Pytanie na początek

Informacje dla początkujących sokolników i osób chcących nimi zostać
ODPOWIEDZ
opiolus
stażysta
Posty: 105
Rejestracja: wt paź 30, 2007 10:47 pm
Lokalizacja: śląsk

Post autor: opiolus »

nie wiem czy w okolicy sosnowca ale ogolnie na g. śląsku jest troche sokolnikow, poszperasz troche i napewno znajdziesz :wink:
a a co do kola no nieradziblym startowac do nich na piewrszy rzut ze chcesz byc sokolnikiem... lepiej poczekac odbyc staz.... :???:
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

haggard

Post autor: haggard »

u nas na pomorzu dominują tereny leśne i zwierzynę drobną wszyscy mają gdzieś :cry: kiedy pytam mysliwego o to co robią żeby ratowac kurczącą sie w zastraszającym tempie populację kuropatwy słyszę najczęściej- "a po co? przecież na takiej kuropatwie mięsa tyle co nic...dzik czy sarna to co innego! " ręce opadają. znam przypadek kiedy syn prezesa w pewnym kole podczas zbiorówki strzelil kobuza! :evil: wladze koła nie zareagowały w żaden sposób.kolega który w poczuciu obowiązku postanowił w końcu donieśc o sprawie do łowczego wojewódzkiego został wydalony z koła za cytuję "niekoleżeńską postawę"! :shock: :?: problem ze zwierzyną drobną wynika oprócz powodów wymienionych wyżej przez Prof. Nowogrodzkiego również z niewiedzy i braku etyki u wielu myśliwych. nie strzelają już lisów bo nie da się jak kiedyś zarobic na futrach, nie dbają o kuropatwy bo lodówkę łatwiej zapełnic strzelonym dzikem itd. grzechów głównych w polskim łowiectwie jest niestety wiele...
Balcer
stażysta
Posty: 123
Rejestracja: wt lut 13, 2007 7:15 pm
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Balcer »

No to ładnie,ciekawi mnie jaki miał w tym cel moim zdaniem zwierzęta są piękniejsze żywe niż martwe. Taki człowiek powinien zostać na dobre wywalony ze środowiska myśliwskiego bo stawia je w złym świetle. :evil:
Awatar użytkownika
Nowogrodzki
sokolnik
Posty: 662
Rejestracja: śr lis 14, 2007 8:33 pm
Lokalizacja: Tuchola
Kontakt:

Post autor: Nowogrodzki »

Rozumiem, że kolega chciał być lojalny wobec środowiska myśliwych i widać czym mu odpłacono. Następnym razem proponuję to zgłosić do Salamandry lub KOO. Oni nie popuszczą.
MN
Balcer
stażysta
Posty: 123
Rejestracja: wt lut 13, 2007 7:15 pm
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Balcer »

Popieram to bulwersujące dla takich ludzi nie można mieć skrupułów zresztą sam najchętniej przed formalnościami dał bym delikwentowi w gęb.... wiem że to nie sportowe i trochę prostackie załatwianie spraw ale jego zachowanie odbiega jeszcze dalej. Ten post mnie zszokował nie spodziewałem sie że takie rzeczy się dzieją i są tak mało surowo karane
Awatar użytkownika
Raven_Corvus
sokolnik
Posty: 747
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 5:15 pm
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Raven_Corvus »

Profesor ma niezly pomysl naslac pokryjomu ekoidiote na totalnego durnia :] (szczerze mi sie podoba, juz oni bym im dali)
Balcer
stażysta
Posty: 123
Rejestracja: wt lut 13, 2007 7:15 pm
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Balcer »

No mimo że moim zdaniem do zgraja czubków którzy w większości nie wiedzą o co walczą byle namieszać,to przyznaje potrafią napsuć krwi człowiekowi.
haggard
sokolnik
Posty: 2023
Rejestracja: pn gru 10, 2007 11:16 am
Lokalizacja: Trójmiasto

Post autor: haggard »

Raven_Corvus pisze:Profesor ma niezly pomysl naslac pokryjomu ekoidiote na totalnego durnia :] (szczerze mi sie podoba, juz oni bym im dali)

owszem z tymi organizacjami nie zawsze sokolnikiom dobrze sie układało ale to się pomału zmienia i obawiam się że wzajemne oskarżenia i obrażanie się nie przyniesie nic dobrego.nie wolno nam zmarnowac tego co już udało się osiągnąc poprzez dialog.
Awatar użytkownika
Nowogrodzki
sokolnik
Posty: 662
Rejestracja: śr lis 14, 2007 8:33 pm
Lokalizacja: Tuchola
Kontakt:

Post autor: Nowogrodzki »

Słusznie
MN
pholat
sympatyk
Posty: 25
Rejestracja: wt gru 11, 2007 8:31 pm
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: pholat »

a tak właściwie kuropatwa smakuje lepiej czy gorzej od dzika (pomijając to że każdy ma inny gust ;) ) bo jeżeli smakuje lepiej to można by na nią uwagę myśliwych w ten sposób zwrócić zwrócić :D
chociaż z własnego doświadczenia wiem że o dobre pomysły nietrudno, trudno za to o dobrą realizację, do niej niestety najczęściej trzeba wiele dobrej chęci, jeszcze więcej zapału i więcej (od tych dwóch w sumie) pracy i czasu, z którym najczęściej najgorzej :)
JoHn DuMbaR
sokolnik
Posty: 1867
Rejestracja: czw wrz 08, 2005 2:52 pm
Lokalizacja: South Dakota

Post autor: JoHn DuMbaR »

Dzik dzikiem ale pieczeń z sarniny.....palce lizać ;) :razz:
karo
pisklę
Posty: 4
Rejestracja: śr mar 05, 2008 5:14 pm

Post autor: karo »

dzień dobry mam kilka pytań czy niepełno letni bez jakich kolwiek uprawnień morze trzymac jastrzębia po wypadku i czy morze byc trzymany w klatce szer 0,75 m dł 2 m i wys 0,75 m i ile taki ptak zje mięsa dziennie proszę o szybką odp
karo
pisklę
Posty: 4
Rejestracja: śr mar 05, 2008 5:14 pm

Post autor: karo »

a i czy takiego ptaka się na coś szczepi
Birkut06
młodszy sokolnik
Posty: 404
Rejestracja: ndz lut 24, 2008 10:11 am

Post autor: Birkut06 »

A nie chcesz może oddać tego ptaka w ręce kogoś kto się na tym zna? Na dłuższą metę taka klatka to dla jastrzębia stanowczo za mało. Skąd jesteś? Może jest w okolicy jekiś sokolnik, który mógłby Ci pomóc.
SHAHEEN
pisklę
Posty: 10
Rejestracja: ndz mar 02, 2008 11:21 am
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: SHAHEEN »

SZYBKA ODP... JEST TAKA,ŻE PTAKA JAK NAJPREDZEJ MUSISZ WYPUŚCIC NA WOLNOŚĆ!!! (myśle,że jesteś posiadaczem wyżej wymienionego ptaka łowczego) :evil:
ODPOWIEDZ