Kurs kurs i pi kursie.

Informacje dla początkujących sokolników i osób chcących nimi zostać
Lesnik
żółtodziób
Posty: 31
Rejestracja: sob paź 15, 2005 12:46 pm
Lokalizacja: gdzies w pomorskim

Post autor: Lesnik »

Skoro kurs odbyl się w sierpniu to podejrzewam ze grupka osób powstala.
Napewno jest kilka osob z pomorskiego moze by sprobowac zrobic egzamin w Gdansku?
Jest ktos chetny?

Pozdro
Maciej T
Michał27
pisklę
Posty: 2
Rejestracja: pt wrz 12, 2008 12:14 am

Post autor: Michał27 »

Witam. Mam pytanko. Czy muszę mieć kurs sokolniczy jeśli chce być sokolnikiem a nie chce polować ???
Awatar użytkownika
Nisus
sokolnik
Posty: 824
Rejestracja: wt lut 01, 2005 10:28 pm
Lokalizacja: Południe
Kontakt:

Post autor: Nisus »

Jak nie polujesz to nie jestes sokolnikiem.

Nie zakladaj z gory, ze nie bedziesz polowac, bo same latanie z ptakami nie ma wiekszego sensu w dodatku niektore gatunki poprostu beda sie meczyc.
Postaw golebnik, bedziesz mial ladnie latajace ptaki ktore jedza ziarenka, zreszta niepolujacy drapol jest warty tyle samo co papuga z zologicznego.
Michał27
pisklę
Posty: 2
Rejestracja: pt wrz 12, 2008 12:14 am

Post autor: Michał27 »

Właśnie chodzi o to, że narazie nie chcę polować. Oczywiście w planach mam takie coś ale narazie chciałbym się do tego przygotować itd.
Dzięki za odp.
Pozdrawiam
ZaP
sokolnik
Posty: 832
Rejestracja: wt sie 23, 2005 8:12 am
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Kontakt:

Post autor: ZaP »

@nisus - chyba kpisz... przyjedź to zobaczysz u mnie niepolujące ptaki i porównaj do papugi..
ZaP
Awatar użytkownika
Marcin
młodszy sokolnik
Posty: 256
Rejestracja: śr mar 09, 2005 10:58 am
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Marcin »

Zgadzam się z Nisusem "sokół niełowny zwykła kanią stoi" czy jakoś tak.
ZaP podam Ci przykład jaka jest róznica między polującym a nie polującym ptakiem. Puszczam teraz na lotnisku trzy młode wędrowne polowac mam zamiar tylko z samicą. Jest to ptak który lata jak szatan tak dobrze latającego ptaka na wabidło jeszcze nie miałem. Ma tendencje do wychodzenia latawiec ma zrobiony super. Można by powiedziec - dobry ptak, Ale jest to dopiero materiał wyjściowy nawet wole nie myślec ile jeszcze jest do zrobienia bo bym się załamał. Jeżeli chodzi o różnice miedzy nie polującym jastrzębiem a polującym to nie da się tego porównac , to po prostu ptak o całkiem innej psychice.
Ptaki nie polujące dochodzą do pewnego etapu i na tym koniec. Polujący rozwija się cały czas.
Awatar użytkownika
Stachu
sokolnik
Posty: 804
Rejestracja: sob sie 25, 2007 3:53 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stachu »

Ptaki nie polujące dochodzą do pewnego etapu i na tym koniec. Polujący rozwija się cały czas.
Tu se westchnąłem :sad: i musze przyznać Marcinowi rację. Polowanie rozwija ptaka. A tak niedawno jeszcze miałem na ten temat zupełnie inne zdanie. Ale ja wam jeszcze pokażę :twisted: Na razie nie mam możliwości, ale jak się trochę ustatkuję, to mam zamiar "zaatakować" uprawnienia itd.
Awatar użytkownika
przemek
stażysta
Posty: 169
Rejestracja: wt lut 20, 2007 5:50 pm

Post autor: przemek »

ja tez zgadzam sie z Marcinem. polujący ptak dopiero wie do czego jest stworzony :smile:
Lesnik
żółtodziób
Posty: 31
Rejestracja: sob paź 15, 2005 12:46 pm
Lokalizacja: gdzies w pomorskim

Post autor: Lesnik »

Fajna polemika, ale jak to ma sie do pytania ktore zadalem wczesniej?
Chyba lekko zbaczamy z tematu.
pozdro
Maciej
M.Kamińska
początkujący
Posty: 97
Rejestracja: śr sty 09, 2008 9:58 am
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: M.Kamińska »

Co do minionego kursu - jeśli któryś z uczestników jeszcze nie dorwał, to polecam najnowszy numer Psów Myśliwskich :grin:

Macieju - chociaż ja Ci odpowiem :wink: Ja dopiero zaczynam staż w PZŁ więc na pewno w tym roku ani najprawdopodobniej w przyszłym nie przystąpię do egzaminu (zapewne odbędzie sie on w okolicach czerwca, a do tej pory jak wiadomo nie mam szans zrobić stażu...)
pozdrawiam
Małgosia
Unicoria
pisklę
Posty: 3
Rejestracja: pn kwie 27, 2009 5:45 pm

Post autor: Unicoria »

Witam :)
Nie chciałam zakładać nowego wątku, więc zapytam tutaj.Czy ktoś się orientuje czy i kiedy będzie przeprowadzony kurs? Szperałam po internecie, ale nigdzie nie ma nic na ten temat.
masz
początkujący
Posty: 60
Rejestracja: pt sie 29, 2008 8:46 am
Lokalizacja: Wielkopolska Mosina

Post autor: masz »

to kiepsko szukałesz pzlow polecam
iskra
młodszy sokolnik
Posty: 259
Rejestracja: czw cze 15, 2006 7:09 pm

Post autor: iskra »

Ojejku... nie można normalnie odpowiedzieć?
Jak się pytają po ile jastrząb to ok, zjechać można że nie tędy droga, ale tutaj człowiek o kurs pyta i nie może uzyskać odpowiedzi normalnej... :roll:

Kursy są zazwyczaj w końcu sierpnia.
To jest zeszłoroczny komunikat:
http://www.gniazdosokolnikow.pl/kurssokolniczy08.pdf

Ogólnie to na stronie Gniazda: http://www.gniazdosokolnikow.pl/ są aktualności. Wystarczy co jakiś czas zajrzeć bo informacja na pewno będzie wcześniej podana.
kaja
młodszy sokolnik
Posty: 442
Rejestracja: śr mar 26, 2008 2:00 pm
Lokalizacja: z Polski

Post autor: kaja »

:smile: Iskerko aby twa dobroć,byla Ci powielona PZ.
Unicoria
pisklę
Posty: 3
Rejestracja: pn kwie 27, 2009 5:45 pm

Post autor: Unicoria »

Dzięki Iskra za odpowiedź :) Jakoś nieprzytomnie musiałam szukać, bo dwa razy przeszukałam stronę gniazda i byłam pewna że ni ma :wink:
ODPOWIEDZ