Budowa Woliery

Tematy ogólne związane z ptakami drapieżnymi
Kuku1985
stażysta
Posty: 168
Rejestracja: pn cze 25, 2012 12:06 pm
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Kuku1985 »

ok w takim razie dzieki za pokierowanie:)
Kuku1985
stażysta
Posty: 168
Rejestracja: pn cze 25, 2012 12:06 pm
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Kuku1985 »

Ok w takim razie dziki za nakierowanie na odpowiedni tor:)
Awatar użytkownika
Wilq
stażysta
Posty: 199
Rejestracja: pt mar 25, 2011 10:09 pm
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Wilq »

Jeszcze nie dokończona.. ale dodam jak ją całkowicie wykończę..
Obrazek
dominico12
sympatyk
Posty: 15
Rejestracja: czw sie 23, 2012 6:25 pm
Lokalizacja: kraków

Post autor: dominico12 »

krystiano186 pisze:
tercel pisze:Krystiano-dobrze napisałes -woliera jak dla mnie jest wystarczajaca...pytanie czy dla twojego ptaka również? jezeli napisałes rowniez ze osrodki rehabilitacji ptakow maja takie woliery-to zdecydowanie nie masz pojecia o czym piszesz albo mylisz je z ogrodami zoologicznymi!!Oczywiscie nie chce nikogo przekonywac do swoich racji-ale jezeli dobro ptakow nie jest dla ciebie najważniejsze to wogole nie bierz się za ptaki szkoda czasu-zdrowia i życia przyszłych ptakow!!!! ps poszukaj dobrze a znajdziesz zdjecia mojej woliery
Pisze tak bo jeszcze nie spotkałem się z inną wolierą. A tak w ogóle projektował ją chłopak który ma o tym duże pojęcie (jak sam uważa). Więc niech mnie Pan oświeci i wyśle zdjęcia Pana woliery, oczywiście jeżeli to nie problem (nie chce żeby Pan znowu mnie objechał). Jestem początkujący chciałem zaczerpnąć wiedzy ale większość ludzi na tym forum karci takich jak ja! Dlaczego!?
ja bym też prosił o zdięcia woliery
Awatar użytkownika
Stachu
sokolnik
Posty: 804
Rejestracja: sob sie 25, 2007 3:53 pm
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stachu »

dominico12 pisze:ja bym też prosił o zdięcia woliery
I co? W pokoju postawisz?
Awatar użytkownika
Wilq
stażysta
Posty: 199
Rejestracja: pt mar 25, 2011 10:09 pm
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Wilq »

Teraz balkony w modzie :P
Kuku1985
stażysta
Posty: 168
Rejestracja: pn cze 25, 2012 12:06 pm
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Kuku1985 »

Czy orientuje sie ktos czy dziki omijaja woliery czy trzeba jakos kombinowac zeby w jakis sposob zabezpieczyc woliere??
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

Kuku1985 pisze:Czy orientuje sie ktos czy dziki omijaja woliery czy trzeba jakos kombinowac zeby w jakis sposob zabezpieczyc woliere??
Woliera postawiona w leśnych ostępach ,rzadko odwiedzana ,obsypana karmą dla dzików jest w wielkim niebezpieczeństwie !!!!!
Trzeba postawić 4 wartowników z karabinami na każdym rogu .
Ale jak masz wolierę na podwórku to nie wygłupiaj sie z takimi pytaniami . :wink:
Kuku1985
stażysta
Posty: 168
Rejestracja: pn cze 25, 2012 12:06 pm
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Kuku1985 »

Heh wiem ze pytanie nie nalezalo do madrych ale widzac swoje podworko uczcie dzikow szczerze mowiac przestraszylem sie troche o bezpieczenstwo drapola:/ stad to pytanie ale widze ze moge byc spokojny:)dzieki za uspokojenie
adam zielinski
stażysta
Posty: 143
Rejestracja: czw wrz 01, 2005 10:19 pm
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: adam zielinski »

Dziwne hobby to sokolnictwo. Szukam działki, istotne kryterium to położenie woliery. Teraz wybudowałbym w pełni zadaszoną z otwartą wschodnią ścianą.
Awatar użytkownika
Timbark
pisklę
Posty: 8
Rejestracja: pn cze 24, 2013 7:57 am
Lokalizacja: Krokowa

Post autor: Timbark »

tak wygląda moja wolierka. Szeroka 2.60 długa 4.60 wysoka 2.80
Załączniki
17062013156.jpg
23062013157.jpg
23062013158.jpg
23062013159.jpg
ZaP
sokolnik
Posty: 832
Rejestracja: wt sie 23, 2005 8:12 am
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka
Kontakt:

Post autor: ZaP »

domek narzędziowy. Przy upałach 30 st ptaka możesz od razu na talerz połozyć po wyjęciu...
Awatar użytkownika
Timbark
pisklę
Posty: 8
Rejestracja: pn cze 24, 2013 7:57 am
Lokalizacja: Krokowa

Post autor: Timbark »

nie wydaje mi się jak jest słońce to w środku jest chłodno przez te dwa okna i to górne w dachu przewiewa wiaterek wcale nie jest w środku za ciepło.
Awatar użytkownika
Pudlak Waldemar
sokolnik
Posty: 1292
Rejestracja: pn mar 01, 2010 2:14 am
Lokalizacja: Racibórz

Post autor: Pudlak Waldemar »

Bardzo ładna woliera - pomyśl czy nie warto wymienić siedzisk przy oknach na półkę narożną /wzdłuż obu okienek / ptak nie walnie się piersią o sterczący kołek ...taki wypadek już się zdarzył u jednego z sokolników / i może sobie ,,dreptać'' po tych półkach wzdłuż okna nie zawisając na dolnych krawędziach okien .Po za tym wszystkie żerdzie i pułki dobrze mieć na jednej wysokości / tak na wysokości piersi / by nie bawić się z ptakiem w ,,ciuciubabkę '' .Zwykle ptak leci na najwyższe siedzisko i tam się ,,dekuje '' podebranie jest trochę utrudnione .Po za tym / jeżeli to woliera dla samicy hh / to w wieku 2-3 lat zaczynają być terytorialne i z wysoka dobrze im przeprowadzić atak na fryzurę :lol:
Awatar użytkownika
Timbark
pisklę
Posty: 8
Rejestracja: pn cze 24, 2013 7:57 am
Lokalizacja: Krokowa

Post autor: Timbark »

no tak wymienię te siedziska na te pułki narożne. Dziękuję za podpowiedz. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ