy 10-15gram to za 40 zl kupich ich od 70 do 100 :D
Awatar użytkownika
Slawomir
początkujący
Posty: 62
Rejestracja: ndz sie 03, 2008 6:50 am
Lokalizacja: Wilno

Post autor: Slawomir »

markus767 pisze:gdzie hurtownia to niewiem trzeba poszukac ale zakladajac ze mysz warzy 10-15gram to za 40 zl kupich ich od 70 do 100 :D
To jest calkiem normalna cena.A jak mozna znalezc danne tej hurtowni?
Awatar użytkownika
Nowogrodzki
sokolnik
Posty: 662
Rejestracja: śr lis 14, 2007 8:33 pm
Lokalizacja: Tuchola
Kontakt:

Post autor: Nowogrodzki »

markus767 pisze: zapolowac na ryjówki jak byłem mały to wkopywałem do ziemi do połowy obciete butelki i sypalem tam jakies ziarno mysz wpada i niemorze wyjsc na 5 takich butelek łapałem 2 ryjówki
Piszesz donos na Siebie? Ryjówki w Polsce są pod ochroną.
Awatar użytkownika
Nowogrodzki
sokolnik
Posty: 662
Rejestracja: śr lis 14, 2007 8:33 pm
Lokalizacja: Tuchola
Kontakt:

Post autor: Nowogrodzki »

ZaP pisze:i czy wylęgarnia wymaga zgody powiatowego lekarza weterynarii na wydawanie odpadów...
Był taki moment w Unii, że chciano jednodniowe kurczaki zaliczyć do odpadów mięsnych-czyli niebezpiecznych a ich nie można by używać jako karmy dla ptaków. Na szczęście dzięki ogrodom zoo i między innymi IAF skreślono kurczaki z listy odpadów niebezpiecznych. Koguty jednodniowe z lini nieśnej nie nadają się do tuczu i traktowane są jako "odpad". Zależy od wylęgarni można je dostać żywe w dużych ilościach.
Padłych bym nie brał, bo nieznana przyczyna a jeśli zadeptane to często zaparzone.
Kuba1997
młodszy sokolnik
Posty: 231
Rejestracja: wt lip 22, 2008 10:17 am
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kuba1997 »

Slawomir pisze:gdzie znajduje sie ta hurtownia

W Kielcach, dać dokładny adres??



Slawomir pisze:ile myszow bedzie w kilogramie?
Takich większych 33, mniejszych 50 :shock:



Slawomir pisze:choduja kury dla jaj
:lol: :lol: :lol:
markus767 pisze:nielepiej bylo by samemu chodowac takie myszy ??
Lepiej! Ja choduję! Wczoraj samiczka urodziła 7 młodych :cool:
Awatar użytkownika
Slawomir
początkujący
Posty: 62
Rejestracja: ndz sie 03, 2008 6:50 am
Lokalizacja: Wilno

Post autor: Slawomir »

Kuba1997 pisze:W Kielcach, dać dokładny adres??

Тak podaj adres jezeli to mozliwe (i telefon).(Moze oni maja strone internetowa?)
ODPOWIEDZ