Zaginął ptak!!!

Tutaj można umieszczać uwagi na temat tłumaczeń oraz sprzętu dostępnego w sklepiku na stronie oraz ogłoszenia dotyczące kupna / sprzedaży akcesorii sokolniczych
pat
pisklę
Posty: 8
Rejestracja: czw mar 06, 2008 3:08 pm

Zaginął ptak!!!

Post autor: pat »

Zaginął ptak.
Jest to spory samiec - hybryda raróg/białozór
Jasne upierzenie.
Ostatnio widziany nad poznaniem.
Na nogach ma szczepki, dzwoneczek i nadajnik.
Wszelkie informacje cenne!!!
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

a moze czestotliwosc nadajnika podaj to pewnie kilka osob machnie antena i kto wie...
Awatar użytkownika
Nisus
sokolnik
Posty: 824
Rejestracja: wt lut 01, 2005 10:28 pm
Lokalizacja: Południe
Kontakt:

Post autor: Nisus »

Jaki byl kierunek wiatru ? I w ktora strone leciala?

Sporo ptakow cisnie na poludnie, moge sie rozejrzec.
pat
pisklę
Posty: 8
Rejestracja: czw mar 06, 2008 3:08 pm

Post autor: pat »

jutro zamieszczę dokładną częstotliwość nadajnika
ptak uleciał z lotniska Krzesiny w stronę Poznania
ZaP
sokolnik
Posty: 832
Rejestracja: wt sie 23, 2005 8:12 am
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Kontakt:

Post autor: ZaP »

jak juz pisalem - zrobmy baze ludzi z odbiornikami a przy okazji kazdy wpisze swoje czestotliwości nadajników i mamy szanse wiecej znaleźć !!
ZaP
Birkut06
młodszy sokolnik
Posty: 404
Rejestracja: ndz lut 24, 2008 10:11 am

Post autor: Birkut06 »

Dawaj tA czestotliwość. Mi kiedyś zwiał lanner w Poznaniu i znalazłem go pod wrocławiem tydzień później.
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

kumplowi lanner poszedł pod Słupskiem i kilka dni pózniej znalazl sie w Warszawie na Bemowie. generalnie zauwazalny jest trend- na południe choc sa wyjątki. jeśli ptak znajdzie sie w miejscu ktorego nie zna i nie wie jak wrócic zazwyczaj leci z wiatrem. jeśli tracę sygnał to jadę zgodnie z kierunkiem wiatru i zazwyczaj po pewnym czasie łapie sygnał.najgorzej szuka sie ptaków w miescie- mnóstwo odbic i zakłócen i mało przejzysty teren. do tego nie wszędzie da sie tak poprostu wejsc. gyr sakery są bardzo inteligentne i często nawet w nieznanym terenie bez znajomych punktów odniesiena w terenie moga zrobic kilkunastokilometrowe koło i wrócic w miejsce puszczenia. doświadczyłem tego już kilka razy.zimą jeśli leży snieg białozory i ich hybrydy mogą przemieszczac sie równiez w nocy na co trzeba wziąc poprawkę. miejmy nadzieję że zguba nie uszkodziła nadajnika na słupie elektrycznym lub nie obdziobała antenki z izolacji. to kolejny argument za montazem na ogon lub track packiem. trzymam kciuki i czekam na częstotliwośc nadajnika. też pomacham odbiornikiem. kto wie?
Awatar użytkownika
jarek
młodszy sokolnik
Posty: 230
Rejestracja: pt lut 18, 2005 2:26 pm
Lokalizacja: Podebłocie
Kontakt:

Post autor: jarek »

W tym temacie zgadzam się z ZaPem. Nawet kiedyś chciałem coś takiego stworzyć, ale moje umiejętności "hakerskie" na to nie wystarczyły :neutral:
Można np stworzyć stronę www, na której moglibyśmy rejestrować nasze odbiorniki, a w razie ucieczki ptaka dodać info o paku i częstotliwości jego nadajnika. Zarejestrowani użytkownicy z odbiornikami łapiącymi sygnał uciekiniera dostają wtedy e-maila z informacją czego mają szukać.
Co Wy na to?
ZaP
sokolnik
Posty: 832
Rejestracja: wt sie 23, 2005 8:12 am
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Kontakt:

Post autor: ZaP »

zaraz sie za to mogę wziąć - ba nawet można by się troszkę dalej posunąć - ale to już nie na forum publicznym - zróbmy stronę z wejściem tylko dla zarejestrowanych - może to być Wasza strona gniazda vczy kawałek mojego serwera gdzie każdy wpisze swoje nadajniki i odbiorniki (dlatego zamknieta bo bedziemy mieli swoje lokalizacje a nie każdy chce podawac swoj adres ((ja mam juz nauczkę)) i ja ze swojej strony zobowiąże sie do dodania kilkunastu odbiorników czeskich, 4 litewskich co najmniej 5 niemieckich i już mamy powierzchnie szukania co najmniej 2 razy taką jak Polska !!
Kolejna sprawa - jak niektórzy wiedzą a inni sie domyślają - mogę mieć także wskazania dużo lepszych odbiorników z których napewno będzie można odczytać kierunek przemieszczania się ptaka
Wiec myślcie czy chcecie i w kilka dni możemy mieć porzadną baze i wiecej spokoju
ZaP
Awatar użytkownika
jarek
młodszy sokolnik
Posty: 230
Rejestracja: pt lut 18, 2005 2:26 pm
Lokalizacja: Podebłocie
Kontakt:

Post autor: jarek »

Lepiej chyba byłoby stworzyć nową stronę... Ale rzeczywiście z treścią dostępną po zalogowaniu. Zaawansowaną grafikę moglibyśmy sobie oszczędzić. Chodzi tylko o porządne działanie bazy danych i system powiadamiania o tym, że ktoś na strone zgłosił ptaka który uciekł.
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

a po co serwery i inne cuda niewidy. Google maps to zalatwia. Czestotliwosci nadajnikow tez chyba niepotrzebne bo w koncu jak komus pojdzie ptak to i tak poda na jakim kanale i czestotliwosci. Proponuje wiec cos takiego:

http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&m ... 4a34352b43

Wystarczy zeby kazdy dodal tam swoj znacznik i podal jakiej czestotliwosci odbiornik ma wraz z numerem kontaktowym do siebie i po klopocie :)
Awatar użytkownika
jarek
młodszy sokolnik
Posty: 230
Rejestracja: pt lut 18, 2005 2:26 pm
Lokalizacja: Podebłocie
Kontakt:

Post autor: jarek »

Tak, tylko że wtedy będziesz musiał dzwonić do wszystkich w okolicy, a wiadomość z serwera pójdzie automatycznie. Niemniej można spróbować i tak.
ZaP
sokolnik
Posty: 832
Rejestracja: wt sie 23, 2005 8:12 am
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Kontakt:

Post autor: ZaP »

to możesz dodać 2 moje odbiorniki i nr telefonu
433 MHz i 216-220 Mhz
tel 600 378 557
ZaP
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

jarek pisze:Tak, tylko że wtedy będziesz musiał dzwonić do wszystkich w okolicy, a wiadomość z serwera pójdzie automatycznie. Niemniej można spróbować i tak.
trzymam kciuki za osoby ktore beda aktualizowac taka baze na serwerze i ze po jakims czasie im sie nie odechce. W rozwiazaniu powyzej jak pojdzie ptak po prostu dzwonisz do najblizej umiejscowionych ludzi a kazdy kto bedzie chcial dodaje swoje namiary i koniec. Proste i skuteczne a chyba o takie rozwiazania chodzi. Pomysl bardzo dobry wiec nalezy go po prostu po najmniejszej linii oporu wykonac.
Jedynym problemem w google jest koniecznosc zarejestrowania sobie konta ale nie jest to chyba zbyt ciezkie jesli zwazyc to potencjalnymi korzysciami. Potem wystarczy znalezc mapke sokolnictwo i dodac swoj znacznik. Co wiecej jest to tez jakas baza dla ludzi szukajacych kontaktu z sokolnikami.
Moge stworzyc osobne podforum na stronie glownej tego forum dla lepszej widocznosci ze wskazowka jak dodac swoje dane ?
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

ZaP pisze:to możesz dodać 2 moje odbiorniki i nr telefonu
433 MHz i 216-220 Mhz
tel 600 378 557
ZaP
dodaj sam:
1) stworzyc konto na googlach (np z linku na maps.google.com
2) zalogowac sie na maps.google.com korzystając z linka podanego powyzej
3) dodaj swoj znacznik i w opisie podaj numery tel i czestotliwosci (zeby dodac znacznik po zalogowaniu sie konieczne jest wcisniecie przycisku edytuj, pojawi sie panel z opcjami dodawania danych)
4) czekaj na telefony o polnocy z prosba o machniecie antena :)
Ostatnio zmieniony czw sty 01, 1970 1:00 am przez garbus2, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ