konkurs latawcowy

Tematy ogólne związane z sokolnictwem.
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

konkurs latawcowy

Post autor: haggard »

pytanie do szanownej braci sokolniczej- Co sądzicie o zorganizowaniu w Polsce pierwszego poważnego konkursu w lotach do latawca? ja znam przynajmniej kilka osób, które byłyby bardzo zainteresowane takim konkursem. możnaby go zorganizowac przy okazji Łowów. poruszaliśmy już ten temat z prof. Nowogrodzkim na spotkaniu w Tucholi. Myślę że to fajny sprawdzian możliwości ptaków, zdrowa konkurencja i przednie widowisko! proszę o opinie i uwagi.
K. Knitter
początkujący
Posty: 75
Rejestracja: czw kwie 19, 2007 9:42 pm
Lokalizacja: KOSZALIN-GDYNIA

Post autor: K. Knitter »

opinia: jak najbardziej
uwagi: brak
Awatar użytkownika
Raven_Corvus
sokolnik
Posty: 747
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 5:15 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Raven_Corvus »

JA CHETENIE COS TAKIEGO POOBSERWUJE :D, TRZEBA Z SOKOLNICZYM ZAGADAC, A MOZE ODDZIELNA IMPREZA?, BYLA BY TO MOZLIWOSC SPOTKANIA POZA LOWAMI.
Tomasz Szok
początkujący
Posty: 85
Rejestracja: pn lip 16, 2007 6:09 pm

Post autor: Tomasz Szok »

Nie mogę się doczekać. Lepsza chyba byłaby oddzielna impreza. Po pierwsze podniosłoby to jej rangę, a po drugie zamiast jednej skomasowanej imprezy sokolnicy mieliby dwie w ciągu roku. :smile:
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

owszem oddzielna impreza byłaby lepsza ale zastanawiam się ile osób przyjechałoby na taki konkurs. Łowy gwarantują jakąś frekwencję. chodzi mi tu głównie o uczestników.myśę że jeśli znajdą się chętni i pomysł się spotka się z pozytywnym odzewem to prawdopodobnie podejmiemy wraz z Tercelem i kilkoma innymi zapaleńcami trud organizacji takiej imprezy.
Birkut06
młodszy sokolnik
Posty: 404
Rejestracja: ndz lut 24, 2008 10:11 am

Post autor: Birkut06 »

Na łowy ludzie jadą polować a nie latać do latawca. Ja chętnie wezmę w tym udział, ale myślę, żelepiej zorganizować oddzielną impreze. No i trzeba by z góry z dużym wyprzedzeniem ustalić warunki np. na jaka wysokosc itp. zeby mozna bylo sie (ptaka) przygotować. Jestem za. Każde spotkanie i wymiana doświadczeń przy okazji są na wagę złota.
Awatar użytkownika
jarek
młodszy sokolnik
Posty: 230
Rejestracja: pt lut 18, 2005 2:26 pm
Lokalizacja: Podebłocie
Kontakt:

Post autor: jarek »

Jestem jak najbardziej za! Trochę brakuje nam tego typu spotkań. A że frekwencja nie będzie zbyt wysoka??? Pytanie czy ilość zawsze przekłada się w jakość. Ważne, że przyjechałoby choć kilka osób, kilka ptaków, i już jest na co popatrzeć i o czym podyskutować, i najważniejsze - czegoś się nauczyć. Krótko mówiąc jestem za i służę pomocą.
Awatar użytkownika
Raven_Corvus
sokolnik
Posty: 747
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 5:15 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Raven_Corvus »

Kwestia tego gdzie mialy byc zorganizowane te zawody? proponuje centrum polski, zeby kazdy mial blisko, mozna o jakichs nagrodach pomyslec?, mysle, ze chetni by sie znalezli.
K. Knitter
początkujący
Posty: 75
Rejestracja: czw kwie 19, 2007 9:42 pm
Lokalizacja: KOSZALIN-GDYNIA

Post autor: K. Knitter »

Dawid mierzenie wysokosci latawca?? wiesz o co chodzi wiec nie bede sie rozpisywac,zamierzasz kupic laserowy dalmierz??
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

poszukam takiego gadżetu. jezeli już będziemy organizowac konkurs to najpewniej odbędzie sie w okolcach Słupska.
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

wysokośc ta sama co na wszystkich tego tyou konkursach- ok 1000stóp (300m)
K. Knitter
początkujący
Posty: 75
Rejestracja: czw kwie 19, 2007 9:42 pm
Lokalizacja: KOSZALIN-GDYNIA

Post autor: K. Knitter »

Tylko zeby nie było takich numerów z postawieniem latawca jak w Warcinie bo moje serce tego nie wytrzyma..!!
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

ale fajnie było poobserwowac jak biegałeś z latawcem koło kasztanówki :) znależliśmy fajne miejsce w Widzinie koło Słupska. jest przy elektrowni wiatrowej więc statystyki wiatru są tam z pewnością bardzo dobre. w dodatku jest to obwód koła łowieckiego w którym Paweł zna łowczego i mówił że pewnie nie byłoby problemu. termin zapewne w pażdzierniku. młode ptaki zdążą się już rozlatac a wyjęte z pierzenia wrócic do formy.w dodatku fajny sprawdzian przed łowami. postaram się ściągnąc od Jiri Veselego jakiś oficjalny regulamin.pewnie się orientuje skoro wielokrotnie wygrywał konkursy latawcowe. jeśli chodzi o dalmierz to jest dośc kosztowny gadżet ale może ktoś z kolegów myśliwych takowy posiada i zgodz się pożyczyc :razz: w Warcinie byłoby fajnie ale z wiatrem kicha. dwukrotnie próbowaliśmy tam latawcowac i dwukrotnie trafiliśmy na flautę.
Awatar użytkownika
jarek
młodszy sokolnik
Posty: 230
Rejestracja: pt lut 18, 2005 2:26 pm
Lokalizacja: Podebłocie
Kontakt:

Post autor: jarek »

Organizując taką imprezę w okolicach Słupska stracimy wielu uczestników z południa Polski (a w tamtych rejonach mieszka "kilku" sokolników... Może warto zastanowić się nad inną lokalizacją???
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

Dalmierz... hmmmm nie moge sobie jakos tego wyobrazic ;) ale kto wie.
PS Dlaczego mnie to nie dziwi ze Haggard to zaproponowal, wyszkoli swe hybrydy i zgarnie wszystkie laury dla siebie :) pozdro;)
ODPOWIEDZ