Allegro

Tematy ogólne związane z ptakami drapieżnymi
kochelet
stażysta
Posty: 142
Rejestracja: pn paź 27, 2008 11:01 pm

Post autor: kochelet »

garbus2 pisze:spokojnie spokojnie - w kolejnej nowelizacji poprawione to zostanie o tyle ze posiadanie urzadzen do lapania lub handlowanie nimi rowniez bedzie zabronione.
jak to sie ma do zmiany ustawy o łowiectwie w zakresie pozwolenia polowania (odławiania) z użyciem pulapek?

edit 22.11 :korekta stylu
Ostatnio zmieniony wt sty 12, 2010 10:11 pm przez kochelet, łącznie zmieniany 1 raz.
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

szczerze to niewiem niemniej zapewne zapis bedzie dotyczyl gatunkow chronionych wiec i tu pewnie da sie to jakos obejsc niestety, nie ma nawet projektu jeszcze wiec mowimy o zupelnie fikcyjnych sprawach
Awatar użytkownika
pmichta
żółtodziób
Posty: 44
Rejestracja: czw gru 03, 2009 8:14 pm
Lokalizacja: Pruszkow

Post autor: pmichta »

irek
młodszy sokolnik
Posty: 370
Rejestracja: sob paź 22, 2005 11:00 pm
Lokalizacja: irlandia

Post autor: irek »

cena jak za samca to z kosmosu myślę...
garbus2
Site Admin
Posty: 2092
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 10:54 am
Lokalizacja: KRK
Kontakt:

Post autor: garbus2 »

PTAKI KTÓRE OFERUJE SĄ ZWOLNIONE Z KONWENCJI CITES I POSIADAJĄ ŻÓŁTY CITES!!! CZYLI MOŻNA JE WYKORZYSTYWAĆ DO CELÓW KOMERCYJNYCH A SAME PTAKI MOGĄ TRAFIĆ W RĘCE KAŻDEGO KTO TYLKO ZECHCE!!!!!
uwagi miałbym takie:
1. harrisy nie mają zółtych citesów i nigdzie w Europie się takowych na ten gatunek nie wystawia bo jest to aneks B
2. Szkoda ze ow osoba sprzedaje "komu tylko zechce" i swiadczy to o braku przemyslenia tematu (vide ptak drapiezny w rekach nieodpowidzialnego rozkapryszonego nastolatka)
3. niestety predzej czy pozniej taka stricte komercha musiala sie pojawic ale co sie dziwic - okolice Warszawy...
4. nie wiem po co tam zdjecie wedrownego na dodatek ale wogole wedlug mnie sprzedawanie ptakow na allegro to gleboki bezsens swiadczacy o niezrozumieniu tematu
5. uzytkownik o takim samym nicku zostal zbanowany na tym forum miedzy innymi za łamanie prawa. Szkoda ale niestety potwierdza to ze na 100 normalnych zawsze jeden pi****ty sie znajdzie
Awatar użytkownika
Mbartnik
młodszy sokolnik
Posty: 280
Rejestracja: śr sie 27, 2008 9:32 pm
Lokalizacja: Wzgórza Strzelińskie
Kontakt:

Post autor: Mbartnik »

...uzytkownik o takim samym nicku zostal zbanowany na tym forum miedzy innymi za łamanie prawa. ...
Do tego to ta sama osoba. Rocznik kursu sokolniczego 2008 miał wątpliwą przyjemność zapoznać się z tym delikwentem i jak widać koleś bije kolejne rekordy... żal się robi :cry:[/quote]
Krog
stażysta
Posty: 116
Rejestracja: czw wrz 17, 2009 3:10 pm
Lokalizacja: Tuchola

Post autor: Krog »

garbus2 pisze:niestety predzej czy pozniej taka stricte komercha musiala sie pojawic ale co sie dziwic - okolice Warszawy...
- Adam chyba raczej Śląsk.
Awatar użytkownika
pmichta
żółtodziób
Posty: 44
Rejestracja: czw gru 03, 2009 8:14 pm
Lokalizacja: Pruszkow

Post autor: pmichta »

ciekawe jak bedzie przebiegala licytacja
Awatar użytkownika
Stachu
sokolnik
Posty: 804
Rejestracja: sob sie 25, 2007 3:53 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stachu »

Nie wiem, co wy na to, ale dla mnie ta aukcja to kpina i wstyd. Kpina sprzedawcy ze wszystkich zabiegów mających na celu chociaż w minimalnym stopniu uświadomić młodych napalonych adeptów sokolnictwa, a wstyd przynoszony całej braci sokolniczej, że takie egzemplarze się wśród niej uchowają :???:


A co by było, gdyby (i tu mój niekoniecznie inteligentny-jak zresztą zawsze-pomysł) poprosić administrację Allegro o usunięcie aukcji ze względu na złamanie etyki sokolniczej?
TB
młodszy sokolnik
Posty: 264
Rejestracja: ndz wrz 27, 2009 4:26 pm
Lokalizacja: WM

Post autor: TB »

Stachu pisze:poprosić administrację Allegro o usunięcie aukcji
:lol: Alledrogo nie usunie nawet aukcji z nazwą w tytule o pułapce na chronione zwierzęta, więc dlaczego niby mieli by usunąć w pełni legalną aukcje (z punktu widzenia prawa)?
Chociaż napisać można -> w końcu śmiech to zdrowie....

Pz
kaja
młodszy sokolnik
Posty: 442
Rejestracja: śr mar 26, 2008 2:00 pm
Lokalizacja: z Polski

Post autor: kaja »

lepiej stworzyć specjalną strone ,poświęconą ogłszeniom szukam, kupie ,sprzedam,dam zaginoł .....
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

kaja pisze:lepiej stworzyć specjalną strone ,poświęconą ogłszeniom szukam, kupie ,sprzedam,dam zaginoł .....
Rafał –regulamin forum /http://sokolnictwo.pl/forum/viewtopic.php?t=4/ podpunkt [ 5 ] zabrania wystawiania ptaków na sprzedaż .Z perspektywy czasu dochodzę do wniosku ,że słusznie gdyż eliminuje chwilowe zachcianki co poniektórych entuzjastów /łatwo przyszło –łatwo poszło / .Wbrew pozorom nie ma problemu z zakupem ptaka jeżeli ktoś się uprze ,ale czas jaki trzeba poświęcić by osiągnąć cel jest potrzebny na odsianie ludzi którym ,,nagle zachciało się mieć drapola ‘’ , a co się z tym wiąże ogranicza dostęp do ptaków ludziom nie odpowiedzialnym .To jest podobnie jak z zakupem samochodu –samo kupno nie nauczy ani jazdy ,ani zasad panujących na drodze . Ptaki drapieżne TO NIE PRZEDMIOT to żywe stworzenie wymagające czasu i wiedzy jak z nimi postępować –każdy z nas cały czas się czegoś o nich uczy mimo , że niektórzy mają lata doświadczeń !A chwila nieuwagi lub błąd może zaowocować śmiercią ,kalectwem lub utratą ptaka .I bodźmy szczerzy ,ani Ty ,ani nikt odpowiedzialny nie oddał by ptaka komuś przypadkowemu nie mającemu pojęcia jak z nim postępować !
Katou
stażysta
Posty: 132
Rejestracja: wt cze 29, 2010 9:02 am
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Katou »

A tego harrisa dostanie chłopczyk na 15 urodziny po tym jak "zdechł" mu legwan... polata z nim dzień czy dwa, pokarze wszystkim kolegom z klasy... a później klapa... ptak jest do bani bo nawet jeść sam nie chce... tylko mu do dzioba na siłę ten chleb wciskać trzeba...
Katou
stażysta
Posty: 132
Rejestracja: wt cze 29, 2010 9:02 am
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: Katou »

Krog pisze: - nie wydaje mi się żeby tylko z powodu zachcianki na chwilę, ktoś normalny wydał taką sumę na ptaka. Sami wszyscy dobrze wiemy, że to nie koniec wydatków.
Krog nie wiem w jakim świecie żyjesz... Są ludzie (których naprawdę nie brakuję), uważający że jeśli masz kasę to możesz mieć wszystko. Dla porównania... ja na 18-stkę od matki dostałem 0,7 Sobieskiego.... znajomy od starego na 18-stkę nowego lexusa :P

Jeśli tacy ludzie nie znajdą ptaka w sklepie ani na allegro to go nie kupią.
Co do edukowania... jak się dzieciak uprze że chce ptaka i już... to mu go kupią i już.
Awatar użytkownika
pmichta
żółtodziób
Posty: 44
Rejestracja: czw gru 03, 2009 8:14 pm
Lokalizacja: Pruszkow

Post autor: pmichta »

Krog pisze:i jak pisze kolega cena kosmiczne
Z tym kosmosem to bym sie nie zgodzil. Zajrzyj na strony dobrych hodowli za granica to zobaczysz.
ODPOWIEDZ