poszukuję pióra

Tutaj można umieszczać uwagi na temat tłumaczeń oraz sprzętu dostępnego w sklepiku na stronie oraz ogłoszenia dotyczące kupna / sprzedaży akcesorii sokolniczych
Wolperlira
młodszy sokolnik
Posty: 225
Rejestracja: sob cze 02, 2007 10:32 pm

Post autor: Wolperlira »

zakaz trzymania jakichkolwiek zwierzat i kara pieniezna lub wiezienie. to jest calkiem powazna sprawa.
ozcywiscie musialby byc jakis extramalny przypadek zeby sie ktokolwiek jednym piorem zainteresowal ale stragner things happen
Furman
pisklę
Posty: 9
Rejestracja: ndz lut 24, 2013 12:19 pm
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: Furman »

Witam.Błagam...ostatnia deska ratunku.!!!!PILNIE poszukuję pióra orlego!!!Pióro potrzebne do rekonstrukcji stroju zbójnickiego.Tworzymy album o zbójnictwie,na terenach Żywiecczyzny,Chodzi o jedno pióro od 30 do 50cm.Bardzo proszę o pomoc. kontakt artprofi@wp.pl lub tel 666 897 588
Awatar użytkownika
adi-zerniki
pisklę
Posty: 2
Rejestracja: ndz paź 13, 2013 4:57 pm
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: adi-zerniki »

Witam serdecznie forumowiczów.
Przeraziłem się gdy przeczytałem ten temat. Nigdy nie zgłębiałem się w aspekty prawne posiadania pióra.
Od dłuższego czasu szukam na alledrogo i tabliczce pióra bo chciałem ozdobić nim (orlim) kapelusz kowbojski (taki mały indiański akcent mu nadać) i dopiero ten temat mnie oświecił :idea: dlaczego nie można niczego znaleźć.
Tutaj mam pytanie. Czyje pióra możecie polecić (aby być w zgodzie z prawem :wink: ).
A może jakaś dobra dusza ma coś ładnego "na zbyciu" że tak powiem, najlepiej w jakiejś rozsądnej odległości od Gliwic to bym się jakąś karmą dla ptaka odwdzięczył...
Pozdrawiam.
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

adi-zerniki pisze: Tutaj mam pytanie. Czyje pióra możecie polecić (aby być w zgodzie z prawem :wink: ).
bez przymrużania oka mozna bez problemu posiadać wszelkie piora gatunkow w Polsce nie objętych ochroną gatunkową np: harrisa lub puchacza bengalskiego.
Awatar użytkownika
adi-zerniki
pisklę
Posty: 2
Rejestracja: ndz paź 13, 2013 4:57 pm
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: adi-zerniki »

Dzięki za odpowiedź.
A co do drugiego mojego pytania:
A może jakaś dobra dusza ma coś ładnego "na zbyciu" że tak powiem, najlepiej w jakiejś rozsądnej odległości od Gliwic to bym się jakąś karmą dla ptaka odwdzięczył...
jak najbardziej harrisowe mogą być - a i puchaczowe by się ślicznie prezentowały.
Pozdrawiam. Adrian.
logpp
pisklę
Posty: 1
Rejestracja: czw paź 24, 2013 6:58 pm
Lokalizacja: Zamość

Post autor: logpp »

Witam.
Poszukuję piór do skrzydeł husarskich (jestem pasjonatem-zbroję i skrzydła robię wyłącznie dla siebie) i stąd moje pytanie- czy miałby ktoś takowe? (kupię, mogę zrewanżować się rysunkami, obrazkami sokołów np. etc (jestem artystą)
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

logpp pisze:Witam.
Poszukuję piór do skrzydeł husarskich (jestem pasjonatem-zbroję i skrzydła robię wyłącznie dla siebie) i stąd moje pytanie- czy miałby ktoś takowe? (kupię, mogę zrewanżować się rysunkami, obrazkami sokołów np. etc (jestem artystą)
Na ,,moje oko '' pióra większości ptaków drapieżnych które są w naszych wolierach będą za małe ....orlich to tyle nie nazbierasz .....
Proponuję fermę drobiarską ....gęsi lub indyki .
makalena
pisklę
Posty: 1
Rejestracja: pn kwie 28, 2014 5:07 pm
Lokalizacja: Bialystok, Podlasie

Post autor: makalena »

Piora pelne mocy.
Prosze o pomoc. Potrzebuje malych pior (ok. 5-7 cm lub mniejszych)sokola lub orla. Chce podarowac prezent wyjatkowemu gosciu z wysp hawajskich, ktory kocha nature, matke ziemie i sza, slowianska kulture. Bardzo prosze o pomoc. Gosc przyjezdza w czerwcu. Mam malo czasu.
W zeszlym roku puszczy bialowieskiej podarowal misterna obrecz z pior swietych ptakow hawajskich. W tym roku chcialabym sie mu odwdzieczyc naszymi szlachetnymi piorami.
Prosze o pomoc ludziska, pasjonaci, milosnicy :))))
Awatar użytkownika
Wilq
stażysta
Posty: 199
Rejestracja: pt mar 25, 2011 10:09 pm
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Wilq »

Miałby ktoś do odstąpienia kilka sterówek do samicy raroga ?
Awatar użytkownika
Stachu
sokolnik
Posty: 804
Rejestracja: sob sie 25, 2007 3:53 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stachu »

Może być samiec? :mrgreen:
Awatar użytkownika
Wilq
stażysta
Posty: 199
Rejestracja: pt mar 25, 2011 10:09 pm
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Wilq »

moze byc :D
apes91
pisklę
Posty: 1
Rejestracja: sob sie 16, 2014 2:42 pm
Lokalizacja: Z-ne

Post autor: apes91 »

Jeśli ktoś ma orle pióro i chciałby je na coś wymienić bądź zwyczajnie sprzedać to czekam na pw. Pióro chcę dla siebie do kapelusza góralskiego ;)
hexer
pisklę
Posty: 1
Rejestracja: wt wrz 08, 2015 9:04 am
Lokalizacja: Piła

Post autor: hexer »

Witam wszystkich.
Jak w temacie posta ja również poszukuje orlego pióra. Może znajdzie się dobra dusza która obdaruje mnie takowym.
Z góry dziękuje za pomoc
pozdrawiam
Krzysiek
Kira191
pisklę
Posty: 1
Rejestracja: pt lut 12, 2016 10:46 pm
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kira191 »

Witam serdecznie,

trafiłam na to forum, ponieważ również poszukuję pióra orła, które ciężko jest zdobyć, ale może ktoś tutaj na forum będzie mógł pomóc, a widziałam chętne osoby.

Potrzebuję 1-2 szt piór - około 25 cm (tych twardych i szerokich) do wachlarza, który jest robiony w tradycji indiańskiej. Oczywiście bez szkody dla ptaków :-) Będę wdzięczna, gdyby ktoś się odezwał i mógł pomóc w zdobyciu. Dziekuję !
Leiraliel
pisklę
Posty: 1
Rejestracja: pn lut 15, 2016 9:53 pm
Lokalizacja: Wieluń/Łódź

Post autor: Leiraliel »

Dobry wieczór. ; -)

Również przybywam z prośbą i pytaniem o możliwość zdobycia piór. Z jakich ptaków będę pochodzić - obojętne, każde przyjmę z chęcią. Od jakiegoś czasu zaczęłam pióra kolekcjonować, a ptaki drapieżne i ich upierzenie interesują mnie szczególnie. Dlatego jeśli ktokolwiek z Was mógłby mi pomóc, byłabym niezmiernie wdzięczna za pomoc. Jeśli ktoś byłby chętny, zapraszam na PW.

Pozdrawiam serdecznie! : -)
ODPOWIEDZ