Przypadek czy przeznaczenie?

Informacje dla początkujących sokolników i osób chcących nimi zostać
ZaP
sokolnik
Posty: 832
Rejestracja: wt sie 23, 2005 8:12 am
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Kontakt:

Post autor: ZaP »

@nisus - wapń ze skorupek jest tak mało przyswajalny ze w tej sytuacji już nic nie da. Aby sie wchlanial lepiej ptak musialby dostwac dodatkowo witamine A do miesa...
Mam nadzieje, ze uda Ci sie go przywrócić naturze :)
pozdrawiam
ZaP
Awatar użytkownika
Nowogrodzki
sokolnik
Posty: 662
Rejestracja: śr lis 14, 2007 8:33 pm
Lokalizacja: Tuchola
Kontakt:

Post autor: Nowogrodzki »

albo komus kto sie nim zajmie...

Witam
Radovit, powinieneś wiedzieć, że wszystkie ptaki drapieżne są pod ochroną i należy przekazać tego ptaka osobie uprawnionej. Są ośrodki rehabilitacji ptaków drapieżnych, są też ogrody zoologiczne. Jeżeli odpowiednio wcześnie ptak ten trafi do rąk osoby z odpowiednią wiedzą, to można go przywrócić naturze np. metodą oblotu.
Przetrzymując ptaka bez zezwolenia narażasz się na kłopoty mimo działania "w dobrej wierze".
Pozdrawiam
MN
Awatar użytkownika
Nisus
sokolnik
Posty: 824
Rejestracja: wt lut 01, 2005 10:28 pm
Lokalizacja: Południe
Kontakt:

Post autor: Nisus »

Najlepszym zarciem dla malych ptaszkow sa wroble, albo ich wartosciowy substytut czyli kurczaki jednodniowe, ktore skladem od nich praktycznie sie nie roznia. Przykladowo dla drzemlika to podstawa diety.

Prawie tydzien na czystym miesie to troche masakra do tego pewnie karmiony reka. Rownolegle zachwiania fizyczne i psychiczne, jak mozesz to nie karm go rekami, zostawiaj mu mieso na talerzyku i zmieniaj jak tylko zacznie wygladac nieswiezo czyli co pare godzin. Ptak jest na takim etapie, ze juz sam napewno je.

Na 99% jest to samczyk krogulca, samczyki wychodza szybciej z gniazda. Nie to zeby wyleciec, poprostu poza parami karmienia siadaja na pobliskich galeziach zeby ich duze siostry nie meczyly, a ze samica rozwija sie wolniej to siedzi na gniezdzie.

A nadewszystko dzwon do mnie jak najszybciej, a z samego rana zawiez ptaka do parku bo moze byc juz byc za pozno.

Trzymajcie kciuki, oby nie bylo za pozno.
radowit
pisklę
Posty: 8
Rejestracja: czw lip 03, 2008 1:45 pm

Post autor: radowit »

ok ptak trafił w dobre rece...dziekuje za dobre rady i pomoc
pozdrawiam
radowit
Birkut06
młodszy sokolnik
Posty: 404
Rejestracja: ndz lut 24, 2008 10:11 am

Post autor: Birkut06 »

radowit pisze:ok ptak trafił w dobre rece
Czyje te ręce?
Awatar użytkownika
valdi99
młodszy sokolnik
Posty: 208
Rejestracja: sob lut 05, 2005 7:50 am
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: valdi99 »

Dziwi mnie u Was brak umiejętności rozpoznania gatunku - i to pośród sokolników... To krogulec, widać na pierwszy rzut oka, samczyk! I NIE WOLNO było go zabierać z natury, mimo działania 'w dobrej wierze'...
Awatar użytkownika
Raven_Corvus
sokolnik
Posty: 747
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 5:15 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Raven_Corvus »

ojoo joj
ZaP
sokolnik
Posty: 832
Rejestracja: wt sie 23, 2005 8:12 am
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Kontakt:

Post autor: ZaP »

hmm to dobrze, ze nie jestem sokolnikiem bo odrazu napisalem :mrgreen:
ODPOWIEDZ