konkurs latawcowy

Tematy ogólne związane z sokolnictwem.
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

jeszcze bracia Cz. też mają mocne sokoły i latają do latawca :)
K. Knitter
początkujący
Posty: 75
Rejestracja: czw kwie 19, 2007 9:42 pm
Lokalizacja: KOSZALIN-GDYNIA

Post autor: K. Knitter »

Moze by sie skusili zwłaszcza starszy,zawsze to kolejne osoby moge spróbowac ich namówic ale oni zazwyczaj trzymaja sie na uboczu i nie chca pokazywac swoich ptaków..!!
K. Knitter
początkujący
Posty: 75
Rejestracja: czw kwie 19, 2007 9:42 pm
Lokalizacja: KOSZALIN-GDYNIA

Post autor: K. Knitter »

Tak poza tym Adaś wygrał sprawe-co wniesie troche zmian w polskim sokolnictwie...jakich?? o tym on sam napisze niedługo!! ale napewno troche ułatwia nam zycie ... :mrgreen:
tercel
stażysta
Posty: 170
Rejestracja: pn kwie 28, 2008 8:41 pm
Lokalizacja: słupsk

Post autor: tercel »

Wydaje mi się, że impreza centralna nie miałaby sensu-zapewne zakończyłby się klapą.
Spotkanie w mniejszym gronie daje możliwość dogrania szczegółów-bo tak właściwie to niewiele wiemy o takich konkursach-teoria to trochę mało! W miarę gdy przybędzie nam doświadczenia, to czemu nie!
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

w mniejszym gronie spotkamy się już w sierpniu i wrześniu jak sądzę. Korneliusz i Bartek wpadną do nas do Słupska z ptakami i mały sky trial gotowy. I będzie okazja zapoznania się z realiami przeprowadzania takich konkursów.
lagger
młodszy sokolnik
Posty: 242
Rejestracja: wt lut 26, 2008 10:44 am

Post autor: lagger »

Witam. Pomysł konkursu bardzo mi się podoba. Jestem jak najbardziej za. Jak dla mie może odbyć sie w Słupsku, zainteresowani na pewno przyjadą. Z resztą nie muszą być od razu tłumy, żeby impreza się udała i żeby było miło, chociaż im więcej ptaszków tym lepiej. Na mnie możecie liczyć, lanner będzie, a jak wszystko dobrze pójdzie to i samiczka peregrina ze mna przyjedzie. Co do terminu, to wydaje mi się, że po łowach było by najlepiej , tak jak pisze Birkut06. Cyklicznośc roczna to chyba max dla większości, żeby się spotkać, wiadomo, obowiązki. Dawid, trzymam kciuki aby cała organizacja imprezy się powiodła. Miło, że podejmujesz ten trud zwiażany z organizacją. Czekam z niecierpliwością na dalsze informacje. Pozdrawiam.
K. Knitter
początkujący
Posty: 75
Rejestracja: czw kwie 19, 2007 9:42 pm
Lokalizacja: KOSZALIN-GDYNIA

Post autor: K. Knitter »

trud imprezy wezmie na swoje barki wiecej niz jedna osoba ...niestety...
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

w organizację całego przedsięwzięcia jest zaangażowane parę osób a jestem tylko jedną z nich.
lagger
młodszy sokolnik
Posty: 242
Rejestracja: wt lut 26, 2008 10:44 am

Post autor: lagger »

No to trzymam kciuki za cały komitet organizacyjny. Fajnie, że wyskoczyliście z tą inicjatywą. Pozdrowienia dla grupy z Pomorza.
Awatar użytkownika
przemek
stażysta
Posty: 169
Rejestracja: wt lut 20, 2007 5:50 pm

Post autor: przemek »

2 pytanka w ramach ciekawości bo nigdy na takim konkursie nie bylem...
Od ktorego momentu zaczyna byc mierzony czas? Od momentu ktory arbiter wyznacza sokolnikowi, a ten rozkapturza ptaka, czy od momentu kiedy ptak zerwie sie z ręki?
I na jaką wysokośc zostaje wypuszczony latawiec w takim konkursie?
Wiem ze to mozna samemu ustalic i zapisac w regulaminie, ale pytam z ciekawosci czy wiecie jak to jest zazwyczaj?
Awatar użytkownika
przemek
stażysta
Posty: 169
Rejestracja: wt lut 20, 2007 5:50 pm

Post autor: przemek »

naprawde nikt nie wie?
Birkut06
młodszy sokolnik
Posty: 404
Rejestracja: ndz lut 24, 2008 10:11 am

Post autor: Birkut06 »

Jak tam przygotowania do konkursu? Środki pozyskane czy zrzuta? :wink: No i trzeba by określić wspomniane przez Przemka zasady, kategorie na które będą podzielone ptaki itd...Pozdrawiam
ODPOWIEDZ