Szablon rekawicy

Tutaj można umieszczać uwagi na temat tłumaczeń oraz sprzętu dostępnego w sklepiku na stronie oraz ogłoszenia dotyczące kupna / sprzedaży akcesorii sokolniczych
Awatar użytkownika
Raven_Corvus
sokolnik
Posty: 747
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 5:15 pm
Lokalizacja: Białystok

Szablon rekawicy

Post autor: Raven_Corvus »

Mam sprawe czy ktos zorientowany mogl by mi przeslac szablon do wykonania rekawicy, bo mam kilka pomyslow na modyfikacje ale moze najpierw wam je zdradze bo moga wogule nie byc potrzebne.

1. Swego rodzaju zaszewki, pomarszczenie nie wiem jak to nazwac ktore maja isc od czubka palca wskazujacego, kolo kciuka i do konca rekawicy, to samo na ksciuki i palcy FU, cos w rodzaju fald ktore mialy by na celu leprze utrzymanie sie ptaka na rekawicy.

2. Koniec w rekawicy jest rozszerzany a ja mysle nad dolnym koncem, tym, ktory zwisa przedluzyc go dac od srodka rzep i zawijac na gore.

3. Metalowe te kolo, zaczep chcial bym wszysc do okola rekawicy zeby bylo solidniej

4. Mogla bybyc tez troche dluzsza.
ps. Moze to by bylo bez sensu,
Załączniki
rekawica2.JPG
rekawica2.JPG (16.67 KiB) Przejrzano 10368 razy
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

rękawica

Post autor: haggard »

nie wiem czy takie modyfikacje maja jakis sens. wygląd rekawicy sokolniczej nie zmienił sie od setek lat. dodatkowe szwy tylko usztywnią rękawice i sprawia że będzie mniej wygodna. dobre trzymanie pet przy rozpętanym ptaku gwarantuje miękka rękawica. i nie kumam jaką role miałby spełnic ten przedłużony rękaw z rzepem?
Awatar użytkownika
Raven_Corvus
sokolnik
Posty: 747
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 5:15 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Raven_Corvus »

Chodzi o to, ze nie zsuwala by sie z reki, to byly tylko luzne propozycje. Jak te rekawice ze sklepiki od Adama, jakies recenzje?
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

nie zsunie się. nie słyszałem o takim przypadku.rękawice od Adama są generalnie ok. ale raczej do sokołów niż jastrzębi bo są dośc krókie. widzę że ty Raven jestes miłosnikiem jastrzębi więc radziłbym sprawic sobie dłuższą :wink:
Awatar użytkownika
Raven_Corvus
sokolnik
Posty: 747
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 5:15 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Raven_Corvus »

Lepiej chyba dluzsza niz krutsza :P ja jestem mnilosnikiem ptakow drapieznych :] jastrzebie sa wybitne :] ale i sokoly mi sie podobaja wedrusie to od kiedy pamietam :]
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

rękawica

Post autor: haggard »

nieduży sokół jak np. samczyk wędrownego lub lanneret dziwnie wygląda na wielkiej długiej rekawicy. W praktyce nie ma to zadnego znaczenia. to raczej kwestia mojego subiektywnego poczucia estetyki.
jastrzebie sa wybitne :] ale i sokoly mi sie podobaja wedrusie to od kiedy pamietam :]
_________________
każdy gatunek ma coś w sobie i jest w czymś dobry :cool:
Awatar użytkownika
Stachu
sokolnik
Posty: 804
Rejestracja: sob sie 25, 2007 3:53 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stachu »

haggard pisze:nieduży sokół jak np. samczyk wędrownego lub lanneret dziwnie wygląda na wielkiej długiej rekawicy. W praktyce nie ma to zadnego znaczenia.
Rzeczywiście, rękawica musi być dopasowana do wielkości ptaka. Nie będziesz nosił lannera na rękawicy orlej i na odwrót. Funkconalność wprawdzie bez znaczenia, bo taka sama, ale estetyka..... :neutral:
Awatar użytkownika
Raven_Corvus
sokolnik
Posty: 747
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 5:15 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Raven_Corvus »

Sluchajcie Panowie nie wiecie kto sprzedaje rekawice? zainteresowany bym byl jastrzebia. za odp z gory dziekuje.

ps. Jak wiecie to dajcie kontakt na priv.
lagger
młodszy sokolnik
Posty: 242
Rejestracja: wt lut 26, 2008 10:44 am

Post autor: lagger »

O ile mi wiadomo, to rękawice sprzedaje pan Darek Banaś tel. 5000096522.
Można dzwonić i zamawiać.
Birkut06
młodszy sokolnik
Posty: 404
Rejestracja: ndz lut 24, 2008 10:11 am

Post autor: Birkut06 »

cos za duzo cyferek w tym numerze na moje oko:-)
Awatar użytkownika
Raven_Corvus
sokolnik
Posty: 747
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 5:15 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Raven_Corvus »

Spoko Huberto juz zalatwione :D Dawid mi pomogl ale narazie nie kupowalem, Nisus dobrze doradzil i zrobilem tak jak napisal, jeszcze nie testowane ale podejrzewam, ze bedzie ok. Mianowicie kupilem na pierwsza spawalnicza z nie wyprawionej skory, rozcielem na dole po dlugosci dalem do rymarza zeby obszyl ciemniejszym kawalekim skory koncowke i dzis odbiram zrobilem tez na wysokosci nadgarstka blizej dloni troche, 2 dziorki zalozylem nity oczkowe i przelozylem kulko z grobego drutu, ktore zespawalem dalem karabinczyk zakrecany i cacy :D. Prawdziwy sokolnik musi sam robic rzeczy, ktore sa mu potrzebne :D heheh swiruje, na poczarek wystarczy, a jak do karmienia mysle bedzie ok. z wytrzymalosci jest niezle mysle, ze nie powinna sie rozpasc :P

ps. Jak sie plecie penta? czy jest jakis wzor? ale to pewnie bedzie trzeba na zywo zobaczyc.

pozdrawiam Przeme Łapiński
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

dla jastrzebia idealne będa klasyczne pęta a nie aylmeri. Przemek wyslij mi adres na priv to ci wykroję i wyślę dwie pary z kangura :) na samczyka jeśli dobrze pamiętam
ODPOWIEDZ