WWW.SOKOLNICTWO.PL Strona Główna WWW.SOKOLNICTWO.PL
Forum Dyskusyjne na tematy sokolnicze

FAQFAQ  SzukajSzukaj  Mapa GoogleMapa Google  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload
sklep sokolniczy

Poprzedni temat «» Następny temat
poszukuję pióra
Autor Wiadomość
Wolperlira 
młodszy sokolnik

Wysłany: Czw Maj 26, 2011 3:11 pm   

zakaz trzymania jakichkolwiek zwierzat i kara pieniezna lub wiezienie. to jest calkiem powazna sprawa.
ozcywiscie musialby byc jakis extramalny przypadek zeby sie ktokolwiek jednym piorem zainteresowal ale stragner things happen

Furman 
pisklę

Wysłany: Nie Lut 24, 2013 12:30 pm   

Witam.Błagam...ostatnia deska ratunku.!!!!PILNIE poszukuję pióra orlego!!!Pióro potrzebne do rekonstrukcji stroju zbójnickiego.Tworzymy album o zbójnictwie,na terenach Żywiecczyzny,Chodzi o jedno pióro od 30 do 50cm.Bardzo proszę o pomoc. kontakt artprofi@wp.pl lub tel 666 897 588

adi-zerniki 
pisklę

Wysłany: Nie Paź 13, 2013 5:18 pm   

Witam serdecznie forumowiczów.
Przeraziłem się gdy przeczytałem ten temat. Nigdy nie zgłębiałem się w aspekty prawne posiadania pióra.
Od dłuższego czasu szukam na alledrogo i tabliczce pióra bo chciałem ozdobić nim (orlim) kapelusz kowbojski (taki mały indiański akcent mu nadać) i dopiero ten temat mnie oświecił :idea: dlaczego nie można niczego znaleźć.
Tutaj mam pytanie. Czyje pióra możecie polecić (aby być w zgodzie z prawem :wink: ).
A może jakaś dobra dusza ma coś ładnego "na zbyciu" że tak powiem, najlepiej w jakiejś rozsądnej odległości od Gliwic to bym się jakąś karmą dla ptaka odwdzięczył...
Pozdrawiam.

garbus2 
Site Admin

Wysłany: Nie Paź 13, 2013 6:22 pm   

adi-zerniki napisał/a:

Tutaj mam pytanie. Czyje pióra możecie polecić (aby być w zgodzie z prawem :wink: ).

bez przymrużania oka mozna bez problemu posiadać wszelkie piora gatunkow w Polsce nie objętych ochroną gatunkową np: harrisa lub puchacza bengalskiego.

adi-zerniki 
pisklę

Wysłany: Wto Paź 15, 2013 6:37 pm   

Dzięki za odpowiedź.
A co do drugiego mojego pytania:
Cytat:

A może jakaś dobra dusza ma coś ładnego "na zbyciu" że tak powiem, najlepiej w jakiejś rozsądnej odległości od Gliwic to bym się jakąś karmą dla ptaka odwdzięczył...

jak najbardziej harrisowe mogą być - a i puchaczowe by się ślicznie prezentowały.
Pozdrawiam. Adrian.

logpp 
pisklę
logpp

Wysłany: Czw Paź 24, 2013 7:05 pm   

Witam.
Poszukuję piór do skrzydeł husarskich (jestem pasjonatem-zbroję i skrzydła robię wyłącznie dla siebie) i stąd moje pytanie- czy miałby ktoś takowe? (kupię, mogę zrewanżować się rysunkami, obrazkami sokołów np. etc (jestem artystą)

Pudlak Waldemar 
sokolnik
Drapole

Wysłany: Pią Paź 25, 2013 9:19 am   

logpp napisał/a:
Witam.
Poszukuję piór do skrzydeł husarskich (jestem pasjonatem-zbroję i skrzydła robię wyłącznie dla siebie) i stąd moje pytanie- czy miałby ktoś takowe? (kupię, mogę zrewanżować się rysunkami, obrazkami sokołów np. etc (jestem artystą)

Na ,,moje oko '' pióra większości ptaków drapieżnych które są w naszych wolierach będą za małe ....orlich to tyle nie nazbierasz .....
Proponuję fermę drobiarską ....gęsi lub indyki .

makalena 
pisklę

Wysłany: Pon Kwi 28, 2014 5:31 pm   

Piora pelne mocy.
Prosze o pomoc. Potrzebuje malych pior (ok. 5-7 cm lub mniejszych)sokola lub orla. Chce podarowac prezent wyjatkowemu gosciu z wysp hawajskich, ktory kocha nature, matke ziemie i sza, slowianska kulture. Bardzo prosze o pomoc. Gosc przyjezdza w czerwcu. Mam malo czasu.
W zeszlym roku puszczy bialowieskiej podarowal misterna obrecz z pior swietych ptakow hawajskich. W tym roku chcialabym sie mu odwdzieczyc naszymi szlachetnymi piorami.
Prosze o pomoc ludziska, pasjonaci, milosnicy :) )))

Wilq 
stażysta
Marcin

Wysłany: Pon Lip 28, 2014 4:53 pm   

Miałby ktoś do odstąpienia kilka sterówek do samicy raroga ?

Stachu 
sokolnik

Wysłany: Pon Lip 28, 2014 8:09 pm   

Może być samiec? :mrgreen:

Wilq 
stażysta
Marcin

Wysłany: Pon Lip 28, 2014 8:11 pm   

moze byc :D

apes91 
pisklę

Wysłany: Sob Sie 16, 2014 2:49 pm   

Jeśli ktoś ma orle pióro i chciałby je na coś wymienić bądź zwyczajnie sprzedać to czekam na pw. Pióro chcę dla siebie do kapelusza góralskiego ;)

hexer 
pisklę
hexer

Wysłany: Wto Wrz 08, 2015 9:31 am   

Witam wszystkich.
Jak w temacie posta ja również poszukuje orlego pióra. Może znajdzie się dobra dusza która obdaruje mnie takowym.
Z góry dziękuje za pomoc
pozdrawiam
Krzysiek

Kira191 
pisklę
Kira191

Wysłany: Pią Lut 12, 2016 10:51 pm   

Witam serdecznie,

trafiłam na to forum, ponieważ również poszukuję pióra orła, które ciężko jest zdobyć, ale może ktoś tutaj na forum będzie mógł pomóc, a widziałam chętne osoby.

Potrzebuję 1-2 szt piór - około 25 cm (tych twardych i szerokich) do wachlarza, który jest robiony w tradycji indiańskiej. Oczywiście bez szkody dla ptaków :-) Będę wdzięczna, gdyby ktoś się odezwał i mógł pomóc w zdobyciu. Dziekuję !

Leiraliel 
pisklę
Bezsenny Fantasta

Wysłany: Pon Lut 15, 2016 10:48 pm   

Dobry wieczór. ; -)

Również przybywam z prośbą i pytaniem o możliwość zdobycia piór. Z jakich ptaków będę pochodzić - obojętne, każde przyjmę z chęcią. Od jakiegoś czasu zaczęłam pióra kolekcjonować, a ptaki drapieżne i ich upierzenie interesują mnie szczególnie. Dlatego jeśli ktokolwiek z Was mógłby mi pomóc, byłabym niezmiernie wdzięczna za pomoc. Jeśli ktoś byłby chętny, zapraszam na PW.

Pozdrawiam serdecznie! : -)

Odpowiedz do tematu