Zaginął ptak!!!

Tutaj można umieszczać uwagi na temat tłumaczeń oraz sprzętu dostępnego w sklepiku na stronie oraz ogłoszenia dotyczące kupna / sprzedaży akcesorii sokolniczych
Awatar użytkownika
jarek
młodszy sokolnik
Posty: 230
Rejestracja: pt lut 18, 2005 2:26 pm
Lokalizacja: Podebłocie
Kontakt:

Post autor: jarek »

garbus2 pisze:trzymam kciuki za osoby ktore beda aktualizowac taka baze na serwerze i ze po jakims czasie im sie nie odechce. W rozwiazaniu powyzej jak pojdzie ptak po prostu dzwonisz do najblizej umiejscowionych ludzi a kazdy kto bedzie chcial dodaje swoje namiary i koniec. Proste i skuteczne a chyba o takie rozwiazania chodzi. Pomysl bardzo dobry wiec nalezy go po prostu po najmniejszej linii oporu wykonac.
Niniejszym wykonałem i się dodałem :mrgreen:
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

jarek pisze: Niniejszym wykonałem i się dodałem :mrgreen:
i milo patrzec ze po kilku minutach juz tyle znacznikow:)
Awatar użytkownika
jarek
młodszy sokolnik
Posty: 230
Rejestracja: pt lut 18, 2005 2:26 pm
Lokalizacja: Podebłocie
Kontakt:

Post autor: jarek »

I rozesłałem info do kogo się dało ;)
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

również się dodałem i cieszy mnie ze pomorze w naszej trójmiejskiej okolicy jest dosc dobrze pokryte posiadaczami telemetrii o czestotliwosci 216Mhz. to znacznie zwieksza szanse znalezienia ptaka w naszej okolicy :)
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

swietny pomysł i naprawde pożyteczna inicjatywa. no i w końcu jakis ruch na forum i to konstruktywny a nie kolejny spór:)
ZaP
sokolnik
Posty: 832
Rejestracja: wt sie 23, 2005 8:12 am
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Kontakt:

Post autor: ZaP »

hmm nie chwaląc się zacząłem :mrgreen:
a może napisać automat wysyłający smsy na komórki do włąścicieli odbiorników - można zrobić skrypt z odnośnikiem na www.sms.it.pl i po zgubieniu ptaka wpisuje właściciel zguby czestotliwość (kanał) i swoje dane i leci sms do wszystkich z mapy :)
co Wy na to ?
ZaP
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

ZaP pisze:hmm nie chwaląc się zacząłem :mrgreen:
a może napisać automat wysyłający smsy na komórki do włąścicieli odbiorników - można zrobić skrypt z odnośnikiem na www.sms.it.pl i po zgubieniu ptaka wpisuje właściciel zguby czestotliwość (kanał) i swoje dane i leci sms do wszystkich z mapy :)
co Wy na to ?
ZaP
po co do wszystkich? co osoba w krakowie moze zrobic w sprawie ptaka zgubionego pod poznaniem który ostatnio leciał w kierunku północnym? Poza tym smsy czasami nie docieraja. Nie mowie nie ale czy nie lepiej po prostu zadzwonic? Pomijam fakt ze telefoniczna prosba budzi (przynajmniej u mnie) wieksze zobowiazanie do wykonania czegos niz sms ktory po prostu mozna skasowac nawet nieczytajac...
Birkut06
młodszy sokolnik
Posty: 404
Rejestracja: ndz lut 24, 2008 10:11 am

Post autor: Birkut06 »

A swoją drogą to czy ptak się znalazł? Częstotliwości w końcu nie poznaliśmy i nawet jak ktoś chciał pomóc to nie było jak. A nigdy nie wiadomo gdzi ptasior poszedł...
Awatar użytkownika
przemek
stażysta
Posty: 169
Rejestracja: wt lut 20, 2007 5:50 pm

Post autor: przemek »

zbadałem wszystkie kanały we wszystkie strony z 10go pietra w Poznaniu i głucho...
mam odbiornik 216 mhz, szkoda ze nie pojawila sie informacja z czestotliwoscia bo bylem dzis w kilku miejscach w okolicach Poznania i moze moglbym pomoc :???:
ps:
prosze o dodanie mnie do tej bazy bo nie wiem jak to zrobic
nr 723 237 098
Przemek
jestem tu
http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8& ... 8&t=h&z=18
Awatar użytkownika
jarek
młodszy sokolnik
Posty: 230
Rejestracja: pt lut 18, 2005 2:26 pm
Lokalizacja: Podebłocie
Kontakt:

Post autor: jarek »

Przemku, już Cię dodałem. Sprawdź i daj znać czy jest OK.
Awatar użytkownika
przemek
stażysta
Posty: 169
Rejestracja: wt lut 20, 2007 5:50 pm

Post autor: przemek »

wszystko ok, dzięki :smile:
pat
pisklę
Posty: 8
Rejestracja: czw mar 06, 2008 3:08 pm

Post autor: pat »

Częstotliwość nadajnika to 216 035.
Birkut06
młodszy sokolnik
Posty: 404
Rejestracja: ndz lut 24, 2008 10:11 am

Post autor: Birkut06 »

Szybko...! U mnie z okna cisza. Pomacham jutro w pracy i przy treningu nigdy nie wiadomo...
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

szkoda że tak póżno podałas częstotliwośc. to znacznie zmniejszyło szanse na odnalezienie ptaka
Awatar użytkownika
przemek
stażysta
Posty: 169
Rejestracja: wt lut 20, 2007 5:50 pm

Post autor: przemek »

w poznaniu juz chyba calym przeszperalem i nic...
ps:dobrze ze powstala ta baza bo gdybym dostal ta wiadomosc od razu w dniu ucieczki to bylaby spora szansa ze sie znajdzie bo ptak lecial w moja strone...
oby mniej takich akcji
ODPOWIEDZ