kupno

Psy myśliwkie oraz ich wykorzystanie na cele sokolnicze
pointer
początkujący
Posty: 64
Rejestracja: pt mar 02, 2007 3:06 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz-okolice

kupno

Post autor: pointer »

kupie pointera i wyżła wegierskiego PROSZE O NAMIARY NA HODOWCÓW I OPINIE ODNOSNIE WW RAS :?:
Awatar użytkownika
Raven_Corvus
sokolnik
Posty: 747
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 5:15 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Raven_Corvus »

ZaP
sokolnik
Posty: 832
Rejestracja: wt sie 23, 2005 8:12 am
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Kontakt:

Post autor: ZaP »

jeśli pod sokoła to polecam epagneul breton...
ZaP
Lesnik
żółtodziób
Posty: 31
Rejestracja: sob paź 15, 2005 12:46 pm
Lokalizacja: gdzies w pomorskim

Post autor: Lesnik »

To ja widze ze kolega ZaP zdobyl juz doswiadczenie w polowaniu z psami.
Jesli mozna zapytac to z jakimi wynikami w tym sezonie i z czym?
pozdr
kaja
młodszy sokolnik
Posty: 442
Rejestracja: śr mar 26, 2008 2:00 pm
Lokalizacja: z Polski

Post autor: kaja »

Niedaleko od Ciebie sa dobre pointery postaram sie przeslac nr.
ZaP
sokolnik
Posty: 832
Rejestracja: wt sie 23, 2005 8:12 am
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Kontakt:

Post autor: ZaP »

Nie poluje. tych psow uzywaja znajomi z czech.
Ja mam tego psa bo zamierzam polować... narazie jak już wspominałem kończe staż łowiecki i lada chwila czeka mnie egzamin myśliwski...
A pies dla mnie extra jest - co prawda jescze szczenię 5 miesięczne ale.. myslę że nie będzie gorszy jak jego rodzice.
Pozdrawiam
ZaP
tercel
stażysta
Posty: 170
Rejestracja: pn kwie 28, 2008 8:41 pm
Lokalizacja: słupsk

Post autor: tercel »

pytanko Zap-masz 5 miesiecznego spaniela bretońskiego czy pointera? jeżeli to breton napisz coś więcej-opinie o prowadzeniu tych psów-jakiego podejścia wymagaja, swoje spostrzeżenia, dobre według Ciebie hodowle..itp
ZaP
sokolnik
Posty: 832
Rejestracja: wt sie 23, 2005 8:12 am
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Kontakt:

Post autor: ZaP »

czesc
Mam spaniela Bretońskiego - 6 miesiecy lada dzień mu stuknie, z jednej z najlepszych czeskich hodowli - psiak po championach czech, niemiec i austrii - oczywiście pies z rodowodem. Ale tu zaskocznie - pies tej rasy w Polsce kosztuje 1900 zl a suka 2900 zł :)
za to w czechach naprawde super psy z najlepszych hodowli można kupić w cenie 6000 KCz !!!!
Na wnioski chyba za wcześnie - psa mam miesiąc, byłem z nim na 4 polwoaniach z bronią, niestety dużo nauki przed nim, nie ma problemu z wystawieniem bażanta i kaczki a co dziwne na kuropatwy reakcje bardzo slabe :(
Pożyjemy zobaczymy, prawdopodobnie wezmę go na łowy- niech się uczy od lepszych.
Wybrałem akurat tę rasę, gdyż większość znajomych i przyjaciół w Czechach własnie z bretonami poluje. Pies jest średniej wielkości, pole bardzo łądnie obiega ale nie daleko - byłem w tym roku przy szkoleniu seterów angielskich - włosi przyjeżdżają na nasze łowiska i układają je na kuropatwy. W porównaniu z seterem nie ma glupich reakcji na zająca - zero pogoni nawet jak szarak wyskoczy spod nóg. Pies jest przede mną 20-50m nie oddala się bardziej. Zaskoczył mnie bardzo już na pierwszym polowaniu wystawiając pieknie kaczki na wodzie... Co będzie dalej zobaczymy... narazie tylko trening pod dubeltówką... i duużo chodzenia po polach.
ZaP
Awatar użytkownika
przemek
stażysta
Posty: 169
Rejestracja: wt lut 20, 2007 5:50 pm

Post autor: przemek »

też sie czaje na bretona, ale jeszcze troche przede mna...
Zap wyslij jakies fotki jak masz
Awatar użytkownika
Nisus
sokolnik
Posty: 824
Rejestracja: wt lut 01, 2005 10:28 pm
Lokalizacja: Południe
Kontakt:

Post autor: Nisus »

Nie jestem specem, ale z tego co wiem i widzialem kuropatwa ma slabszy odwiatr od bazanta i mlode psy czasami sie gubia, ale to dobra szkola. Uwazaj na zbiorowkach, to dla mlodego psa najszybsza metoda na wyjscie z reki, a jak raz zacznie gonic to spora szansa ze skonczy sie na uzyciu "defibrylatora".

Daj jakies foty, strasznie mi sie podobaja bretonki trikolory, choc ostatio myslalem raczej o plochaczu na nastepnego psa, same krzaki u mnie. Jest kilka aktywnych lini pracujacych clumber spanieli, wygladaja troche kanapowo, ale pracuja niesamowicie, do tego maja rewelacyjny temperament.
ZaP
sokolnik
Posty: 832
Rejestracja: wt sie 23, 2005 8:12 am
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Kontakt:

bastin

Post autor: ZaP »

to moj brittany - zdjecia sprzed kilku minut :)
Załączniki
SH105853.JPG
SH105854.JPG
SH105855.JPG
SH105856.JPG
Awatar użytkownika
Nisus
sokolnik
Posty: 824
Rejestracja: wt lut 01, 2005 10:28 pm
Lokalizacja: Południe
Kontakt:

Post autor: Nisus »

Fajny psiak, czarnawa miniaturka mojego Edzia :)
Powodzenia.
Załączniki
Untitled-1.jpg
Untitled-1.jpg (190.49 KiB) Przejrzano 12243 razy
Awatar użytkownika
Raven_Corvus
sokolnik
Posty: 747
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 5:15 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Raven_Corvus »

a moj znajomy ma suke wyzla gladkiego i bylismy z nia na 2 polowaniach naprawde swietne pieski :D po mojemu nie ma to jak wyzel, Zap bylismy tydzien potych tresurach wlochow strasznie poprzeplaszali kuropatwy...
Awatar użytkownika
Raven_Corvus
sokolnik
Posty: 747
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 5:15 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Raven_Corvus »

a slyszalem jeszcze ze jesli pies ma byc dobry ka kuropatwy to trzeba go przez 2, 3 sezony praktycznie tylko na kuropatwy, potem wprowadzic inna zwierzyne, podobno tak jest lepiej, a napewno juz nie pokazywac tak mlodemu psu farby...
Awatar użytkownika
przemek
stażysta
Posty: 169
Rejestracja: wt lut 20, 2007 5:50 pm

Post autor: przemek »

fajny ten breton, ale ja chyba jednak preferowabym biao-rudego:P
ODPOWIEDZ