Poszukuje

Informacje dla początkujących sokolników i osób chcących nimi zostać
ODPOWIEDZ
Surt
pisklę
Posty: 3
Rejestracja: ndz gru 09, 2007 10:39 pm
Lokalizacja: Reczno

Poszukuje

Post autor: Surt »

witam poszukuje hodowcy w województwie łódzkim który by mig mnie nauczyć obchodzenia sie z ptakiem . interesuje sie sokolnictwem i wiem co nieco ale wciąż uważam ze wiem za mało . jak by ktoś chciał nawiązać kontakt to pisać na gg 8028549

z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam
Kuba1997
młodszy sokolnik
Posty: 231
Rejestracja: wt lip 22, 2008 10:17 am
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Kuba1997 »

Nooooo, nie znam żadnego hodowcy :cry: :oops: :cry: ale muszę Cię pochwalić, że nie zacząłeś od "ile kosztuje ptak" tylko od
Surt pisze:witam poszukuje hodowcy w województwie łódzkim który by mig mnie nauczyć obchodzenia sie z ptakiem . interesuje sie sokolnictwem i wiem co nieco ale wciąż uważam ze wiem za mało . jak by ktoś chciał nawiązać kontakt to pisać na gg 8028549

z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam
Jestem z Ciebie dumny :mrgreen:
Surt
pisklę
Posty: 3
Rejestracja: ndz gru 09, 2007 10:39 pm
Lokalizacja: Reczno

Post autor: Surt »

z tego co wiem to ptaka w Polsce nie można kupić nasze polskie chore prawo nie zezwala na sprzedasz nawet pióra po którym można by rozpoznać gatunek ptaka ;/

a wiec pytanie za ile można by kopić ptaka było by nie na miejscu
ZaP
sokolnik
Posty: 832
Rejestracja: wt sie 23, 2005 8:12 am
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Kontakt:

Post autor: ZaP »

bzdury...
można kupić i to prawie wszystko z czym da się polować ...
.. ale najpierw.. wiedza, warunki..

ZaP
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

Surt pisze:z tego co wiem to ptaka w Polsce nie można kupić nasze polskie chore prawo nie zezwala na sprzedasz nawet pióra po którym można by rozpoznać gatunek ptaka ;/

a wiec pytanie za ile można by kopić ptaka było by nie na miejscu
pytanie o namiar na hodowce nie mając zielonego pojęcia o tym z czym wiąże się sokolnictwo również jest nie na miejscu. Woliere masz? Słowniczek sokolniczy znasz? Wiesz czym karmić ptaka? Co zrobić jak zachoruje? Poki nie bedzie sie wiedziało jak zareagowac na powyższe przynajmniej w teorii według mnie nie powinno sie zwracac o takie prosby jak powyzej
Surt
pisklę
Posty: 3
Rejestracja: ndz gru 09, 2007 10:39 pm
Lokalizacja: Reczno

Post autor: Surt »

puki co ptaka mieć nie chce ponieważ wiem ze nie umiał bym odp na wszystkie powszednie pytania . kontakt o do hodowcy jest mi tylko potrzebny po to zęby sie czegoś nauczyć .
Awatar użytkownika
przemek
stażysta
Posty: 169
Rejestracja: wt lut 20, 2007 5:50 pm

Post autor: przemek »

wydaje mi się że kolega po prostu szuka sokolnika od którego będzie mógł się czegoś nauczyć, tylko źle to ujął :wink: bo tak się przyjęło że sokolnik to osoba która układa ptaki, a hodowca to ktoś od kogo się je kupuje :mrgreen:
Tomasz Szok
początkujący
Posty: 85
Rejestracja: pn lip 16, 2007 6:09 pm

Post autor: Tomasz Szok »

W tej chwili nie potrzebujesz kontaktu z hodowcą(to człowiek, który rozmnaża jakieś zwierzęta), lecz z sokolnikiem. Raczej tak powinieneś zapytać. Ewentualny sokolnik chętniej Ci pomoże jeśli już sam będziesz miał jakąś wiedzę teoretyczną. Najpierw przeczytaj jakąś książkę o sokolnictwie. Im więcej, tym lepiej. To ciężka praca wszystko komuś wytłumaczyć od zera. Mało kto ma tyle czasu. Kiedy będziesz miał już podstawy teoretyczne łatwiej znajdziesz pierwszy kontakt.
ODPOWIEDZ