Akademia Sokolnictwa?

Tematy ogólne związane z sokolnictwem.
Carmilla
sympatyk
Posty: 27
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:55 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Akademia Sokolnictwa?

Post autor: Carmilla »

Witam.
Mam kilka pytań, ostatnio w jednym artykule w jakiejś gazecie przeczytałam, że na terenie Wielkiej Brytanii mieści się gdzieś coś takiego jak Brytyjska Akademia Sokolnictwa. Jednak już od dłuższego czasu szukam tego po internecie i nie mogę znaleźć.
Czy ktoś wie coś na ten temat??
A może zna jakieś inne instytucje (lepiej państwowe), gdzie można byłoby się uczyć sokolnictwa i wszystkiego o sokolnictwie i zdobyć na to jakieś papiery?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

Wpisz w Google Falconry School takich ofert jest od groma.
Nie wiem o ktora dokladnie moze Ci chodzic.
Awatar użytkownika
Raven_Corvus
sokolnik
Posty: 747
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 5:15 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Raven_Corvus »

Swoja droga stworzenie Akademi w Polsce to fajny pomysl by byl :P Choc to nie realne ale ciekawe :P
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

:mrgreen: heheheh :) e tam dajmy sobie jeszcze ze 20 lat :cool:
ketiw
żółtodziób
Posty: 34
Rejestracja: pt mar 16, 2007 6:11 pm
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: ketiw »

Carmilla jak już bedziesz szukać to pomijaj oferty na dzień lub kilka, bo jak już pisał administrator garbus2 "taki kurs może nauczyć tylko jak nie zabić ptaka"...
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

w polsce taka akademia nie miałaby większego sensu. wystarczy spojżec ilu jest sokolników w naszym kraju. sądze ze kurs sokolniczy dla kandydatów w Czempiniu plus lektura i przyswojenie sobie teorii z dostępnej literatury to dobra podstawa. Reszta to już praktyka,umiejętnosc wyciągania wniosków i logiczne myslenie. Dobrze jest miec kontakt z jakims doświadczonym sokolnikiem który w razie potrzeby posłuży radą. angielskie sokolnictwo nieco różni się od naszego zwłaszcza w kwestii wolier i trzymania ptaków.
Carmilla
sympatyk
Posty: 27
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:55 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Carmilla »

A czy orientujecie się gdzie w Polsce lub Europie można na jakiejś uczelni znaleźć kierunek studiów związany z ptakami drapieżnymi?
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

kierunku z ptakami drapieżnymi raczej nie znajdziesz ale w bydgoszczy jest kierunek zootechnika ze specjalizacja- łowiectwo i hodowla zwierząt wolnożyjących. chyba wart uwagi.no i znam stamtąd studenta sokolnika :grin:
Awatar użytkownika
przemek
stażysta
Posty: 169
Rejestracja: wt lut 20, 2007 5:50 pm

Post autor: przemek »

Banska Bistrica-Slowacja
podobno jedna z 3 w Europie szkol srednich lesnych gdzie jest nauczany przedmiot sokolnictwo, pozostale w UK...
ale to chyba bardziej ciekawostka :wink:
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

sądząc po wieku koleżanki chodzi raczej o uczelnie wyzszą...gdyby chodziło o srednią to jest Tuchola, Warcino,Zagnansk i Rogoziniec i nie trzeba wyjeżdżac za granicę
Renata
pisklę
Posty: 10
Rejestracja: wt paź 23, 2007 5:34 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Renata »

przemek pisze:Banska Bistrica-Slowacja
podobno jedna z 3 w Europie szkol srednich lesnych gdzie jest nauczany przedmiot sokolnictwo, pozostale w UK...
ale to chyba bardziej ciekawostka :wink:
nie w Banskiej Bystrzycy, ale w Banskiej Szczawnicy....
Carmilla
sympatyk
Posty: 27
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:55 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Carmilla »

Raczej o uczelnie wyższą mi chodzi:) Już teraz jestem na Zootechnice, pierwszy rok, ale pierw zamierzam zrobić specjalizację z koni, a później dokształcić się na temat ptaków drapieżnych.

Jeszcze takie pytanko, po przeglądnięciu stronki tego uniwersytetu w Bydgoszczy. Czy nie orientuje się ktoś jak to tam dokładnie wygląda to sokolnictwo?
Jakieś szczegóły, bo na stronie uczelnie nie bardzo da się coś na ten temat znaleźć.
Z góry dziękuje.
Awatar użytkownika
Stachu
sokolnik
Posty: 804
Rejestracja: sob sie 25, 2007 3:53 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stachu »

Znam sokolnika z uczelni bydgoskiej, ale z tego co wiem, to sokolnictwo jest tam na poziomie okien od piwnicy. Chociaż mogę się mylić oczywiście. A kolega sokolnik studiuje tam gospodarkę łowiecką-dla zainteresowanych-i przy okazji pracuje z sokołami na lotnisku bydgoskim.
Awatar użytkownika
Nowogrodzki
sokolnik
Posty: 662
Rejestracja: śr lis 14, 2007 8:33 pm
Lokalizacja: Tuchola
Kontakt:

Post autor: Nowogrodzki »

Parę lat temu, jak powstawał ten kierunek planowano , że fakultety z sokolnictwa będą prowadzone w Tucholi na bazie naszej sokolarni. Skończyło się na planach.

Szkoda, bo może sokolników by wielu nie przybyło, ale więcej osób zapoznałoby się z tą dziedziną łowiectwa.
Carmilla
sympatyk
Posty: 27
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:55 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Carmilla »

A może za kilka lat coś się zmieni? Wiem, nadzieja matką głupich...
Cóż, więc sama będę musiała się zatroszczyć o moją edukację w tym kierunku, bo tak szczerze miałam nadzieję, że będę mogła iść na pewnego rodzaju łatwiznę (aż wstyd się przyznać).
Jednakowoż gdyby coś się zmieniło i ktoś coś wiedział na ten temat byłabym wdzięczna za wiadomość.
ODPOWIEDZ