poszukuję pióra

Tutaj można umieszczać uwagi na temat tłumaczeń oraz sprzętu dostępnego w sklepiku na stronie oraz ogłoszenia dotyczące kupna / sprzedaży akcesorii sokolniczych
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

a na górecki z ciupaską sie powspinac nie laska ? pomijajac ze zaraz adam wyjedzie z jakims paragrafem :)
Awatar użytkownika
Merlin
pisklę
Posty: 7
Rejestracja: śr cze 02, 2010 9:41 pm

Post autor: Merlin »

Dokladnie, troche chodzenia, szukania nikomu jeszcze nie zaszkodzilo.
:wink:
Pzdr.
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

JoHn DuMbaR pisze:a na górecki z ciupaską sie powspinac nie laska ? pomijajac ze zaraz adam wyjedzie z jakims paragrafem :)
zlosliwy jak zawsze jestes ale skoro juz o paragrafach to gdzies ostatnio wyczytalem ze pojedyncze piora nie podlegaja zakazom itp
a do goralskiego stroju powinno byc pioro orla przedniego a nie jastrzebia z tego co mi wiadomo. Ostatnio tesciowi takie sprezentowalem :)
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

i znowu pomowienia i insynuacje...
kochelet
stażysta
Posty: 142
Rejestracja: pn paź 27, 2008 11:01 pm

Post autor: kochelet »

garbus2 pisze:a do goralskiego stroju powinno byc pioro orla przedniego a nie jastrzebia z tego co mi wiadomo.
Zgadza się pióro powinno być orle. W dawnych czasach delikwent powinien się wspiąć na wysoką górę na której było gniazdo (czym wyższa i trudniejsza wspinaczka tym był lepiej) i tam wybrać sobie piękne pióro z tego gniazda...
Moim zdaniem w dzisiejszych czasach to może być jakiekolwiek pióro (niekoniecznie orle).
Najtrudniejsze są kryteria. ponieważ pióro powinno mieć ok. 30 cm długości. Bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję.
Indianie do ozdób np. farbowali sobie gęsie pióra. Może to jest rozwiązanie dla Ciebie..
furmon7
pisklę
Posty: 11
Rejestracja: ndz lip 18, 2010 11:40 am
Lokalizacja: Kadcza

Post autor: furmon7 »

Zastanawiałem się nad gęsimi piórami, ale zależy mi na autentyczności.

Chętnie przeszedłbym się w góry poszukać piór, ale niedaleko mojego domu (okolice Łącka) nie ma żadnych siedlisk orłów. Chyba, że mam błędne informacje.
Avalon
pisklę
Posty: 13
Rejestracja: ndz paź 31, 2010 7:40 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Avalon »

garbus2 pisze:
Birkut06 pisze:Złamię prawo. Podaj mi na maila swoj adres to ci te pióra podeśle. Za darmo:-)
jak wyslesz za darmo to prawa nie złamiesz
handel może być wymienny, nie za pieniądze.pozdróweczka.
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

Avalon pisze:
garbus2 pisze:
Birkut06 pisze:Złamię prawo. Podaj mi na maila swoj adres to ci te pióra podeśle. Za darmo:-)
jak wyslesz za darmo to prawa nie złamiesz
handel może być wymienny, nie za pieniądze.pozdróweczka.
za darmo zdaje sie oznacza bez wymiany wiec nie ma nic wspolnego z handlem wymiennym - "w zamian" to co innego
Avalon
pisklę
Posty: 13
Rejestracja: ndz paź 31, 2010 7:40 pm
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Avalon »

garbus2 pisze:
Avalon pisze:
garbus2 pisze: jak wyslesz za darmo to prawa nie złamiesz
handel może być wymienny, nie za pieniądze.pozdróweczka.
za darmo zdaje sie oznacza bez wymiany wiec nie ma nic wspolnego z handlem wymiennym - "w zamian" to co innego
słusznie, za darmo to bez wymiany,nawet jeśli się wymieniam za coś co mi nie potrzebne
furmon7
pisklę
Posty: 11
Rejestracja: ndz lip 18, 2010 11:40 am
Lokalizacja: Kadcza

Post autor: furmon7 »

Masz może pomysł na rowiązanie tego problemu? Wysłałbym Ci pare sztuk tego :mrgreen: lecz boję się, że może ulec destrukcji w czasie podróży.
rogul1996
pisklę
Posty: 2
Rejestracja: pt sty 21, 2011 12:25 am
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: rogul1996 »

Witam wszystkich ! Ja od ok. roku zbieram pióra itp. już posiadam 150 gat. i z milą chęcią przyjmę pióra raroga , raroga górskiego lub białozora ! Mile widziane także pióra kobuza . Każdy kto ma możliwość wysłania kilku piór to proszę o kontakt na gg 9839014 lub e-mail rogal51@vp.pl ! Bym był bardzo wdzięczny :)

Pozdrawiam !
furmon7
pisklę
Posty: 11
Rejestracja: ndz lip 18, 2010 11:40 am
Lokalizacja: Kadcza

Post autor: furmon7 »

Ponawiam prośbę. Naprawdę bardzo mi zależy na piórze orła/bielika, które by miało ok 50 cm i było ciemnej barwy. Proszę o odpowiedź. Jeśli ktoś by znalazł takowe pióro proszę o kontakt na PW. :smile:
furmon7
pisklę
Posty: 11
Rejestracja: ndz lip 18, 2010 11:40 am
Lokalizacja: Kadcza

Post autor: furmon7 »

Czy nikt nie spotkał się z długim piórem orła lub bielika podczas spacerów? Gdyby ktoś natknął się na pióro np. indycze, w dobrym stanie, które mogło by imitować pióro orle to proszę o pomoc.

Z góry dzięki.
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

http://www.taimen.com/mt/product_info.p ... ts_id=2501
to drogi material, trudno dostepny, jak nie jestes az tak wymagajacy to poszukaj lotek czapli siwej, kiedys mialem ich na kilogramy ale w tej chwili brak, najlepiej popytaj mysliwych albo...:)
Z tego oferowanego w taimienie ucho zajaca to zdaje sie kolor naturalny najbardziej zbiezny z tym czego szukasz.
ZaP
sokolnik
Posty: 832
Rejestracja: wt sie 23, 2005 8:12 am
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Kontakt:

Post autor: ZaP »

mam piora orłów - stepowego i cesarskiego - akurat pierzą się w najlepsze :P
ODPOWIEDZ