WWW.SOKOLNICTWO.PL Strona Główna WWW.SOKOLNICTWO.PL
Forum Dyskusyjne na tematy sokolnicze

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
poszukuję pióra
Autor Wiadomość
Wolperlira 
młodszy sokolnik

Wysłany: Czw Maj 26, 2011 3:11 pm   

zakaz trzymania jakichkolwiek zwierzat i kara pieniezna lub wiezienie. to jest calkiem powazna sprawa.
ozcywiscie musialby byc jakis extramalny przypadek zeby sie ktokolwiek jednym piorem zainteresowal ale stragner things happen

Furman 
pisklę

Wysłany: Nie Lut 24, 2013 12:30 pm   

Witam.Błagam...ostatnia deska ratunku.!!!!PILNIE poszukuję pióra orlego!!!Pióro potrzebne do rekonstrukcji stroju zbójnickiego.Tworzymy album o zbójnictwie,na terenach Żywiecczyzny,Chodzi o jedno pióro od 30 do 50cm.Bardzo proszę o pomoc. kontakt artprofi@wp.pl lub tel 666 897 588

adi-zerniki 
pisklę

Wysłany: Nie Paź 13, 2013 5:18 pm   

Witam serdecznie forumowiczów.
Przeraziłem się gdy przeczytałem ten temat. Nigdy nie zgłębiałem się w aspekty prawne posiadania pióra.
Od dłuższego czasu szukam na alledrogo i tabliczce pióra bo chciałem ozdobić nim (orlim) kapelusz kowbojski (taki mały indiański akcent mu nadać) i dopiero ten temat mnie oświecił :idea: dlaczego nie można niczego znaleźć.
Tutaj mam pytanie. Czyje pióra możecie polecić (aby być w zgodzie z prawem :wink: ).
A może jakaś dobra dusza ma coś ładnego "na zbyciu" że tak powiem, najlepiej w jakiejś rozsądnej odległości od Gliwic to bym się jakąś karmą dla ptaka odwdzięczył...
Pozdrawiam.

garbus2 
Site Admin

Wysłany: Nie Paź 13, 2013 6:22 pm   

adi-zerniki napisał/a:

Tutaj mam pytanie. Czyje pióra możecie polecić (aby być w zgodzie z prawem :wink: ).

bez przymrużania oka mozna bez problemu posiadać wszelkie piora gatunkow w Polsce nie objętych ochroną gatunkową np: harrisa lub puchacza bengalskiego.

adi-zerniki 
pisklę

Wysłany: Wto Paź 15, 2013 6:37 pm   

Dzięki za odpowiedź.
A co do drugiego mojego pytania:
Cytat:

A może jakaś dobra dusza ma coś ładnego "na zbyciu" że tak powiem, najlepiej w jakiejś rozsądnej odległości od Gliwic to bym się jakąś karmą dla ptaka odwdzięczył...

jak najbardziej harrisowe mogą być - a i puchaczowe by się ślicznie prezentowały.
Pozdrawiam. Adrian.

logpp 
pisklę
logpp

Wysłany: Czw Paź 24, 2013 7:05 pm   

Witam.
Poszukuję piór do skrzydeł husarskich (jestem pasjonatem-zbroję i skrzydła robię wyłącznie dla siebie) i stąd moje pytanie- czy miałby ktoś takowe? (kupię, mogę zrewanżować się rysunkami, obrazkami sokołów np. etc (jestem artystą)

Pudlak Waldemar 
sokolnik
Drapole

Wysłany: Pią Paź 25, 2013 9:19 am   

logpp napisał/a:
Witam.
Poszukuję piór do skrzydeł husarskich (jestem pasjonatem-zbroję i skrzydła robię wyłącznie dla siebie) i stąd moje pytanie- czy miałby ktoś takowe? (kupię, mogę zrewanżować się rysunkami, obrazkami sokołów np. etc (jestem artystą)

Na ,,moje oko '' pióra większości ptaków drapieżnych które są w naszych wolierach będą za małe ....orlich to tyle nie nazbierasz .....
Proponuję fermę drobiarską ....gęsi lub indyki .

makalena 
pisklę

Wysłany: Pon Kwi 28, 2014 5:31 pm   

Piora pelne mocy.
Prosze o pomoc. Potrzebuje malych pior (ok. 5-7 cm lub mniejszych)sokola lub orla. Chce podarowac prezent wyjatkowemu gosciu z wysp hawajskich, ktory kocha nature, matke ziemie i sza, slowianska kulture. Bardzo prosze o pomoc. Gosc przyjezdza w czerwcu. Mam malo czasu.
W zeszlym roku puszczy bialowieskiej podarowal misterna obrecz z pior swietych ptakow hawajskich. W tym roku chcialabym sie mu odwdzieczyc naszymi szlachetnymi piorami.
Prosze o pomoc ludziska, pasjonaci, milosnicy :) )))

Wilq 
stażysta
Marcin

Wysłany: Pon Lip 28, 2014 4:53 pm   

Miałby ktoś do odstąpienia kilka sterówek do samicy raroga ?

Stachu 
sokolnik

Wysłany: Pon Lip 28, 2014 8:09 pm   

Może być samiec? :mrgreen:

Wilq 
stażysta
Marcin

Wysłany: Pon Lip 28, 2014 8:11 pm   

moze byc :D

apes91 
pisklę

Wysłany: Sob Sie 16, 2014 2:49 pm   

Jeśli ktoś ma orle pióro i chciałby je na coś wymienić bądź zwyczajnie sprzedać to czekam na pw. Pióro chcę dla siebie do kapelusza góralskiego ;)

hexer 
pisklę
hexer

Wysłany: Wto Wrz 08, 2015 9:31 am   

Witam wszystkich.
Jak w temacie posta ja również poszukuje orlego pióra. Może znajdzie się dobra dusza która obdaruje mnie takowym.
Z góry dziękuje za pomoc
pozdrawiam
Krzysiek

Kira191 
pisklę
Kira191

Wysłany: Pią Lut 12, 2016 10:51 pm   

Witam serdecznie,

trafiłam na to forum, ponieważ również poszukuję pióra orła, które ciężko jest zdobyć, ale może ktoś tutaj na forum będzie mógł pomóc, a widziałam chętne osoby.

Potrzebuję 1-2 szt piór - około 25 cm (tych twardych i szerokich) do wachlarza, który jest robiony w tradycji indiańskiej. Oczywiście bez szkody dla ptaków :-) Będę wdzięczna, gdyby ktoś się odezwał i mógł pomóc w zdobyciu. Dziekuję !

Leiraliel 
pisklę
Bezsenny Fantasta

Wysłany: Pon Lut 15, 2016 10:48 pm   

Dobry wieczór. ; -)

Również przybywam z prośbą i pytaniem o możliwość zdobycia piór. Z jakich ptaków będę pochodzić - obojętne, każde przyjmę z chęcią. Od jakiegoś czasu zaczęłam pióra kolekcjonować, a ptaki drapieżne i ich upierzenie interesują mnie szczególnie. Dlatego jeśli ktokolwiek z Was mógłby mi pomóc, byłabym niezmiernie wdzięczna za pomoc. Jeśli ktoś byłby chętny, zapraszam na PW.

Pozdrawiam serdecznie! : -)

Odpowiedz do tematu